0
-
0
18:23

Τελικό αποτέλεσμα στην Κομοτηνή... Πανθρακικός - ΑΕΚ 0-0 μετά από ένα κακό ματς.

18:22

Ο Πέρεθ, εκτελεί, κεφαλιά του Ιγκορ, ψηλά η μπάλα!

18:22

90'3+: Σουτ του Ντιγκινί, ο Ανέστης σε κόρνερ δύσκολα!

18:21

90'+2: Κλείνει τις αλλαγές της και η ΑΕΚ. Στην θέση του Ανάκογλου ο Ρόβας.

18:20

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:19

90': Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό μετά από παράλληλο γύρισμα από δεξιά, ο Πέρεθ δεν μπορεί να απειλήσει από πλάγια θέση...

18:17

Στο 88' φτάσαμε, κακό θέαμα στην επανάληψη στην Κομοτηνή με το ματς να μην έχει ρυθμό.

18:15

86': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Πλατέλλας, μέσα ο Μάρκος Ντούνης.

18:12

83': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στην θέση του Μεχία ο Πέρεθ.

18:11

Το κόρνερ εκτελέστηκε, επιθετικό φάουλ έχει κερδίσει ο Ανέστης.

18:11

81': Μακρινό σουτ του Μπαϊκαρά, κόρνερ η μπάλα αφού έχει κοντράρει.

18:10

Εκτέλεσε ο Μπαρμπόσα, απομακρύνει ο Ιγκόρ.

18:08

79': Κάρτα στον Κάσες για μαρκάρισμα στον Μάνταλο. Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

18:04

75': Ατομική προσπάθεοα του Μάνταλου, σπάει την μπάλα προς τα πίσω, αλλά δεν ακολουθεί συμπαίκτης του στα καρέ του Πανθρακικου.

18:02

72': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Στην θέση του Αραβίδη ο Ντακόλ.

18:01

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο με τον ρυθμό να έχει πέσει, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.

18:01

71': Μακρινό συρτό σουτ του Μπαρμπόσα, είναι αδύναμο, ο Αθανασιάδης μπλοκάρει σταθερά δίχως πρόβλημα.

17:58

68': Κάρτα στον Αραβίδη για μαρκάρισμα στον Παπαγεωργίου.

17:55

Εκτέλεσε ο Μπαρμπόσα, επιθετικό φάουλ του Λαμπρόπουλου.

17:54

65': Δυνατό σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

17:50

Κοντά στο γκολ η ΑΕΚ από μια στημένη φάση.

17:50

61': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

17:49

60': Κάρτα στον Μεχία και φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει η ΑΕΚ.

17:46

57': Διπλή αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στο ματς οι Κάσες και Ιγκόρ. Εκτός οι Αράμπα και Τζάνης.

17:44

Καλύτερος ο Πανθρακικός στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης, δεν έχει βρει απαντήσεις η ΑΕΚ στην πίεση ψηλά που ασκούν οι γηπεδούχοι.

17:42

52': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Τζάνη για τον Πανθρακικό, η μπάλα περνά από πολλά σώματα, ο Αράμπα κάνει όμως επιθετικό φάουλ.

17:39

Καλή στιγμή εδώ για τον Πανθρακικό ο οποίος πιέζει ψηλά στο ξεκίνημα της επανάληψης και δυσκολεύει την ΑΕΚ στην ανάπτυξη.

17:38

49': Επικίνδυνη παράλληλο γύρισμα του Ντιγκινί, η μπάλα περνά από τον Αράμπα και φεύγει άουτ.

17:38

49': Παράλληλο γύρισμα του Αραβίδη, ο Αθανασιάδης δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει καθώς δεν είχε ακολουθήσει παίκτης της ΑΕΚ.

17:35

Χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

17:34

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

17:32

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

17:18

Υπήρξε ένταση ανάμεσα σε ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και έναν άνθρωπο του Πανθρακικού. Η κατάσταση ηρέμησε όμως γρήγορα.

17:17

Τέλος ημιχρόνου στην Κομοτηνή... Πανθρακικός - ΑΕΚ 0-0.

17:17

Εκτελέστηκε το κόρνερ χωρίς αποτέλεσμα για την ΑΕΚ.

17:17

Εκτελεί ο Μάνταλος, σε κόρνερ ο Αθανασιάδης!

17:16

Φάουλ για την ΑΕΚ, τελευταία φάση στο α' μέρος.

17:15

45'+1: Ο Αραβίδης από βαθιά μπαλιά βγαίνει σε καλή θέση, το σουτ του φορ της ΑΕΚ ωστόσο είναι άστοχο.

17:14

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:12

Εκτέλεσε ο Μάνταλος, διώχνει ο Αθανασιάδης με γροθιές.

17:11

42': Στην άλλη πλευρά του γηπέδου, η ΑΕΚ κερδίζει φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

17:10

42': Ο Πεταυράκης χάνει την μπάλα, το γύρισμα του Αράμπα όμως δεν είναι καλό.

17:08

Τώρα ξεκινά εκ νέου το παιχνίδι.

17:07

Αφορμή και πάλι τα δυναμιτάκια που ρίχνουν οι οπαδοί της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα στο τέρμα που κάθεται ο Αθανασιάδης.

17:07

Νέα διακοπή στο ματς...

17:06

36': Η ΑΕΚ κλέβει την μπάλα και βγαίνει γρήγορα μπροστά, ο Μάνταλος δεν μπορεί να εκτελέσει, ο Εμπόου τον κόβει.

17:05

Μετά από μια μικρή διακοπή στο ματς από κάποια δυναμιτάκια που έριξαν οι φίλοι της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο, το ματς ξεκινά εκ νέου.

17:03

Εκτελεί ο Τζανης, κεφαλιά του Λαδάκη, η μπάλα άουτ.

17:02

34': Κόρνερ για τον Πανθρακικό.

17:01

33': Ο Μάνταλος την κάθετη στον Αραβίδη που βγαίνει φάτσα με τον Αθανασιάδη, οφ σάιντ ο φορ της ΑΕΚ, δεν υπάρχει φάση.

17:01

31': Κάρτα στον Ανάκογλου που ανέκοψε αντεπίθεση του Πανθρακικού.

16:57

29': Κάρτα βλέπει ο Λαδάκης για μαρκάρισμα στον Μάνταλο.

16:57

Στην προηγούμενη φάση που φώναξαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι δεν έχουν δίκιο, ήταν κολλημένο το χέρι.

16:56

27': Στην άλλη πλευρά, σουτ του Μάνταλου, ο Αθανασιάδης μπλοκάρει!

16:55

27': Εκτέλεση φάουλ για τον Πανθρακικό, φωνάζουν για χέρι και πέναλτι οι γηπεδούχοι του Κορδέρο, παίζετε λέει ο Θάνος

16:54

Πιέζει η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά και ψάχνει το γκολ. Σε παθητικό ρόλο ο Πανθρακικός.

16:52

23': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Πεταυράκη, κεφαλιά ψαράκι του Πλατέλλα, ο Αθανασιάδης με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το μηδέν!

16:51

Ο Μάνταλος στην εκτέλεση, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, διώχνουν με το κεφάλι οι του Πανθρακικού.

16:50

22': Νέο φάουλ για την ΑΕΚ, σαν κοντινό κόρνερ.

16:50

Ο Μάνταλος εκτελεί άσχημα, η μπάλα φεύγει από την άλλη πλευρά.

16:50

21': Κόρνερ για την ΑΕΚ στην άλλη πλευρά.

16:48

20': Επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ της ΑΕΚ με τον Αράμπα να προσπαθεί να μπει στην φάση μετά απο κάθετη πάσα, ο Ανέστης βγαίνει και καθαρίζει τελευταία στιγμή...

16:48

Εκτελεί ο Μάνταλος, καλή έξοδος από τον Αθανασιάδη που διώχνει με γροθιές.

16:47

18': Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

16:45

17': Κάρτα στον Αράμπα για σκληρό μαρκάρισμα στον Λαμπρόπουλο.

16:45

Πρώτο τέταρτο με την Ένωση να έχει μια ελαφρά υπεροχή.

16:41

13': Εκτελεί ο Μάνταλος, κεφαλιά του Αραβίδη στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

16:41

Με πάσα εκτελέστηκε, νέο κόρνερ για την Ένωση.

16:40

12': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

16:40

Ο Μπαρμπόσα εκτέλεσε, στο τείχος η μπάλα.

16:39

10': Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση.

16:38

Αρκετά λάθη μέχρι τώρα στην κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες, στο 10' φτάσαμε στην Κομοτηνή.

16:33

4': Ωραία ανάπτυξη για την ΑΕΚ, ο Μπαρμπόσα φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά ανοίγει το κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει.

16:30

Εκτέλεσε ο Τζάνης, διώχνουν στο πρώτο δοκάρι οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

16:30

1': Κόρνερ για τον Πανθρακικό.

16:30

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι, στη σέντρα η ΑΕΚ.

16:28

Όλα έτοιμα για την σέντρα.

16:26

Οι δύο ομάδες κάνου την επίσημη είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές.

16:26

Καλές οι καιρικές συνθήκες στην Κομοτηνή, 21 βαθμοί Κελσίου.

16:09

Στις εξέδρες του γηπέδου της Κομοτηνής υπάρχει και έντονο ''κιτρινόμαυρο'' χρώμα, αφού περίπου 1.000 οπαδοί της ΑΕΚ δίνουν το ''παρών''.

16:01

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Θάνος (Γρεβενών) με βοηθούς τους Καραβασίλη (Καβάλας), Παπαδημητρίου (Λάρισας).

15:59

Σε περίπου μισή ώρα έχουμε σέντρα (16.30) στην Κομοτηνή, εκεί όπου ο Πανθρακικός φιλοξενεί την ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας στον 5ο όμιλο.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Τσουμάνης, Σερφά, Εμπόου, Λαδάκης, Μεχία, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Αράμπα, Ντιγκινί.
Αναπ: Πασχαλάκης, Καθάριος, Φραγκούλης, Πέρεθ, Κάσες, Ιγκόρ, Ποτουρίδης.
Ανέστης, Μπακάκης, Πεταυράκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Κορδέρο, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Μάνταλος, Αραβίδης.
Αναπ: Παναγιώτης Ντούνης, Γεωργέας, Γροντής, Μάρκος Ντούνης, Ρόβας, Ντακόλ, Σαρρής.
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών). Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Παπαδημητρίου (Λάρισας). 4ος: Τζήλος (Λάρισας).