0
20:53

Τελικό αποτέλεσμα στο Καυταντζόγλειο... Απόλλων Καλαμαριάς - ΠΑΟΚ 1-0.

20:53

90'+4: Κάρτα στον Βρονταρά.

20:52

90'+3: Σουτ του Γκολάσα, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ...

20:52

Εκτελέστηκε, η μπάλα κολλά στα καρέ της Καλαμαριάς, διώχνει ο Αναστασίου.

20:52

90'+3: Και κερδίζει κόρνερ.

20:51

Άλλα δύο λεπτά για το φινάλε, πιέζει ο ΠΑΟΚ.

20:50

90'+1: Τεράστια ευκαιρία για την Καλαμαριά στην κόντρα, με τον Αναστασίου να πλασάρει από κοντά, ο Γιακουμής του λέει όχι!

20:49

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:49

Εκτελεί ο Σπυρόπουλος, με τα πολλά απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

20:48

90': Σουτ του Μάρτενς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:47

89': Σέντρα του Κουλούρη, κεφαλιά του Παπαδόπουλου, είναι αδύναμη και ο Βρονταράς μπλοκάρει.

20:45

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε με τον ΠΑΟΚ να έχει βγει μαζικά μπροστά και την Καλαμαριά να κρατά το 1-0 με νύχια και με δόντια.

20:43

84': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Παπαδόπουλο να σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει όμως, παίρνει ύψος και ο Βρονταράς μπλοκάρει και κερδίζει και το φάουλ.

20:40

82': Κάρτα και στον Αθανασιάδη που πήγε με τον αγκώνα σε αντίπαλο του.

20:40

Εκτελεί ο Μάρτενς άσχημα, διώχνουν οι γηπεδούχοι στο πρώτο δοκάρι.

20:39

81': Κάρτα στον Βαγγελόπουλο για μαρκάρισμα στον Παπαδόπουλο. Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση.

20:35

76': Κλείνει τις αλλαγές της και η Καλαμαριά. Στην θέση του Γκέσου ο Αναστασίου.

20:35

76': Κάρτα βλέπει ο Σκόνδρας για χέρι.

20:35

Αυτή η καθολική υπεροχή ωστόσο δεν έχει αποφέρει καρπούς μέχρι τώρα για τους ''ασπρόμαυρους''.

20:34

35 - 65% υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή της μπάλας.

20:33

74': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ποζατζίδης, μέσα ο Σκόνδρας.

20:31

73': Σέντρα του Αθανασιάδη, ο Μάρτενς κάνει τσαφ στην προσπάθεια του για ανάποδο ψαλίδι.

20:30

Σηκώθηκε ο παίκτης της Καλαμαριάς, έχουμε συνέχεια στο παιχνίδι. Μ' αυτά και μ' αυτά φτάσαμε στο 72' και η Καλαμαριά είναι πάντα 1-0 μπροστα στο σκορ.

20:30

Στο έδαφος ο Ευσταθίου και νέες ''φωνές'' από τους παίκτες του ΠΑΟΚ για καθυστερήσεις των γηπεδούχων.

20:29

70': Κάρτα στον Ποζατζίδης για χέρι.

20:28

Ο Μήτσιος του έκανε παρατηρήσεις και το ματς ξεκινά εκ νέου.

20:28

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ καταλογίζει στον διαιτητή ότι σφυρίζει με το παραμικρό. ''Να παίξουμε λίγο μπάλα'', τα χαρακτηριστικά λόγια του.

20:27

Έξαλλος ο Άγγελος Αναστασιάδης με τις αποφάσεις του Μήτσιου.

20:25

66': Δεύτερη αλλαγή για την Καλαμαριά. Στο ματς ο Σουλίδης, εκτός ο Νατσιόπουλος.

20:24

66': Κάρτα βλέπει ο Γκολάσα για μαρκάρισμα με τα δύο πόδια.

20:24

Στο 65' φτάσαμε, όλη η Καλαμαριά πλέον κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο.

20:20

Μεγάλη επέμβαση από τον Βρονταρά, εκ των κορυφαίων μέχρι τώρα.

20:19

61':Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μετά από γέμισμα ο Αθανασιάδης παίρνει την γυριστή κεφαλιά, ο Βρονταράς αν και είχε κάνει δύο βήματα από το τέρμα του θα προλάβει, θα γυρίσει και θα απομακρύνει την μπάλα πριν αυτή περάσει την γραμμή.

20:18

Όσο περνούν τα λεπτά ο ΠΑΟΚ ρισκάρει όλο και πιο πολύ και ανεβάζει την πίεση του.

20:17

58': Κάθετη πάσα προς τον Αθανασιάδη, ο ''Κλάους'' δεν θα προλάβει να τσιμπήσει την μπάλα, ο Βρονταράς διαβάζει την φάση και μπλοκάρει.

20:15

57': Επικίνδυνη στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Μάρτενς να βρίσκεται μέσα στην περιοχή σε καλή θέση, αλλά αντί να εκτελέσει επιλέγει να σηκώσει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται...

20:12

Αντίθετα ο ΠΑΟΚ έγινε πιο επιθετικός με την είσοδο του Τζανδάρη και του ''Κλάους''.

20:11

Δεν αλλάζει κάτι για τους ''πόντιους'' 'έβγαλε ''κόφτη'' έβαλε ''κόφτη'' ο Μάκης Δανδίκας.

20:11

52': Αλλαγή κάνει και η Καλαμαριά. Στην θέση του Ακασού που δείχνει να αντιμετωπίζει και πρόβλημα τραυματισμού ο Ολίσε.

20:10

52': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σαββίδης και Πόζογλου εκτός. Μέσα Αθανασιάδης και Τζανδάρης.

20:10

51': Οφ σάιντ ο Παπαδόπουλος που έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.

20:09

Εχει μπει επιθετικά στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ και πιέζει.

20:08

49': Λάθος στην άμυνα της Καλαμαριάς, ο Βρονταράς θα προλάβει και θα απομακρύνει τν μπάλα προ του Παπαδόπουλου.

20:08

Τζανδάρη και Αθανασιάδη θα ''ρίξει'' στο ματς ο Αναστασιάδης.

20:05

Εκτελεί ο Μάρτενς στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνουν οι αμυντικοί των γηπεδούχων.

20:05

46': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, δίχως αλλαγές για Καλαμαριά και ΠΑΟΚ.

20:03

Τώρα επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για την έναρξη της επανάληψης.

19:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Απόλλων Καλαμαριάς - ΠΑΟΚ 1-0.

19:48

45'+2: Ο Νατσιόπουλος στην εκτέλεση, μπλοκάρει ο Γιακουμής.

19:47

Και κάρτα στον Πόζογλου για το μαρκάρισμα στον Ακασού.

19:47

45'+1: Φάουλ για την Καλαμαριά σε καλή θέση.

19:47

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

19:45

44': Εκτέλεση φάουλ του Σαββίδη, ο Βρονταράς δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα.

19:44

Ο Παπαδόπουλος την γλιτώνει για τις δύο αγκωνιές...

19:44

43': Κάρτα στον Μπιτσάκο για το κράτημα (σωστά).

19:42

Ο Παπαδόπουλος όμως έχει δώσει δύο αγκωνιές στον αντίπαλο του! Να δούμε τις αποφάσεις του Μήτσιου.

19:42

Μονομαχία του Μπιτσάκου με τον Παπαδόπουλου, ο πρώτος κρατά τον φορ του ΠΑΟΚ και θα δει κάρτα.

19:40

38': Ατομική προσπάθεια του Νατσιόπουλου που κάνει ότι θέλει δύο και τρεις αμυντικούς του ΠΑΟΚ, δεν πλασάρει καλά όμως από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

19:38

37': Σουτ του Μάρτενς εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει κιόλας, ο Βρονταράς δεν έχει πρόβλημα.

19:37

36': Απειλεί ο ΠΑΟΚ με τον Κουλούρη να πιάνει την κεφαλιά από κοντά, είναι αδύναμη όμως και ο Βρονταράς μπλοκάρει.