3
16:56

Καλό απόγευμα.

16:56

Από την άλλη, ο ΟΦΗ έμεινε στο διπλό της Λεωφόρου και πλήρωσε πολύ ακριβά τα τραγικά λάθη που έγιναν κυρίως στην άμυνα.

16:55

Ο Αστέρας πήρε μια σπουδαία νίκη με 3-2 που δείχνει ότι ξεπέρασε μάλλον εύκολα τη συντριβή του Λονδίνου.

16:55

Το παιχνίδι τελείωσε.

16:52

16:51

88': Πολύ καλή απόκρουση του Λόρια σε κεφαλιά του Μπαράλες

16:50

87': Από φάουλ του Στάθη ο Μερεμπασβίλι με κεφαλιά δίνει νέες ελπίδες στους γηπεδούχους.

16:50

ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ.

16:44

Τελευταία αλλαγή και για τον Αστέρα, με τον Μπακασέτα να μπαίνει στο παιχνίδι στη θέση του Ρόλε.

16:38

75': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μακρή να μην προλαβαίνει την μπάλα, σε φάουλ του Μιλιάζες και πρώτη κεφαλιά του Τριποτσέρη.

16:35

Κίτρινη κάρτα στον Κοσίτσκι.

16:33

Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Απόνιο να παίρνει τη θέση του Ραζάκ.

16:30

Η εμπειρία και η ψυχραιμία των παικτών του Αστέρα, βοήθησε τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλευτούν στο έπακρο τα αμυντικά λάθη των παικτών του Γκατούζο.

16:29

Μέσα σε ένα δεκάλεπτο ήρθαν τα πάνω κάτω, με τον ΟΦΗ να ισοφαρίζει, αλλά να δέχεται δύο γκολ και πλέον να βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση.

16:28

Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Λαμπρόπουλο να παίρνει τη θέση του Τζορτζ.

16:26

Αλλαγή και για τις δύο ομάδες. Σίσιτς αντί Πετρόπουλου στον ΟΦΗ και Φερνάντεζ αντί Γιαννιώτα για τον Αστέρα.

16:24

62': Ο Τσοκάνης πιάνει στον ύπνο την άμυνα του ΟΦΗ και με κεφαλιά δίνει σαφές προβάδισμα στην ομάδα του.

16:24

ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ

16:22

Κίτρινη κάρτα στον Αντελέγιε.

16:21

Ούτε πέντε λεπτά δεν κράτησε η χαρά των γηπεδούχων για την ισοφάριση και οι Αρκάδες παίρνουν και πάλι κεφάλι στο σκορ.

16:20

58': Λάθος από τον Αντελέγιε, δίνει την ευκαιρία στον Ρόλε να πασάρει στον Μάσα που με πλασέ χρήζεται σκόρερ.

16:19

16:17

Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.

16:15

53': Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Μιλιάζες δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Κοσίτσκι.

16:14

ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ

16:08

Μια αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Κυριακόπουλο αντί του Ουσέρο.

16:07

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Ηράκλειο.

15:52

Θυμίζουμε ότι οι Αρκάδες προηγούνται με 1-0, χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Ουσέρο από το 10'.

15:51

Σαφώς καλύτερος ο Αστέρας, με όπλο του την κυκλοφορία της μπάλας πήρε τον έλεγχο και, ουσιαστικά, απειλήθηκε ελάχιστα από τον ΟΦΗ που έκανε πολλά λάθη και έδειξε να έχει μείνει στο θρίαμβο της Λεωφόρου.

15:51

Τελείωσε το ημίχρονο.

15:49

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:49

Και πάλι διακοπή στο παιχνίδι και ένταση με Γιαννιώτα, Μιλιάζες.

15:47

Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα.

15:45

Νέα διακοπή του παιχνιδιού με τον Γιαννιώτα να βρίσκεται και πάλι στο χορτάρι, αυτή τη φορά κρατώντας το κεφάλι του, ενώ πεσμένος κάτω είναι και ο Σανκαρέ.

15:43

Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

15:42

39': Γύρισμα του Μερεμπασβίλι, ο Κοσίτσκι αποκρούει σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

15:38

Οι παίκτες του Αστέρα κυκλοφορούν με άνεση την μπάλα, παγώνοντας το ρυθμό του παιχνιδιού, χωρίς να υπάρχει πίεση από τους γηπεδούχους, με τον κόσμο να δυσανασχετεί.

15:36

Κίτρινη κάρτα και στον Μάσα.

15:34

Κίτρινη κάρτα στον Ραζάκ.

15:33

Ξεκίνησε το παιχνίδι με τον μεσοεπιθετικό του Αστέρα να μην έχει κάτι σοβαρό.

15:32

Διακοπή στο παιχνίδι, λόγω τραυματισμού του Γιαννιώτα.

15:30

27': Μακρινό σουτ του Μπαράλες στέλνει την μπάλα να περάσει άουτ.

15:29

25': Ο Κοσίτσκι πέφτει και αποκρούει δύσκολα το καλοχτυπημένο φάουλ του Μιλιάζες.

15:25

Σαφώς καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο εικοσάλεπτο. Πατάνε καλύτερα στο γήπεδο και δείχνουν να έχουν πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού.

15:24

Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο, αλλά που μένει είναι η εξαιρετική διπλή επέμβαση του τερματοφύλακα του ΟΦΗ.

15:23

20': Μεγάλη επέμβαση του Λόρια που αποκρούει σε κόρνερ την κεφαλιά του Γιαννιώτα.

15:18

Ήταν η πρώτη απειλητική «επίσκεψη» του ΟΦΗ στην περιοχή του Κοσίτσκι.

15:18

14': Καλή σέντρα από τον Ατρόλα, αλλά το πλασέ του Πετρόπουλου στέλνει την μπάλα άουτ.

15:15

Στη φάση του πέναλτι, ο Τοπούζης έδειξε και κίτρινη στον Μιλιάζες.

15:14

10': Ο Ουσέρο εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και ανοίγει το σκορ για τους Αρκάδες.

15:14

ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

15:13

Ανατροπή του Γιαννιώτα από τον Μιλιάζες.

15:13

9': Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης.

15:09

6': Εύκολη επέμβαση του Λόρια σε αδύναμη κεφαλιά του Γιαννιώτα.

15:09

Λιακάδα αυτή την ώρα στον Ηράκλειο, αν και λίγη ώρα πριν από το παιχνίδι είχε πιάσει βροχή.

15:04

Ο ΟΦΗ έρχεται από την ιστορική νίκη επί του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο κι ο Αστέρας από τη βαριά ήττα στο White Hart Lane από την Τότεναμ που, πάντως, συνοδεύτηκε από αξιοπρεπή εμφάνιση.

15:03

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

15:02

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του παιχνιδιού, για να καθαριστεί ο αγωνιστικός χώρος μπροστά από την εστία του Αστέρα από τα χαρτάκια που πέταξαν οι φίλοι του ΟΦΗ.

14:56

Θα παρακολουθήσουμε μαζί το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Αστέρα Τρίπολης για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

14:55

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.

ΟΦΗ
Λόρια, Στάθης, Μιλιάζες, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Αρτόλα, Ραζάκ, Μακρής, Μερεμπασβίλι, Πετρόπουλος, Τζορτζ.
Αναπ: Αγριμάκης, Μονιάκης, Σίσιτς, Κάλαϊτζιτς, Λσμπρόπουλος, Μεϊτέ, Απόνιο
Κοσίτσκι, Λούι, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Τσοκάνης, Μουνάφο, Μάσα, Ουσέρο, Μπαράλες, Ρόλε, Γιαννιώτας.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Πάρα, Μπακασέτας, Μούκαμ, Κυριακόπουλος, Φερνάντες, Παπαχρήστος
Διαιτητής: Γιάννης Τοπούζης (Θράκης). Βοηθοί: Μιχάλης Καρσιώτης (Κορινθίας), Κυριάκος Μερκενίδης (Μακεδονίας). 4ος Διαιτητής: Σταύρος Τριτσώνης (Αθήνας)