2
-
1
18:32

Ενώ ήλεγχε απόλυτα το ματς και προηγούνταν με 2-0 η ΑΕΚ αγχώθηκε κάπως μετά το γκολ του Ραμπαβίλα στο 74’ αλλά κατάφερε να κάνει το 2 στα 2 στη Γ' Εθνική, επικρατώντας της Θύελλας Ραφήνας με 2-1

18:30

90'+5': Λήξη της αναμέτρησης

18:26

90'+1': Κίτρινη κάρτα στον Προδρόμου μετά από σκληρό μαρκάρισμα στον Πλατέλλα

18:25

90': Ο Ράμα μπαίνει στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχειρεί δεν είναι καλό στέλνοντας την μπάλα άουτ

18:22

86': Ο Ανάκογλου βρίσκεται στο έδαφος μέσα στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Τσέλιου, με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια στο ματς, ενώ ο άσος της Ένωσης περνάει εκτός αγώνα δείχνοντας να πονάει αρκετά. Έτσι οι γηπεδούχοι συνεχίζουν με 10 παίκτες

18:20

85': Η ΑΕΚ ολοκληρώνει τις αλλαγές της με τον Πεταυράκη να αντικαθιστά τον Τσουμάγκα

18:19

84': Ο Τσουμάγκας επιχειρεί το σουτ έξω από την περιοχή, με τον Μπρέσεβιτς να κάνει την προβολή στέλνοντας την μπάλα άουτ

18:16

81': Τελικά ο Κατσιούλης συνεχίζει κανονικά

18:14

79': Ο πορτιέρο της Θύελλας, Κατσιούλης, έχει τραυματιστεί και δυσκολεύεται να συνεχίσει

18:13

78': Ο Τσουκαλάς επιχειρεί το δυνατό σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

18:11

76': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ με τον Γροντή να παίρνει τη θέση του Σταθάκη

18:08

Μετά από λάθος της άμυνας της ΑΕΚ ο Ραμπαβίλας βγήκε μόνος του απέναντι από τον Βούρα και πλασάροντας εύκολα μείωσε σε 2-1

18:08

74': ΓΚΟΛ για τη Θύελλα

18:05

69': Ακόμη μια αλλαγή για τη Θύελλα με τον Προδρόμου να παίρνει τη θέση του Μπαξεβάνη

18:04

68': Ο Μπρέσεβιτς πασάρει στον Κορδέρο που μπαίνει στην περιοχή αλλά το πλασέ που επιχειρεί μπλοκάρει με δεύτερο προσπάθεια ο Κατσιούλης

18:02

67': Ο Ράμα επιχειρεί το δυνατό σουτ με τον Κατσιούλη σε ετοιμότητα να μπλοκάρει σταθερά

18:01

66': Αλλαγή για την ΑΕΚ με τον Μπρέσεβιτς να αντικαθιστά τον Ντακόλ

17:59

64': Ο Πλατέλλας "απειλεί" ξανά αλλά το σουτ που επιχειρεί περνάει άουτ

17:54

Ο Ντόσκας κάνει το λάθος στην άμυνα της Ραφήνας και δεν διώχνει σωστά την μπαλιά του Γεωργέα, με τον Πλατέλλα να γίνεται κάτοχος της μπάλας ο οποίος με κοντινό σουτ κάνει το 2-0

17:53

59': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ

17:53

59': Ο Κορδέρο επιχειρεί το δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

17:48

52': Διπλή αλλαγή για τη Θύελλα με τους Ντούνη και Κατσούγκρη να περνάνε στο ματς στη θέση των Γεραγωτέλλη και Πασά, αντίστοιχα

17:46

51': Ο Πλατέλλας τροφοδοτεί τον Γεωργέα αλλά το σουτ του δεύτερου μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο πορτιέρο της Θύελλας

17:42

48': Ο Ράμα εκτελεί απευθείας φάουλ με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κατσιούλη

17:41

Χωρίς αλλαγή στις ενδεκάδες και οι δυο ομάδες. Συνεχίζει κανονικά ο Ντακόλ

17:40

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

17:23

Έχοντας τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα η ΑΕΚ δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο από τη Θύελλα και είδε τις προσπάθειές της να αποδίδουν με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου. Επιθετικός μονόλογος για την Ένωση, σε παθητικό ρόλο οι φιλοξενούμενοι.

17:21

45'+1': Λήξη του πρώτου μέρους

17:17

43': Ο Τσουκαλάς κάνει τη σέντρα από δεξιά με τον Ντακόλ να επιχειρεί το γυριστό στέλνοντας την μπάλα άουτ

17:14

Ο Ντακόλ τελικά δεν ξεπέρασε τις ενοχλήσεις στον ώμο και ζητάει αλλαγή. Προθέρμανση αυτή τη στιγμή κάνουν οι Μπρέσεβιτς και Πεταυράκης

17:13

39': Ο εκ των κορυφαίων της ΑΕΚ, Πλατέλλας, κάνει την ατομική ενέργεια κι επιχειρεί το σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει άουτ

17:11

37': Ο Πλατέλλας εκτελεί κόρνερ από αριστερά και ο Σταθάκης πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ

17:09

35': Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο

17:04

Ο Τσουμάγκας κάνει την σέντρα από αριστερά, ο Κατσιούλης δεν κάνει καλή έξοδο και ο Ντακόλ με κεφαλιά από κοντά δεν δυσκολεύεται να κάνει το 1-0

17:04

30': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ

17:03

28': Η σειρά του Ράμα να "απειλήσει" αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ

17:02

27': Ο Ράμα κάνει το γύρισμα από αριστερά και η μπάλα φτάνει στον Κορδέρο που πλασάρει από ευνοϊκή θέση στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ

17:01

26': Μετά από μπαλιά του Πλατέλλα ο Κορδέρο μπαίνει από δεξιά στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχειρεί περνάει ψηλά άουτ

16:58

24': Ο Πλατέλλας συνδυάζεται με τον Τσουκαλά και μπαίνοντας στην περιοχή από δεξιά κάνει το σουτ με τον Κατσιούλη να διώχνει σε κόρνερ

16:57

23': Ο Ντακόλ "δοκιμάζει" το πόδι του με τον Κατσιούλη να μπλοκάρει σταθερά την μπάλα

16:54

20': Η πίεση της ΑΕΚ συνεχίζεται με τους παίκτες του Δέλλα να ψάχνουν το γκολ που θα τους "λύσει" τα πόδια

16:48

14': Ο Ράμα επιχειρεί το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Κατσιούλη

16:46

Σε μια από τις σουίτες του ΟΑΚΑ βρίσκεται ο Δημήτρης Μελισσανίδης μαζί με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς

16:44

Με τη συμπλήρωση του πρώτου 10λέπτου η ΑΕΚ έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Πλησιάζουν τους 20.000 οι φίλοι της Ένωσης που βρίσκονται στο γήπεδο

16:42

8': Ο Πλατέλλας επιχειρεί το σουτ έξω από την περιοχή με τον Κατσιούλη σωστά τοποθετημένο να μπλοκάρει την μπάλα

16:39

4': Ο Ανάκογλου αναλαμβάνει την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό δοκάρι αφού πρώτα την βρίσκει ελάχιστα ο Κατσιούλης. Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ

16:38

4': Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο

16:38

4': Πέναλτι για την ΑΕΚ καθώς ο Τσέλιος βρήκε την μπάλα με το χέρι

16:37

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 5λεπτο η ΑΕΚ κέρδισε 3 κόρνερ που πέρασαν ανεκμετάλλευτα. Ο Ντακόλ συνεχίζει κανονικά.

16:36

1': Στο έδαφος ο Ντακόλ που πιάνει την ώμο του και δείχνει να πονάει αρκετά. Ωστόσο σηκώνεται, με τον Δέλλα πάντως να ανησυχεί

16:35

1': Έναρξη του αγώνα

16:29

Ελάχιστα πριν τη σέντρα του αγώνα, ο κόσμος αυξάνεται ραγδαία και έχει ξεπεράσει τις 15.000