2
19:03

Τελικό αποτέλεσμα στις Σέρρες... Εθνικός Σερρών - Ηρακλής 1-2.

19:03

90'+3: Κάρτα στον Λαδά για καθυστέρηση.

19:02

90'+2: Καλό σουτ του Πάλλα μέσα από την περιοχή, η μπάλα ψηλά. Απειλούν οι Σέρρες...

19:01

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:58

88': Εκτελεί ο Πάλλας με δύναμη και απευθείας τελικά, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

18:58

88': Φάουλ για τον Εθνικό Σερρών σε καλή θέση για ένα γέμισμα. Για να δούμε...

18:55

85': Ο Κάσσος έχει σύγκρουση με Μερεσιώτη και Κραβαρίτη, η μπάλα του στρώνεται και πάει να μπει με την μπάλα στα δίχτυα. Δεν υπάρχει φάση ωστόσο, είναι φάουλ (σωστά) το οποίο βλέπει ο Γρατσάνης.

18:54

84': Κάρτα στον Πασά για θέατρο.

18:53

83': Κλείνουν τις αλλαγές τους (και) οι Σέρρες. Στην θέση του Πλαβούκου ο Δημήτρης Παπαδόπουλος.

18:53

Εδώ και δύο λεπτά η αριθμητική ισορροπία στο ματς έχει επανέλθει, με δέκα συνεχίζουν και οι δύο ομάδες για το φινάλε του αγώνα.

18:52

82': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρομάνο, η μπάλα άουτ. Να μια καλή στιγμή για τον Ηρακλή.

18:51

Ο Κουκόλης είναι αυτός που βλέπει δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Πασά, φαίνεται να έχει βρει μπάλα παικτης του Εθνικού Σερρών.

18:50

81': ΚΟΚΚΙΝΗ για τις ΣΕΡΡΕΣ!

18:50

Ο Ηρακλής έχει καταφέρει να ''παγώσει'' κάπως τον ρυθμό κρατώντας μπάλα αν και παίζει με παίκτη λιγότερο.

18:46

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο στις Σέρρες, πάντα στο 1-2 ο Ηρακλής που αμύνεται για να κρατήσει το υπέρ του σκορ.

18:42

Τώρα εκτελέστηκε το φάουλ, επιθετικό φάουλ κάνει ο Τσιλούλης, τελειώνει ο κίνδυνος στα καρέ του ''Γηραιού''.

18:41

71': Πριν την εκτέλεση αλλαγή (είναι αναγκαστική) για τον Ηρακλή. Στην θέση του Αγγελούδη που αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Στάμου.

18:41

71': Νέο κόρνερ για τον Εθνικό Σερρών.

18:40

Εκτελέστηκε χαμηλά στο πρώτο δοκάρι, διώχνει ο Βαλεριάνος.

18:40

70': Κόρνερ για τις Σέρρες που πλέον με παίκτη παραπάνω θα πιέσουν ακομα περισσότερο.

18:39

Ο Σεμπάστιαν Μπαρτολίνι κρατά από την φανέλα τον αντίπαλο του, βλέπει δεύτερη κίτρινη και αφήνει τον ''Γηραιό'' με δέκα.

18:38

69': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

18:38

Ο Ηρακλής έχει... κάτσει, ίσως θέλοντας να κάνει και συντήρηση δυνάμεων, ωστόσο παίζει με την φωτιά και κινδυνεύει με ισοφάριση.

18:37

67': Κοντά στην ισοφάριση οι Σέρρες! Σουτ του Πάλλα από τον άξονα, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Λαδά...

18:35

Σε παθητικό ρόλο ο Ηρακλής στην επανάληψη, έχει μείνει στην εξαιρετική εμφάνιση του πρώτου μέρους. Να δούμε αν βελτιωθεί η εικόνα του με την είσοδο του Ρομάνο.

18:33

63': Ευκαιρία για τις Σέρρες! Μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Πολύζο ο οποίος σουτάρει δυνατά στην κίνηση με το δεξί αλλά αστοχεί απελπιστικά.

18:31

62': Τώρα η δεύτερη αλλαγή του Ηρακλή. Στην θέση του Πορτουλίδη ο Ρομάνο.

18:31

61': Ο Κυριακίδης μπήκε επικίνδυνα από αριστερά, το γύρισμα του όμως δεν είναι καλό.

18:29

59': Κόρνερ για τις Σέρρες, εκτελέστηκε, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

18:28

Τον Ρομάνο θα ρίξει στο ματς ο Νίκος Παπαδόπουλος, ο οποίος βλέπει πως ο Ηρακλής έχει προβλήματα και δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα στην μεσαία γραμμή, κάτι που έκανε με μεγάλη επιτυχία στο α' μέρος.

18:27

58': Απειλούν ξανά οι γηπεδούχοι με τον Τσιλούλη να μπαίνει από δεξιά, να γυρίζει παράλληλα, ο Λαδάς απομακρύνει!

18:27

Από το ριπλέι φαίνεται ο Λαδάς να έχει στήσει άσχημα το τείχος του, έφαγε το γκολ στην κλειστή γωνια του.

18:25

Ο Τσουβαλτσίδης εκτελεί το φάουλ, νικά τον Λαδά και μειώνει σε 1-2.

18:25

55': ΓΚΟΛ ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ!

18:24

54': Φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους, για να δούμε.

18:22

Κάνει μια προσπάθεια να πιέσει πιο ψηλά και να απειλήσει ο Εθνικός Σερρών στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

18:22

52': Μετά από κόντρες στα καρέ του Ηρακλή ο Λαδάς βγαίνει και μπλοκάρει προ του Πολύζου και του Τσιλούλη.

18:20

50': Κάρτα βλέπει ο Κουκόλης για τις Σέρρες.

18:17

Με την έναρξη της επανάληψης ο Ηρακλής άγγιξε το τρίτο γκολ με πλασέ του Αγγελούδη.

18:16

46': Αλλαγές έχουν κάνει και οι Σέρρες. Στο ματς Πολύζος και Τσιλούλης. Εκτός Σαββίδης και Κωφοκότσιος.

18:16

46': Στην θέση του Μπουκουβάλα ο Στεφανίδης για τον Ηρακλή, με την έναρξη της επανάηψης.

18:15

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:15

Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

18:01

Ημίχρονο στις Σέρρες... Εύκολα ο Ηρακλής, 0-2.

18:01

45'+2: Κάρτα βλέπει ο Βαλεριάνος.

17:59

45': Δυο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο μέρος.

17:59

45': Σέντρα του Μπουκουβάλα από δεξιά, ο Κραβαρίτης δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.