0
21:51

Τελικό αποτέλεσμα... Γκινγκάμπ - ΠΑΟΚ 2-0.

21:51

90'+3: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. περνά ανεκμετάλλευτο.

21:48

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:47

90': Κοντά και σε τρίτο γκολ οι Γάλλοι με σουτ του Μπουβέ μέσα από την περιοχή, ο Γλύκος σε κόρνερ.

21:46

Νέα ευκαιρία για τους ''ασπρόμαυρους''.

21:45

88': Εκτελεί ο Ρατς, κεφαλιά του Κατσικά, η μπάλα άουτ.

21:45

87': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:45

Εδώ έφταε κοντά στο γκολ ο ΠΑΟΚ.

21:44

87': Απειλεί ο ΠΑΟΚ με σουτ του Αθανασιάδη, ο Λεσλ με δυσκολία απομακρύνει!

21:38

Ψάχνει το γκολ ο ΠΑΟΚ, για να μειώσει, με τους Γάλλους να κάνουν άμυνα στο μισό γήπεδο.

21:37

80': Ξυραφιά του Ρατς από αριστερά, ο Παπαδόπουλος δεν μπορει να βάλει το κεφάλι...

21:35

77': Κλείνει τις αλλαγές της η Γκινγκάμπ. Εκτός ο πρωταγωνιστής του αγώνα Μαρβό (δύο γκολ), μέσα ο Ζιρές.

21:32

75': Στην θέση του Σκόνδρα ο Γκολάσα για τον ΠΑΟΚ.

21:31

74': Φιλόδοξο σουτ του Σκόνδρα με το αριστερό από μακριά, ο Λεσλ αφήνει την μπάλα, αυτή φεύγει άουτ.

21:30

73': Δεύτερη αλλαγή για την Γκινγκάμπ. Στην θέση του Σβαρτζ ο Μαντάν.

21:28

70': Κάρτα στον Σβαρτζ για θέατρο στην άλλη πλευρά του γηπέδου.

21:27

69': Μετά από γύρισμα από δεξιά, ο ''Κλάους'' πιάνει οβίδα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα σταματα σε αμυντικούς και ενώ κατευθυνόταν στην εστία.

21:25

Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο, ο ΠΑΟΚ δεν έχει βγάλει αντίδραση. Αν θέλει να φύγει με κάτι θετικό από την Γαλλία πρέπει να το κάνει άμεσα.

21:23

66': Καλή στιγμή για τους Γάλλους με τον Σβαρτζ να σκάβει την μπάλα πάνω απο τον Γλύκο, αλλά αστοχεί για λίγο.

21:19

62': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Μακ που δεν φάνηκε απόψε ο Δημήτρης Παπαδόπουλος.

21:19

61': Μακρινό σουτ του Γιαταμπαρέ με το δεξί, η μπαλα ψηλά.

21:19

Εκτελέστηκε από τον Σβαρτζ, απομακρύνει με το κεφάλι ο Σκόνδρας.

21:18

60': Κόρνερ για την Γκινγκάμπ.

21:15

Ψάχνει την αντίδραση πλέον η ομάδα του Αναστασιάδη. Για να δούμε, υπάρει χρόνος.

21:14

57': Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μάρτενς σηκώνει ωραία στον Τζανδάρη, αυτός πιάνει ωραίο γυριστό σουτ με το δεξί μέσα από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

21:12

55': Αλλαγή κάνει και ο ΠΑΟΚ. Εκτός ο Τζιόλης, μέσα ο Μάρτενς.

21:11

54': Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για την Γκινγκάμπ. Στην θέση του Πιέντ ο Γιαταμπαρέ.

21:11

53': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με ξυραφιά του Ρατς από αριστερά, ο Αθανασιάδης δεν μπορεί να μπει στην φάση και να σκοράρει.

21:09

Εφιαλτικό ξεκίνημα στην επανάληψη για τον ΠΑΟΚ που πρέπει να ανέβει ένα βουνό πλέον.

21:09

Αριστοτεχνικά εκτέλεσε το φάουλ ο Μαρβό, πέρασε την μπάλα πάνω από το τείχος και την έστειλε στο αριστερό παραθυράκι του Γλύκου που έπεσε αλλά δεν κατάφερε κάτι.

21:07

Ο Μαρβό με απευθείας εκτέλεση φάουλ νικά τον Γλύκο και 2-0 οι Γάλλοι.

21:07

50': ΓΚΟΛ η ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ.

21:07

Φαόυλ για την Γκινγκάμπ σε επικίνδυνη θέση.

21:05

Οι Γάλλοι ''χτυπούν'' από τον άξονα, με τον Σβαρτζ να πλασάρει, ο Γλύκος του λέει όχι με δυσκολία και εντυπωσιακή επέμβαση, η μπάλα όμως φτάνει στον Μαρβό και αυτός τελειώνει ωραία την φάση για το 1-0.

21:05

47': ΓΚΟΛ η ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ.

21:04

47': Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη είναι για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Σκόνδρα, ο Λεσλ δεν διώχνει καλά, γύρισμα του Τζανδάρη η μπάλα ψηλα.

21:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

21:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο σιγά σιγά για την έναρξη της επανάληψης.

20:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Γκινγκάμπ - ΠΑΟΚ 0-0.

20:47

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

20:46

Μετά από μια μικρή διακοπή, αφού ο Μπουβέ ήταν στο έδαφος με τραυματισμό, το ματς ξεκινα εκ νέου.

20:44

43': Ευκαιρία για τους Γάλλους. Κενό στα δεξιά της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Σβαρτζ γυρίζει ανενόχλητος παράλληα, σουτ του Πιέντ, η μπάλα άουτ.

20:40

39': Να ένα σουτ μετά από ώρα για τον ΠΑΟΚ, ο ''Σάλπι'' το έπιασε εκτός περιοχής, ψηλά η μπάλα.

20:40

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλά στο παιχνίδι αλλά μετά το 22' και το δοκάρι των Γάλλων η απόδοση του έπεσε ανεξήγητα.

20:39

38': Κι άλλη επικίνδυνη προσπάθεια από τους Γάλλους, τελευταία στιγμή ο Κατσικας βάζει την κόντρα και σταματά τον Σβαρτζ που ήταν έτοιμος να εκτελέσει από το ύψος του πέναλτι.

20:37

37': Δυνατό σουτ του Πιέντ με το αριστερό εκτός περιοχής, ο Γλύκος πέφτει και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

20:35

Με κομπίνα εκτελέστηκε, ευτυχώς για τον ΠΑΟΚ στο πλασέ του Μαρβό δεν πέρασε η μπάλα.

20:34

33': Κι άλλο κόρνερ οι Γάλλοι. Σε θέση άμυνας ο ΠΑΟΚ εδώ και ώρα.

20:33

32': Νέα ευκαιρία για την Γκινγκάμπ με τον Μπουβέ να περνά από δεξιά τον Ρατς, να σουτάρει με δύναμη, αλλά ο Γλύκος είναι εκεί!

20:32

Πρέπει να σιγουρέψει τις μεταβιβάσεις του ο ΠΑΟΚ.

20:32

Εκτέλεσε ο Πιέντ, φάουλ του Σβαρτζ στον Κατσικα, τελειώνει η φάση.

20:31

31': Κόρνερ για την Γκινγκάμπ που πιέζει.

20:30

28': Τεράστια ευκαιρία για την Γκινγκάμπ! Οι παίκτες του ΠΑΟΚ ''πουλάνε'' την μπάλα, οι Γάλλοι κάνουν το αγαπημένο τους παιχνίδι και βγαίνουν στην κόντρα, σέντρα από δεξιά, πλασέ του Σβαρτζ από το ένα μέτρο, ψηλά η μπάλα!

20:26

Έχει ανεβάσει την πίεση της στα τελευταία λεπτά η Γκινγκάμπ και έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.

20:23

Οι Γάλλοι πήγαν να χτυπήσουν στην κόντρα, αφού βγήκαν από αριστερά ταχύτατα, ο Σβαρτζ γύρισε παράλληλα, αλλά στο σουτ του Μαρβό η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και φύγει έω.

20:22

22': ΔΟΚΑΡΙ για την ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ!

20:22

21': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρατς και απομάκρυνση ο Σαλπιγγίδης σουτάρει με την μια αλλά ο Λεσλ μπλοκάρει.

20:18

Δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες στον χώρο της μεσαίας γραμμής. Στο 18' φτάσαμε, πάντα στο 0-0.

20:13

13': Καλή στιγμή για την Γκινγκάμπ η οποία βγήκε γρήγορα μπροστά με δύο πάσες, ο Σβαρτζ σούταρε με το δεξί, μπλοκάρει ο Γλύκος.

20:09

8': Σέντρα από δεξιά, ο ''Κλάους'' δεν παίρνει την κεφαλιά καλά, η μπάλα παρ' όλα αυτά φτάνει στον Ρατς που σουτάρει με την μια αλλά αστοχεί.

20:08

7': Πρώτη επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ των Γάλλων με τον ΠΑΟΚ να αλλάζει ωραία την μπάλα από δεξιά, το σουτ του Τζανδάρη όμως σταματά σε σώματα αμυντικών.

20:05

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο, παιχνίδι κέντρου, με τον ΠΑΟΚ να κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα.

20:04

Καθαρό 4-3-3 για τον ΠΑΟΚ με τον ''Σάλπι'' δεξιά στην επίθεση, τον Μακ αριστερά και τον ''Κλάους'' κορυφή.

20:01

1': Ξεκίνησε το ματς. Ο ΠΑΟΚ στη σέντρα!

20:01

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. Καλές οι καιρικές συνθήκες στο «Roudourou».

19:57

Οι δύο ομάδες μόλις τώρα κάνουν την επίσημη είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:29

Σε μια γωνιά του «Roudourou» έχουν πάρει, ήδη , θέση οι οπαδοί του ΠΑΟΚ που δίνουν δυναμικό παρών.

19:08

Οι ''ασπρόμαυροι'', μετά την ονειρική πρεμιέρα τους, όπου διέλυσαν 6-1 την Ντιναμό Μινσκ, έχουν στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα και στην Γαλλία.

19:04

Σε περίπου μια ώρα έχουμε σέντρα στο «Roudourou», εκεί όπου ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την γαλλική Γκινγκάμπ για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ
Λεσλ, Γιάκομπσεν, Σορμπόν, Κερμπρά, Λεβέκ, Σανκαρέ, Μπουβέ, Μαθίς, Πιεντ, Σβαρτζ, Μαρβό.
Αναπ: Σαμασά, Άνγκουα, Μπακά, Γιαταμπαρέ, Ζιρές, Μαντάν.
Γλύκος, Σκόνδρας, Κατσικάς, Βίτορ, Ρατς, Τζιόλης, Τζανδάρης, Κάτσε, Σαλπιγγίδης, Μακ, Αθανασιάδης.
Αναπ: Γιακουμής, Σπυρόπουλος, Γκολάσα, Μάρτενς, Κίτσιου, Παπαδόπουλος, Κουλούρης.
Γκεντιμίνας Μαζέικα (Λιθουανία), Βιτάουτας Σίμκους (Λιθουανία) - Βιτένις Καζλάουσκας (Λιθουανία).