1
23:36

Τελικό αποτέλεσμα... Φινλανδία - Ελλάδα 1-1.

23:36

90'+3: Κάκιστη σέντρα του Βύντρα...

23:33

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:32

89': Σέντρα από δεξιά, γυριστό σουτ του Ποχανπάλο, η μπάλα φεύγει έξω από τα δοκάρια του Καρνέζη.

23:31

88': Τελευταία αλλαγή και για την Φινλανδία. Στην θέση του Ρίσκι ο Ταΐνιο.

23:29

86': Μακρινό σουτ του Τοροσίδη, φιλόδοξη προσπάθεια, ο Μαένπαα σταθερά.

23:27

84': Κλείνει τις αλλαγές της η Εθνική. Μέσα ο Μήτρογλου, έξω ο Αθανασιάδης.

23:27

84':Από μια κάρτα σε Μανιάτη και Μαένπαα.

23:26

83': Στην άλλη πλευρά, ο Ρίσκι βρήκε χώρο, δοκίμασε τα πόδια του αλλά αστόχησε απελπιστικά.

23:25

82': Ωραίο, φαλτσαριστό σουτ του Ταχτσίδη από μακρινή απόσταση, η μπάλα φεύγει όμως άουτ.

23:23

81': Πράγματι. Στην θέση του Καρέλη περνά ο Σαμαράς.

23:21

Ο Σαμαράς θα είναι, λογικά, η δεύτερη κίνηση του Ρανιέρι από τον πάγκο.

23:20

77': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Σάμαρη εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ.

23:19

76': Και μάλιστα οι Σκανδιναβοί βγήκαν ταχύτατα στην κόντρα, ευτυχώς ο Ταχτσίδης πρόλαβε να γυρίσει τελευταία στιγμή στον Καρνέζη...

23:18

Εκτέλεσε ο Σάμαρης, απομακρύνουν οι Φινλανδοί.

23:17

74': Κάρτα στον Σπαρβ και φάουλ σε καλή θέση για την Ελλάδα. Το κέρδισε ο Σάμαρης.

23:15

Άλλα 20 λεπτά στο Ελσίνκι, με 5-3-2 η Εθνική μετά την είσοδο του Μορα.

23:14

71': Ο Σάμαρης εκτελεί, γυριστή κεφαλιά του Σωκράτη από κοντά, ο Μαένπαα μπλοκάρει σταθερά.

23:14

71': Και τώρα κερδίζει ένα φάουλ σε καλή θέση για γέμισμα. Για να δούμε.

23:13

Με την είσοδο του Μόρα η Εθνική γυρνά το σύστημα με τρεις αμυντικούς.

23:13

70': Αλλαγή κάνει και η Φινλανδία. Εκτός ο Πούκι, μέσα ο Ποχανπάλο.

23:13

70': Τώρα η αλλαγή για την Εθνική. Στην θέση του Μαυρία ο Μόρας.

23:11

68': Ο Παπασταθόπουλος ξεκινά ένα τρελό σόλο κάτω από την μεσαία γραμμή, φτάνει ως την τελική γραμμή ωστόσο δεν γυρίζει καλά την μπάλα και δεν κερδίζει τίποτα.

23:09

Ο Μόρας τελικά θα περάσει στο ματς. Αυτός τουλάχιστον ετοιμάζεται αυτή την στιγμή.

23:09

Νεύρα ανάμεσα σε Παπασταθόπουλο και Πούκι, ηρέμησε γρήγορα η κατάσταση.

23:07

64': Σέντρα από δεξιά για τους Φινλανδούς, ο Καρνέζης καθαρίζει με διπλή προσπάθεια.

23:04

Εκτελέστηκε, ο Αθανασιάδης απομακρύνει με το κεφάλι στο πρώτο δοκάρι.

23:04

61': Νέο κόρνερ κερδίζουν οι Σκανδιναβοί.

23:04

Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, η Εθνική πληρώνει το μουδιασμένο ξεκίνημα στην επανάληψη...

23:03

Εκτελεί ο Σάμαρης, χάνει ο Μαένπαα αφού έκανε κακή έξοδο ωστόσο απομάκρυναν οι Φινλανδοί.

23:02

60': Κόρνερ για την Ελλάδα από σουτ του ''Τόρο'' και κόντρα σε αμυντικούς.

23:01

Εκτέλεσε το κόρνερ ο Ρινγκ, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι στον Μοϊσάντερ ο οποίος χάνει εύκολα.

23:01

Τον Γιαννούλη ετοιμάζει ο Ρανιέρι.

23:01

58': Κόρνερ για την Φινανδία που ψάχνει και δεύτερο γκολ.

22:58

Ο Ερεμένκο πασάρει κάθετα στον άξονα, ο Χαμαλάινεν βρίσκει με την μια δεξιά τον Χούρμε κι αυτός με δεξί σουτ στην κίνηση, πριν η μπάλα πέσει κάτω, μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει.

22:58

Άλλαξαν ωραία την μπάλα εδώ οι Σκανδιναβοί και ισοφαρίζουν...

22:58

55': ΓΚΟΛ η ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ!

22:57

Εκτέλεσε ο Ρινγκ, με το κεφάλι απομακρύνει ο Ταχτσίδης.

22:57

54': Φάουλ κερδίζουν οι Φινλανδοί σε επικίνδυνη θέση για γέμισμα.

22:53

Έχει μπει δυνατά η Φινλανδία στο ξεκίνημα της επανάληψης. Σε θέση άμυνας η Εθνική ομάδα.

22:51

Χαμηλά εκτελεσμένο από τον Ρινγκ, βγάζει ο Αθανασιάδης και απομακρύνει.

22:51

48': Δυνατό συρτό σουτ του Ρινγκ εκτός περιοχής, ο Καρνέζης δύσκολα σε κόρνερ.

22:48

46': Τώρα ξεκινά το β' μέρος.

22:48

46': Αλλαγή για την Φινλανδία πριν το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. Μέσα ο Χαμαλάινεν, έξω ο Χετεμάι.

22:46

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

22:32

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Φινλανδία - Ελλάδα 0-1 με το τέρμα του Καρέλη.

22:32

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:31

45': Ο Σάμαρης εκτελεί, κεφαλιά του Μανωλά, δεν την πιάνει καλά και ο Μαένπαα μπλοκάρει.

22:31

45': Κόρνερ για την Εθνική που πάτησε επικίνδυνα παριοχή με τον Τοροσίδη.

22:29

43': Καλή στιγμή για την Ελλάδα. Μετά από μπαλιά του Τοροσίδη ο Μαυρίας πασάρει με την μια παράλληλα, ο Μανιάτης δοκιμάζει δύσκολο γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι και αστοχεί.

22:27

41': Ο Χούρμε βγαίνει στην πλάτη της ελληνικής άμυνας, ευτυχώς ανοίγει το κοντρόλ και ο Καρνέζης βγαίνει και μπλοκάρει αφού έχει διαβάσει την φάση.

22:26

40': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Ερεμένκο από μακριά, καλό σουτ, η μπάλα όμως φεύγει ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Καρνέζη.