2
-
0
21:23

Δίκαιη επικράτηση της Ξάνθης που με δύο γρήγορα γκολ στις αρχές του β' μέρους έφτασε στη νίκη.

21:23

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:20

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:17

88': Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη. Ωραίο σουτ του Καπετάνου από πλάγια θέση, λίγο άουτ.

21:13

84': Ο Φλίσκας στη θέση του Ομπόντο.

21:12

83': ΔΟΚΑΡΙ η Ξάνθη. Ο Σολτάνι σέντραρε, η κεφαλιά του Κλέιτον σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

21:11

82': Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

21:10

81': Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη. Σέντρα του Σκούρτη, φάτσα με τον Ζαρόπουλο ο Σταμπολζίεφ που σουτάρει, προλαβαίνει τελευταία στιγμή και διώχνει σε κόρνερ ο Καρυπίδης.

21:06

77': Ο Παπαστεριανός στη θέση του Βασιλακάκη.

21:03

73': Αλλαγή ζήτησε ο Βασιλακάκης που ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις.

20:59

70': Κίτρινη για τον Νικλητσιώτη.

20:56

67': Ο Μέτσε στη θέση του Ροτζέριο.

20:55

65': Πρόβλημα με τον Ροτζέριο που φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει.

20:54

64': Ο Σκούρτης στη θέση του Κιζιρίδη.

20:53

64': Σέντρα του Μπαξεβανίδη, διώχνουν οι της Νίκης.

20:52

63': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Καπετάνος βγάζει τετ α τετ τον Μπαξεβανίδη, που σουτάρει δυνατά, σώζει ο Ταϊρης και παραχωρεί κόρνερ.

20:48

59': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Κλέιτον στο πρώτο δοκάρι, γυριστή κεφαλιά του Σολτάνι άουτ.

20:47

58': Κόρνερ για τη Νίκη. Επιθετικό φάουλ του Καρασαλίδη.

20:44

55': Σέντρα σουτ του Τζιώρα, μπλοκάρει ο Ζαρόπουλος.

20:43

Το κόρνερ εκτελέστηκε πλασαριστά έξω από την περιοχή, ο Ομπόντο έκανε το σουτ που μετατράπηκε σε ασίστ, ο Σολτάνι βγήκε φάτσα με τον Ταΐρη, τον εκτέλεσε από κοντά και 2-0.

20:43

54': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ.

20:42

53': Κόρνερ για την Ξάνθη.

20:36

Ωραία επίθεση από την Ξάνθη που μετέφερε γρήγορα την μπάλα από την αριστερή πτέρυγα στη δεξιά, το σουτ του Ράνου μέσα από την περιοχή κόντραρε στα σώματα, αλλά η μπάλα έφτασε στον Κλέιτον που με ψύχραιμο πλασέ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

20:36

47': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ.

20:34

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:34

46': Στη θέση του Λουσέρο ο Ράνος.

20:33

46': Ο Αργυρίου στη θέση του Τσουκάνη.