1
-
0
18:19

Με το δεξί η Ξάνθη στον 3ο όμιλο της β' φάσης του Κυπέλλου. Δίκαιη η νίκη της, θα μπορούσε να επιτευχθεί πιο άνετα, αλλά θα μπορούσε να χαθεό όταν στο 89' η Νίκη έχασε μεγάλη ευκαιρία.

18:19

90+4': Τέλος της αναμέτρησης.

18:15

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:14

89': Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Ζαρόπουλος λέει όχι στον Γιαννιτσάνη που σούταρει από καλή θέση.

18:12

87': Ο Γιαννιτσάνης στη θέση του Ίβενς.

18:07

Ωραία ανάπτυξη για την Ξάνθη από δεξιά, ο Κλέιτον ανοίγει στον Μπέρτο που κάνει το συρτό γύρισμα, ο Ράνος από το ύψος της μικρής περιοχής πλασάρει εύστοχα και ανοίγει το σκορ.

18:07

82': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ.

18:05

80': Ο Καπετάνος δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, πολύ αδύναμο το σουτ, μπλοκάρει ο Ταΐρης.

17:58

73': Ο Σταμπολζίεφ στη θέση του Νικλητσιώτη.

17:56

69': Ο Κλέιτον εκτελεί το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από τον Μπέρτο, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:54

17:54

69': Ο Καπετάνος στη θέση του Ομπόντο.

17:53

68': Κόρνερ για την Ξάνθη.

17:48

63': Ο Σκούρτης στη θέση του Τζιώρα.

17:44

59': Σέντρα του Αργύρη από δεξιά, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ζαρόπουλος και ενώ ο Τζιώρας καιροφυλακτούσε.

17:39

54': Ο Λουσέρο στη θέση του Ρούντι.

17:36

51': Ο Νικλητσιώτης εκτελεί, ο Ίβενς πιο ψηλά από όλους κάνει την κεφαλιά, λίγο άουτ. Δεύτερη απειλή της Νίκης.

17:35

50': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου μετά από ωραία κεφαλιά ψαράκι του Τζιώρα και απόκρουσε του Ζαρόπουλου. Πρώτη ευκαιρία για τους φιλοξενόυμενους.

17:32

47': Καλή εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον, ένα περίπου μέτρο δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

17:30

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

17:30

46': Ο Κλέιτον στη θέση του Παπαστεριανού.

17:29

Όλα έτοιμα για την έναρξη του β' μέρους.

17:16

Αν και το ματς είναι μέτριο και σε χαμηλό τέμπο η Ξάνθη δικαιούται ένα γκολ έχοντας ένα δοκάρι και δύο τουλάχιστον κλασικές ευκαιρίες. Ανύπαρκτη επιθετικά η Νίκη Βόλου, προσέχει μόνο τα μετόπισθεν.

17:15

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

17:14

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

17:13

44': Ωραία μακρινή μπαλιά του Σολτάνι, βγάζει τον Βασιλακάκη σε θέση βολής, αυτός όμως καθυστερεί και κόβεται.

17:12

43': Διπλή καλή στιγμή για την Ξάνθη. Σε δύο περιπτώσεις ο Σολτάνι είναι σε ευνοϊκή θέση στην καρδιά της περιοχής, αλλά οι σέντρες των Βασιλακάκη και Μπαξεβανίδη πέρασαν από πάνω του.

17:08

40': 4 (1) - 1 (0) οι τελικές

17:04

36': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Ομπόντο εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρούντι κατεβάζει και δίνει στον Μπαξεβανίδη, οι αμυντικοί απομακρύνουν τη σέντρα του.

17:01

32': Κίτρινη στον Λάουξ.

16:59

30': Τρίτη μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Εξαιρετική κάθετη του Ρούντι, που βγάζει τετ α τετ τον Ράνο, κακό το πλασέ του, άουτ. Μπορούσε να κάνει καλύτερη επιλογή ο νεαρός φορ.

16:52

24': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Σέντρα από αριστερά, ο Ίβενς αντί να διώξει στρώνει με το κεφάλι στον Σολτάνι, που με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

16:51

22': Κίτρινη κάρτα για τον Καρασαλίδη.

16:50

20': Στο 62%-38% υπέρ της Ξάνθης η κατοχή.

16:47

18': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ράνος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων από πλάγια θέση ενώ θα μπορούσε να ψάξει και συμπαίκτη του.

16:46

18': Ακυρωθέν γκολ για τη Νίκη Βόλου. Ο Νικλητσιώτης εκτέλεσε το φάουλ, ο Ζαρόπουλος δεν διώχνει με γροθιές και ο Αργύρης από κοντά σκοράρει. Είναι ξεκάθαρα σε θέση οφσάιντ, σωστή η υπόδειξη του βοηθού.

16:42

13': Ο Ομπόντο εκτελεί απευθείας και χαμηλά, πέφτει στη γωνία του και αποκρούει δύσκολα ο Ταΐρης, που κερδίζει και το επιθετικό φάουλ. Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα.

16:41

12': Φάουλ στο όριο της περιοχής και σε πλάγια θέση για την Ξάνθη.