1
-
0
19:54

90'+3: Τέλος στην αναμέτρηση.

19:52

90'+2: Η μπάλα στρώθηκε στον Μουμίν, αλλά εκείνος σημαδεύει τον Αποστολίδη.

19:50

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:48

Έχει πρόβλημα ο Φορνέ, με εννιά η ΑΕΛ.

19:47

Πιέζει η ΑΕΛ, αντέχει η άμυνα της Λαμίας.

19:45

86': Βγαίνει ο Γκούρμα, τον αντικαθιστά ο Μουμίν.

19:43

84': Από πολύ μακριά ο Γκούρμα προσπαθεί να νικήσει τον Αποστολίδη, αλλά στέλνει την μπάλα αρκετά έξω από το αριστερό του δοκάρι.

19:41

82': Κίτρινη στον Καρανίκα.

19:40

81': Άστοχο το σουτ του Καμαρά, δεν ανησυχεί ο Αποστολίδης.

19:37

78': Ο Σαρακατσάνος παραχωρεί ένα ακόμη κόρνερ. Ο Βασιλόγιαννης το εκτελεί, απομακρύνει ο Κοντοδήμος.

19:35

75': Ο Καρανίκας αντί του Τσιλιγκίρη.

19:33

Πολύ ωραία σκαφτή πάσα από τον Καμαρά, ο Βασιλόγιαννης κατεβάζει υποδειγματικά την μπάλα, γυρίζει ανενόχλητος και εκτελεί τον Αποστολίδη.

19:33

74': ΓΚΟΛ για τη Λαμία!

19:31

72': Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία με τον Χαϊκάλη σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής να σουτάρει με δύναμη και να στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:30

Μάχες κέντρου και αρκετά λάθη έχουν τα τελευταία λεπτά.

19:25

66': Αλλαγή στην αλλαγή για τον Τεννέ που βγάζει τον Φράγκο και βάζει τον Χαϊκάλη.

19:22

63': Ο Στεφανίδης αντί του Βερδού.

19:19

60': Πονηρή σέντρα από τον Βασιλόγιαννη, δεν βγαίνει ο Αποστολίδης, αλλά δεν πηγαίνει και κάποιος παίκτης της Λαμίας στην μπάλα.

19:17

58': Ο Φορνέ αντί του Μπλέντι.

19:16

57': Ο Βερδού με απευθείας φάουλ από πολύ μακριά προσπαθεί να νικήσει τον Μπλάζιτς, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:14

54': Κίτρινη στον Φατιόν.

19:13

53': Ο Ζουλιώτης εκτελεί φάουλ από μακριά, γεμίζει στην περιοχή, ο Ρεπετσάς παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα πολύ άουτ.

19:12

53': Αποβάλλεται ο Ντερνίς με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Σωστή η απόφαση.

19:09

50': Κίτρινη στον Βασιλόγιαννη για θέατρο. Δύσκολη φάση, αν θέλει ο διαιτητής δίνει πέναλτι. Υπάρχει επαφή και πρόθεση από τον Σαρακατσάνο, απλώς ο Βασιλόγιαννης πέφτει εντυπωσιακά και γι' αυτό ο διαιτητής τον τιμωρεί.

19:05

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

19:04

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

18:48

45'+2: Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

18:47

45'+2: Κίτρινη στον Ντερνίς.

18:46

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:43

43': Για άλλη μία φορά ο Σαρακατσάνος παραχωρεί κόρνερ σε επικίνδυνη στιγμή για την ομάδα του. Από την εκτέλεσή του η κεφαλιά του Ρεπετσά περνάει άουτ.

18:41

41': Πολύ κακό σουτ από τον Καμαρά, απελπιστικά άστοχος ο μέσος της Λαμίας.

18:39

39': Ο Γκούρμα με προσωπική ενέργεια μπαίνει στην περιοχή, αλλά κόβεται από τον Σαρακατσάνο. Πέναλτι ζητούν οι γηπεδούχοι, χωρίς να έχουν δίκιο. Στην εξέλιξη της φάσης διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.

18:36

36': Κίτρινη στον Φράγκο.

18:32

Με τον Τσιλιγκίρη τα βάζει ο Παναγόπουλος, καθώς θα μπορούσε να τελειώσει μόνος του τη φάση και να μην δώσει την πάσα στον Μουλόπουλο.

18:31

31': Εξαιρετική αντεπίθεση για την ΑΕΛ, ο Μουλόπουλος ανεβαίνει, παίρνει την μπάλα, αλλά από δεξιά εντός περιοχής δεν τελειώνει τη φάση όπως θα ήθελε.

18:29

Εμφανώς καλύτερη ως τώρα η Λαμία, δυσκολεύεται να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή της η ΑΕΛ.

18:27

27': Ο Φράγκος αντικαθιστά τον τραυματία Γενκά.

18:27

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γενκά.

18:24

24': Κίτρινη στον Πινδώνη.

18:23

23': Ο Λεάντρο επιχειρεί με απευθείας φάουλ να νικήσει τον Αποστολίδη, αλλά εκείνος πέφτει στη γωνιά του και μπλοκάρει χωρίς να ανησυχήσει.

18:19

19': Ο Ζουλιώτης από δεξιά γεμίζει στην περιοχή, ο Νεόφυτος παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα πολλά μέτρα έξω.

18:18

17': Ωραία ενέργεια από τον Νεόφυτο, ο οποίος κόβεται την ύστατη στιγμή. Άλλο ένα κόρνερ από το οποίο δεν κάνουν φάση οι γηπεδούχοι.

18:15

15': Νέο κόρνερ, αυτή τη φορά για τη Λαμία, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

18:13

13': Ο Βερδού σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Λεάντρο και φεύγει κόρνερ. Από την εκτέλεσή του ο Πινδώνης παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Μπλάζιτς μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

18:12

Από τα πλάγια προσπαθεί η Λαμία να διασπάσει την άμυνα της ΑΕΛ.

18:07

7': Ο Γκούρμα έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, έβγαλε τη σέντρα και ο Σαρακατσάνος παραχώρησε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

18:05

4': Μόλις άουτ η κεφαλιά του Πινδώνη από το φάουλ του Νεμπεγλέρα.

18:03

Ο καιρός είναι φθινοπωρινός με θερμοκρασία 13 βαθμούς.

18:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι.