Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε αυτό που ήθελε στην Τούμπα και είναι αγκαλιά με την πρόκριση. Αντίθετα, ο ΠΑΟΚ με το ένα πόδι εκτός Κυπέλλου.

21:20

90+4: Τέλος του αγώνα.

21:16

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:16

89': Μακρινό σουτ του Μανιά, κανένα πρόβλημα για τον Γλύκο.

21:13

87': Κίτρινη σε Βίτορ και Αθανασιάδη.

21:11

86': Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Τζανδάρη, η κεφαλιά του Αθανασιάδη μέσα από τη μικρή περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

21:10

84': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Διώχνουν οι αμυντικοί.

21:09

83': Καθαρίζει το κόρνερ ο Γλύκος.

21:09

83': Ο Μπέριος στη θέση του Γιάκου.

21:08

82': Μεγάλη ευκαιριά για τον ΠΑΣ. Ωραία μπαλιά του Μανιά στην πλάτη της άμυνας, ο Σαπαλίδης πλασάρει, με υπερένταση σε κόρνερ ο Γλύκος.

21:06

80': Κίτρινη για τον Γιαννιώτη.

21:06

80': Σέντρα του Κάτσε, κεφαλιά του Παπαδόπουλου άουτ.

21:04

79': Μεγάλη ευκαιριά ο ΠΑΟΚ. Γέμισμα του Ρατς, κεφαλιά ψαράκι του Βίτορ, αποκρούει ο Γιαννιώτης.

21:02

76': Ο Χαρίσης στη θέση του Γαρουφαλιά.

21:01

75': Σέντρα του Κίτσιου, εντυπωσιακό ψαλιδάκι του Αθανασιάδη, πάνω από τα δοκάρια.

21:01

74': Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Κατσικά.

20:57

71': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελείται πλσαριστά, σέντρα του Τζανδάρη, ο Γιαννιώτης κερδίζει στον αέρα τον Σαλπιγγίδη και οι αμυντικοί διώχνουν.

20:55

69': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Σέντρα του Ρατς, ο Αθανασιάδης αμαρκάριστος σουτάρει μέσα από την περιοχή, αποκρούει σωτήρια ο Γιαννιώτης.

20:52

65': 62%-38% η κατοχή

20:45

59': Κίτρινη στον Αυγενικού.

20:43

Ο Τζανδάρης από αριστερά γυρίζει προς το ύψος της περιοχής στην Τζιόλη, αυτός κάνει το καλοζυγισμένο σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη που έπεσε αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα. Ισοφαρίζει σε 1-1 ο ΠΑΟΚ.

20:42

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.

20:40

54': Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Επικίνδυνο μακρινό σουτ του Αυγενικού, λίγο άουτ.

20:37

51': Ο Μανιάς στη θέση του Ίλιτς.

20:36

50': Σέντρα του Κίτσιου από δεξιά, ο Μιχαήλ διώχνει με το κεφάλι, σουτάρει με τη μία ο Τζανδάρης, άουτ.

20:34

49': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, άουτ η κεφαλιά του Τζιόλη.

20:33

47': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, διώχνουν οι του ΠΑΣ.

20:31

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:30

46': Ο Τζανδάρης στη θέση του Μάρτενς.