2
-
0
23:56

Δίκαιη νίκη για τους Πορτογάλους απέναντι σε έναν κακό Παναθηναϊκό, που δεν είχε συγκέντρωση και, με εξαίρεση ένα 10λεπτο, ήταν εκνευριστικά υποτονικός.

23:54

Λήξη της αναμέτρησης. Εστορίλ - Παναθηναϊκός 2-0.

23:52

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:50

88': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης από τα δεξιά έβγαλε στον Ατζαγκούν, σουτ στην κίνηση, μπλοκάρει σταθερά ο Βάγκνερ. Αυτή είναι και η μόνη ολοκληρωμένη και ουσιαστική φάση των "πράσινων" σε όλο το ματς.

23:49

87': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Δεύτερο κόρνερ στη σειρά, με τη φάση να τελειώνει έπειτα από επιθετικό φάουλ πάνω στον Βάγκνερ.

23:40

78': Αλλαγή για την Εστορίλ. Ο Γκονσάλβες αντί του Αμάντο.

23:38

76': Ο Ατζαγκούν πέρασε κάθετη από τα δεξιά στον Καρέλη, που μπήκε στην περιοχή, αρχικά τσίμπησε την μπάλα από τον Βάγκνερ, ο οποίος έκανε έξοδο, στη συνέχεια όμως ο επιθετικός του Παναθηναϊκού έχασε την μπάλα.

23:36

75': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός αντί του Πράνιτς.

23:35

Μεγάλες τρύπες στα μετόπισθεν του Παναθηναϊκού και τεράστιο πρόβλημα στην αριστερή πτέρυγα της άμυνάς του. Και σαν να μη φτάνουν όλα αυτά, είναι ακίνδυνος και επιθετικά.

23:32

71': Γύρισμα Μπούρμπου από τα δεξιά, δεν θα προλάβει να κάνει την προβολή ο Πέτριτς στο δεύτερο δοκάρι.

23:28

Πλάγιο Άντερσον, σέντρα Καμπρέρα από τα δεξιά, κεφαλιά Αμάντο από την καρδιά της άμυνας και 2-0.

23:28

66': ΓΚΟΛ για την ΕΣΤΟΡΙΛ!

23:24

63': Αλλαγή για την Εστορίλ. Ο Κούκα αντί του Τοζέ.

23:23

63': Μεγάλη ευκαιρία για την Εστορίλ. Κόρνερ για τους Πορτογάλους, η άμυνα του Παναθηναϊκού κοιμάται, προβολή Κλέμπερ, διώχνει πάνω στη γραμμή και σώζει τους "πράσινους" από δεύτερο γκολ ο Πράνιτς.

23:21

59': Σουτ Καρέλη δεξιά του ημικύκλιου, πέφτει και μαζεύει ο Βάγκνερ.

23:20

58': Σουτ Πράνιτς από θέση έξω αριστερά, στην αγκαλιά του Βάγκνερ.

23:18

57': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης αντί του Ντίνα.

23:18

56': Ξαφνικό, μακρινό σουτ Καρέλη, η μπάλα άουτ.

23:16

54': Ο Πέτριτς κερδίζει τις κόντρες μέσα στην περιοχή, κάνει το τακουνάκι ανάμεσα σε δύο αμυντικούς των Πορτογάλων, αλλά ο Βάγκνερ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

23:14

Λάθος Νάνο, ο Σεμπά από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, αδειάζει τον Σίλντενφελντ, βγαίνει ο Κοτσόλης στο πρώτο δοκάρι, ο παίκτης της Εστορίλ γυρίζει σχεδόν από τη γραμμή του άουτ και ο Κλέμπερ σε κενή εστία με προβολή από τη μικρή περιοχή γράφει το 1-0.

23:14

52': ΓΚΟΛ για την ΕΣΤΟΡΙΛ!

23:11

49': Σουτ Ατζαγκούν από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει πορεία, αλλά ο Βάγκνερ είναι σε ετοιμότητα και δεν θα ξεγελαστεί.

23:10

49': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Περνά ανεκμετάλλευτο.

23:09

47': Δυνατό σουτ Κλέμπερ από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κοτσόλη.

23:07

Έναρξη β' ημιχρόνου.

23:05

46': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης αντί του Μπαϊράμι.

23:04

46': Αλλαγή για την Εστορίλ. Ο Κλέμπερ αντί του Λόπες.