1
-
0
17:53

Τελικό αποτέλεσμα στο Πανθεσσαλικό... Νίκη Βόλου – Πανθρακικός 1-0, πρώτο τρίποντο για τους ''καυνόλευκους'' στη Σούπερ Λίγκα μετά από πέντε σερί ήττες.

17:50

90'+1: Κάρτα στον Ταΐρη για καθυστέρηση.

17:49

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:45

Άλλα πέντε λεπτά στο Πανθεσσαλικό, η Νίκη κρατά με νύχια και με δόντια το τρίποντο.

17:45

Πιέζει ο Πανθρακικός που έχει ανεβάσει τις γραμμές του και τα παίζει όλα για όλα.

17:43

85': Δυνατό σουτ του Κάσες από καλή θέση, ο Ταΐρης είναι εκεί και κρατά το 1-0 για τη Νίκη Βόλου.

17:41

82': Σέντρα του Πέρεθ, ο Ταΐρης μπλοκάρει προ του Ιγκόρ και τελειώνει την φάση.

17:40

81': Ο Μάρτινς εκτέλεσε το φάουλ που κέρδισε ο ίδιος, κανένας κίνδυνος για την άμυνα του Πανθρακικού.

17:39

80': Ο Μάρτινς κρατά υπέροχα την μπάλα και κερδιζει φάουλ.

17:36

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο στο Πανθεσσαλικό, με τον Πανθρακικό όσο περνά η ώρα να ρισκάρει όλο και περισσοτερο.

17:33

75': Τώρα η τρίτη και τελευταία αλλαγή και του Πανθρακικού. Εκτός ο Ρίζος, μέσα ο Κάσες.

17:32

Τον Κάσες ετοιμάζει ο Μάντζιος για να τονώσει την μεσοεπιθετική του γραμμή.

17:31

73': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναγιώτης Τζαναβάρας. Εκτός ο Μουζακίτης για τη Νίκη Βόλου, μέσα ο Αργύρης.

17:30

71': Ο Ιγκόρ επικίνδυνα στα καρέ της Νίκης, τελευταία στιγμή ο Μαρινάκης απομακρύνει πριν εκτελέσει ο αντίπαλος του.

17:28

70': Κίτρινη στον Σερφά για μαρκάρισμα στον Τζιώρα.

17:27

Παραμένει το 1-0 στο Πανθεσσαλικό, με τον Πανθρακικό να προσπαθεί, αλλά να μην μπορεί για την ώρα να διασπάσει την άμυνα της Νίκης Βόλου. Στο 70' φτάσαμε.

17:24

66': Κάρτα στον Σταμπολζίεφ.

17:21

Έπιανε τον προσαγωγό του ο Κοτσαρίδης.

17:21

62': Δεύτερη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου, κι αυτή φαίνεται αναγκαστική. Στην θέση του Κοτσαρίδη ο Κυζιρίδης.

17:17

Στο 60' φτάσαμε, ο Πανθρακικός πιέζει για την ισοφάριση, σε παθητικό ρόλο η Νίκη Βόλου.

17:16

58': Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ για τον Πανθρακικό, κι αυτό, όμως, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:15

56': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Οβίδα του Ιγκόρ, ο Ταΐρης απομακρύνει δύσκολα, εν συνεχεία σουτ του Τζάνη, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό της Νίκης και φεύγει κόρνερ.

17:14

55': Πράγματι, αναγκαστική αλλαγή για τη Νίκη Βόλου με τον Μαχλελή να περνάει στη θέση του τραυματία Λάουκς.

17:13

Μικρή διακοπή, ο Λάουκς στο έδαφος, δείχνει να πονά στον προσαγωγό. Πάει για αναγκαστική αλλαγή η Νίκη Βόλου.

17:10

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, νευρικό παιχνίδι με πολλά δυνατά μαρκαρίσματα στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

17:07

Τώρα ηρεμεί η κατάσταση και το ματς συνεχίζεται.

17:06

Από ένα μαρκάρισμα στον Καρασαλίδη.

17:06

Μικροένταση στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα σε Σερφά και Τσουκάνη.

17:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

17:03

46': Διπλή αλλαγή για τον Πανθρακικό. Οι Τζάνης και Ντιγκινί περνούν στη θέση των Χασομέρη και Ποτουρίδη αντίστοιχα.

16:46

Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό... Νίκη Βόλου - Πανθρακικός 1-0 με το τέρμα του Ροτζέριο Μάρτινς.

16:45

45': Επικίνδυνη στιγμή για τον Πανθρακικό με σουτ του Ιγκόρ, ο Εμπόου δεν μπορεί να μπει στην φάση και να σκοράρει με κοντινή προβολή.

16:45

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

16:44

45': Εκτέλεση φάουλ του Πέρεθ για τον Πανθρακικό, η μπάλα φεύγει άουτ, πάνω από τα δοκάρια του Ταΐρη.

16:43

44': Κίτρινη κάρτα στον σκορερ Μάρτινς για χέρι.

16:38

39': Ένα σουτ του Ιγκόρ δεν ανησυχεί τον Ταΐρη που μπλοκάρει εύκολα. Να μια επικίνδυνη στιγμή για τον Πανθρακικό.

16:36

37': Κίτρινη στον Τζάνη που βρίσκεται στον πάγκο για διαμαρτυρία.