0
18:21

Τελικό αποτέλεσμα στους Ζωσιμάδες. ΠΑΣ Γιάννινα - Κέρκυρα 1-0.

18:21

90'+3: Κλασική χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Μιχαηλ να πλασάρει άουτ και ενώ ήταν φάτσα με τον Κουτζαβασίλη.

18:18

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:16

89': Μετά από εκτέλεση του Χαβίτο ο Σωτηρίου κάνει λάθος εκτίμηση της φάσης, για καλή του τύχη όμως οι της Κέρκυρας δεν μπορούν να σκοράρουν μετά από φάση διαρκείας.

18:14

87': Κάρτα στον Αυγενικού.

18:14

86': Απαντά στις ευκαιρίες ο ΠΑΣ με σουτ του Γιάκου, λίγο άουτ η μπάλα!

18:13

Το κόρνερ εκτελέστηκε, συρτό σουτ του Χαβίτο, ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

18:12

85': Μοναδική ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο κάνει το παράλληλο γύρισμα από δεξιά, ο Μπόρχα δεν μπορεί σε κενή εστία νσ σκοράρει αφού τον έχει προλάβει ο Ντάσιος, κόρνερ είναι για τους ''Φαίακες''.

18:11

83': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στην θέση του Τάσου Κρητικού ο Ηλιάδης.

18:07

80': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα κάνει υπέροχη προσπάθεια απο αριστερά, σπάει την μπάλα προς τα έξω στον Γιάκο, αυτός σουτάρει δυνατά αλλά αστοχεί.

18:04

77': Τώρα η δεύτερη αλλαγή του ΠΑΣ. Στο ματς ο Γιάκος, εκτός ο Τσουκαλάς.

18:04

77': Ο Κρητικός δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά για την Κέρκυρα χωρίς αποτέλεσμα.

18:02

75': Στην θέση του Τσάβεζ ο Αυγενικού για τον ΠΑΣ.

18:02

73': Σέντρα από αριστερά για την Κέρκυρα, ο Μαρκόφσκι στο δεύτερο δοκάρι δεν πιάνει την κεφαλιά και χάνει την ευκαιρία.

18:01

Εκτελέστηκε, ο Φόνσι στο πρώτο δοκάρι απομακρύνει με το κεφάλι.

18:01

72': Κόρνερ για την Κέρκτρα, για να δούμε.

17:58

71': Μακρινό σουτ του Νίκου Κρητικού για την Κέρκυρα, η μπάλα ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Σωτηρίου.

17:57

70': Κάρτα στον Μιχαήλ για μαρκάρισμα στον Χαβίτο.

17:56

69': Μετά από μια μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Νίκου Κρητικού το ματς ξεκινά εκ νέου.

17:54

Στο 65' φτάσαμε με την Κέρκυρα να έχει ανεβάσει την πίεση και την απόδοση της με στόχο να φτάσει στην ισοφάριση.

17:49

62': Απαντά στις ευκαιρίες η Κέρκυρα! Κάθετη πάσα του Ζορμπά προς τον Χαβίτο, ο Ισπανός φάτσα με τον Σωτηρίου πλασάρει έξω.

17:49

Ο Μανιάς είχε πλάτη στην εστία και εκτέλεσε ξαφνικά με γυριστό σουτ, είδε όμως τον γκολκίπερ της Κέρκυρας να τον σταματά για ακόμα μια φορά.

17:48

61': Εξαιρετική κίνηση και σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, ο Κουτζαβασίλης είναι και πάλι εκεί! Ευκαιρία για τον ΠΑΣ!

17:46

59': Κλείνει τις αλλαγές της η Κέρκυρα νωρίς νωρίς. Εκτός ο Βενέτης, μέσα ο Ζορμπάς. Όλα για όλα από τον Γρηγορίου πλέον που έβγαλε στόπερ και έβαλε μεσοεπιθετικό.

17:45

58': Κάρτα στον Νίκο Κρητικό.

17:44

57': Επικίνδυνη σέντρα του Ντάσιου από δεξιά, ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει σταθερά και τελειώνει την φάση.

17:42

Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη με την Κέρκυρα να ψάχνει την ισοφάριση και το ματς να έχει ανοίξει.

17:40

Εκτελέστηκε, απομακρύνουν οι του ΠΑΣ με το κεφάλι στο πρώτο δοκάρι.

17:39

52': Κόρνερ για την Κέρκυρα στην άλλη πλευρά του γηπέδου.

17:37

Σέντρα του Κρητικού από δεξιά, υπέροχη κεφαλιά του Μανιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα σταματά στο οριζοντιο δοκάρι του Κουτζαβασίλη!

17:37

50': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ!

17:36

Να θυμίσουμε πως ο Κουτζαβασίλης σταμάτησε δύο φορές, στο πρώτο μέρος, σε τετ-α-τετ το Μανιά!

17:36

48': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Τσουκαλά να βγαίνει φάτσα με τον Κουτζαβασίλη για ακόμα μια φορά ο γκολκίπερ της Κέρκυρας μπλοκάρει και κρατά ''ζωντανή'' την ομάδα του.

17:35

47': Επικίνδυνο γύρισμα στα καρέ του ΠΑΣ, Χαβίτο και Καϊκούτ δεν μπορούν, όμως, να μπουν στην πορεία της μπάλας...

17:32

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

17:31

46': Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γρηγορίου αφήνει στα αποδυτήρια Ρόχας, Ομπράντοβιτς και περνά στο ματς Μαρκόφσκι, Χαβίτο.

17:30

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

17:15

Ημίχρονο στους Ζωσιμάδες... ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα 1-0.

17:15

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

17:14

Ο Τσάβεζ εκτελεί με πολύ δύναμη και η μπάλα φεύγει απευθείας άουτ.

17:14

45': Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

17:11

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, με τον ΠΑΣ πάντα στο 1-0 από το τέρμα του Ακόστα από το 13'.

17:09

40': Κάρτα στον Ομπράντοβιτς για θέατρο.

17:07

38': Μετά από γέμισμα ο Κουτζαβασίλης γλιστρά, η μπάλα φεύγει προς τα πίσω ωστόσο ο Μανιάς δεν μπορεί να την προλάβει και να την στείλει στα δίχτυα σε κενή εστία.

17:06

37': Κάρτα βλέπει ο Κανακούδης.

17:05

36': Ο Μαραγκός δοκιμάζει τα πόδια του μακριά αλλά αστοχεί. Έχει ανεβάσει την απόδοση της η Κέρκυρα στα τελευταία λεπτά.

17:04

35': Απειλεί η Κέρκυρα με σέντα του Κανακούδη από αριστερά, κεφαλιά του Ομπράντοβιτς, ειναι αδύναμη όμως και ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

17:02

Κορυφαίος του γηπέδου ο Τσάβεζ από τα πόδια του οποίου ξεκινά ότι καλό δημιουργεί ο ΠΑΣ.

17:02

33': Νέα εξαιρετική κάθετη πάσα του Τσάβεζ, ο Κρητικός δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ και να βγει φάτσα με τον Κουτζαβασίλη.

17:01

31': Μακρινό και φιλόδοξο συρτό σουτ του Ομπράντοβιτς για την Κέρκυρα, ο Σωτηρίου ελέγχει την πορεία της μπάλας η οποία φεύγει έξω.