0
19:51

Τελικό αποτέλεσμα στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Καλαμαριά 2-0.

19:48

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις και ενώ σηκώθηκε ο άσος της ΑΕΛ.

19:48

Ο Πινδώνης στον αγωνιστικό χώρο, μικρή διακοπή. Στο 88' έχουμε φτάσει.

19:44

Με πάσα εκτελέστηκε και πάλι, σέντρα του Τσούτση, οφ σάιντ ο Σουλίδης, δεν υπάρχει συνεχεια στη φάση.

19:43

85': Νέο κόρνεργια τους φιλοξενούμενους.

19:43

Με πάσα εκτελέστηκε, χάνει ο Γαλανόπουλος.

19:42

84': Κόρνερ για την Καλαμαριά.

19:41

84': Τώρα κλείνει τις αλλαγές της και η ΑΕΛ. Στην θέση του Περίκο ο Τζούνιορ.

19:40

Τον Τζούνιορ ετοιμάζει με την σειρά του ο Κωνσταντίνος Παναγόπουλος.

19:39

81': Αλλαγή για τους ''πόντιους''. Εκτός ο Ευσταθίου, μέσα ο Βασίλης Παπαδόπουλος.

19:39

Δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει η Καλαμαριά, που μοιάζει να έχει πετάξει ''λευκή πετσέτα'' μετά το 2-0.

19:36

78': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Στην θέση του Βερδού ο Αναστασάκος.

19:35

Άλλο ένα τέταρτο στο Αλκαζάρ με την ΑΕΛ να δείχνει να κλειδώνει το τρίποντο...

19:34

76': Κάρτα στον Πινδώνη για μαρκάρισμα στον Ακασού.

19:33

Ο Βερδού πασάρει υπέροχα στον Πινδώνη ο οποίος εκμεταλλεύεται το λάθος του Ακασού που δεν μπορεί να κόψει, μπαίνει στην περιοχή και με ωραίο τελείωμα γράφει το 2-0.

19:33

75': ΓΚΟΛ η ΑΕΛ!

19:31

73': Κάρτα βλέπει ο Νεμπεγλέρας.

19:30

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, η Καλαμαριά έχει ανεβάσει τις γραμμές της μετά το 1-0 και ψάχνει απάντηση.

19:29

71': Στην θέση του Νατσιόπουλου ο Σουλίδης για την Καλαμαριά.

19:28

70': Νέα επικίνδυνη προσπάθεια για την Καλαμαριά, με σουτ του Τσούτση και πάλι, ο Αποστολίδης όμως είναι και πάλι εκεί!

19:25

67': Ξαφνικό σουτ του Τσούτση από μεγάλη απόσταση, μπλοκάρει ο Αποστολίδης.

19:25

Τον Σουλίδη ετοιμάζει ο Θωμάς Γράφας...

19:24

Για να δούμε την αντίδραση της Καλαμαριάς πλέον, η οποία σαφέστατα πρέπει να αλλάξει τον τρόπο παιχνιδιού της.

19:23

Μετά από γέμισμα η μπάλα φτάνει αριστερά στον Τσιλιγκίρη... Αυτός σεντράρει ωραία, ο Βρονταράς χάνει την φάση με κακή έξοδο και ο Περίκο με κεφαλιά από κοντά ανοίγει το σκορ.

19:22

64': ΓΚΟΛ η ΑΕΛ!

19:18

Απειλεί εδώ η ΑΕΛ.

19:18

60': Από φάση διαρκείας στα καρέ της Καλαμαριάς ο Βερδού πλασάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί.

19:16

58': Όμορφη κίνηση του Περίκο εκτός περιοχής, γυρίζει, πλασάρει με το αριστερό αλλά αστοχεί. Προσπαθεί να ανεβάσει ρυθμούς η ΑΕΛ.

19:15

Άσχημα εκτελεσμένο από τον Νατσιόπουλο.

19:14

56': Σειρά της Καλαμαριάς να εκτελέσει φάουλ από καλή θέση...

19:12

53': Μακρινό, ξαφνικό σουτ του Νατσιόπουλου για την Καλαμαριά, η μπάλα άουτ!

19:10

52': Ο Πινδώνης αυτή την φορά εκτέλεσε, ο Βρονταράς χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του, ωστόσο ο Κατσιαρός απομακρύνει όπως όπως.

19:09

Κι άλλο φάουλ υπέρ της ΑΕΛ...

19:09

Εκτελεί ο Περίκο, ο Κατσιαρός απομακρύνει με το κεφάλι σε πλάγιο άουτ.

19:08

50': Φάουλ έχει κερδίσει η Λάρισα σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

19:06

Επιθετικά έχει μπει στην επανάληψη η ΑΕΛ με σκοπό να πιέσει ψηλά.

19:05

Πρώτη επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ της Καλαμαριάς στην επανάληψη.

19:04

46': Σέντρα του Καρανίκα από δεξιά, ο Βερδού δεν μπορεί να μπει στην φάση και να πλασάρει και ενώ βρισκόταν σε εξαιρετική θέση.

19:03

46': Τώρα ξεκινά η επανάληψη.

19:03

46': Πριν την έναρξη του δευτέρου μέρους θά κάνει αλλαγή η ΑΕΛ. Εκτός ο Μπιλά, μέσα ο Καρανίκας.

19:02

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

18:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Καλαμαριά 0-0.

18:47

Εκτελέστηκε δίχως αποτέλεσμα... Μπλόκαρε ο Αποστολίδης

18:46

45'+2: Στην άλλη πλευρά, κόρνερ για την Καλαμαριά.

18:45

Εκτέλεσε ο Νεμπεγλέρας, κεφαλιά του Γαλανόπουλου που δίνει ύψος στην μπάλα και μπλοκάρει ο Βρονταράς.

18:44

45': Φάουλ κερδίζει η ΑΕΛ σε επικίνδυνο σημείο.

18:40

41': Ωραία κίνηση του Περίκο εκτός περιοχής για την ΑΕΛ, έπιασε ένα συρτό σουτ με το αριστερό, ήταν κάκιστο όμως το τελείωμα του και η μπάλα πέρασε άουτ.

18:39

Τώρα σηκώθηκε ο δεξιός μπακ των γηπεδούχων και έχουμε συνέχεια στο ματς. Πάντα στο 0-0 ΑΕΛ και Καλαμαριά, στο 40' φτάσαμε.

18:38

Διακοπή στο ματς, ο Μουλόπουλος στο έδαφος με τραυματισμό. Το ιατρικό επιτελείο της ΑΕΛ στον αγωνιστικό χώρο.

18:35

36': Τώρα η αλλαγή. Στην θέση του Καράμπελα ο Τσούτσης για τους ''πόντιους''.

18:35

Ο Τσούτσης, που έκανε ζέσταμα πριν λίγα λεπτά, θα περάσει στο ματς για την Καλαμαριά πριν φύγει το ημίχρονο!

18:34

34': Στην άλλη πλευρά, η Καλαμαριά βγαίνει γρήγορα στην επίθεση, σουτ του Ευσταθίου, είναι αδύναμο, ο Αποστολίδης μαζεύει.

18:33

34': Εκτελεί ο Περίκο, ο Βρονταράς στον αέρα δεν έχει πρόβλημα, μπλοκάρει σταθερά.

18:33

34': Κόρνερ για την ΑΕΛ που εξακολουθεί να ελέγχει το παιχνίδι.

18:31

32': Κάρτα βλέπει, τώρα, ο Ακασού για την Καλαμαριά. Ο Ιβοριακός έβαλε τον αγκώνα σε αντίπαλο του.

18:29

30': Κάρτα βλέπει ο Γκέσιος. Πήγε επικίνδυνα σε εναέρια μονομαχία με αντίπαλο του.

18:28

29': Από προσπάθεια του Βερδού η μπάλα φτάνει στον Τσιλιγκίρη, αυτός μπαίνει στην περιοχή επικίνδυνα, κερδίζει μια - δύο κόντρες αλλά στο σουτ που επιχειρεί η μπάλα σταματά σε σώματα αμυντικών.

18:27

Σηκώθηκε ο φορ της Καλαμαριάς, το ματς συνεχίζεται κανονικά.

18:26

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Γκέσιος από σύγκρουση με τον Κοντοδήμο.

18:25

Κίνδυνος εδώ στην άμυνα της Καλαμαριάς από την απροσεξία του Γαλανόπουλου.

18:24

25': Μετά από γέμισμα ο Γαλανόπουλος δεν γυρίζει σωστά την μπάλα πίσω με το κεφάλι στον τερματοφύλακα του, τελικά ο Βρονταράς απομακρύνει τελευταία στιγμή.

18:22

Λήξη συναγερμού στα καρέ των ''πόντιων''.

18:22

Εκτέλεσε ο Νεμπεγλέρας αυτή την φορά, ο Κατσιαρός απομακρύνει, οι της Καλαμαριάς κερδίζουν και επιθετικό φαουλ.

18:21

22': Νέο φάουλ κερδίζει η ΑΕΛ σε επικίνδυνη θέση.

18:19

20': Και πάλι ο Περίκο στην εκτέλεση, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Βερδού από δύσκολη πλάγια θέση, δεν βρίσκει στόχο.

18:19

19': Εκτέλεσε ο Περίκο, σε κόρνερ οι αμυντικοί της Καλαμαριάς.

18:19

19': Φάουλ για την ΑΕΛ.

18:18

Ο Γράφας έχει σηκώσει τον Τσούτση για προθέρμανση, να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού για την Καλαμαριά.

18:16

Αυτή είναι η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι.

18:16

16': Απειλεί εδώ η ΑΕΛ με σέντρα του Μουλόπουλου από δεξιά, πλασέ του Τσιλιγκίρη στο δεύτερο δοκάρι, ο Βρονταράς του λέει όχι!