0
-
1
18:25

Τελικό αποτέλεσμα στα Ψαχνά... Ηρακλής Ψαχνών - Ατρόμητος 0-1 με το υπέροχο γκολ του Αλέξανδρου Κούρου.

18:22

Τέσσερα λεπτά είναι οι καθυστερήσεις. Στο 92' φτάσαμε.

18:21

90'+2: Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Στο ματς ο Φάμπιο, εκτός ο Ούμπιντες.

18:20

90': Μακρινό σουτ του Γκεμίση, ψηλά η μπάλα...

18:20

90': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ηρακλής Ψαχνών. Στην θέση του Ράντι ο Δηλαβέρης.

18:18

89': Ο Ράντι μπαίνει επικίνδυνα στα καρέ του Ατρομήτου αλλά σουτάρει πάνω σε αμυντικούς. Ευκαιρία εδώ για τα Ψαχνά.

18:16

Για κράτημα στον Ούμπιντες αυτή η κίτρινη.

18:15

85': Κάρτα στον Παπαδόπουλο για τα Ψαχνά.

18:14

Εκ των κορυφαίων του ματς για τον τοπικό Ηρακλή ο Φλίγκος που δέχτηκε το χειροκρότημα από την εξέδρα κατά την αποχώρηση του.

18:13

83': Δεύτερη αλλαγή για τα Ψαχνά. Στην θέση του Φλίγκου ο Ποσίνκοβιτς.

18:13

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Περιστεριώτες να ελέγχουν την κατάσταση.

18:11

80': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Τακουνάκι του Παπάζογλου στον Γκαρσία που βγαινει στην πλάτη του, ο τελευταιος πιάνει δυνατό αριστερό σουτ, η μπάλα άουτ!

18:07

77': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στην θέση του Τάτου ο Δημούτσος.

18:07

Τρομερό σουτ με πολύ δύναμη από τον Κούρο που έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εσίας των Ψαχνών.

18:06

Η μπάλα φτάνει στον Κούρο ο οποίος βρίσκεται 7,8 μέτρα έξω από την περιοχή, ο αριστεροπόδαρος άσος πιάνει μια οβίδα και νικά τον Μελίσσα για το 0-1!

18:06

75': ΓΚΟΛ ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!

18:01

70': Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Γύρισμα του Γκαρσία από αριστερά, ο Παπάζογλου βάζει το πόδι του αλλά με τακουνάκι στέλνει την μπάλα άουτ!

17:56

66': Κάρτα στον Τάτο για θέατρο.

17:54

64': Ο Τάτος πιάνει συρτό αριστερό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Μελίσσας μπλοκάρει σταθερά για τα Ψαχνά.

17:53

Ο τραυματισμός του Ραπτάκη φαίνεται να είναι σοβαρός, καθώς πονά στην μέση και μάλιστα αναμένεται ασθενοφόρο στο γήπεδο για να τον παραλάβει και να τον πάει στο νοσοκομείο για εξετάσεις.

17:53

62': Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ουμπιντες, ο Μελίσσας μπλοκάρει σταθερά. Απειλεί εδώ ο Ατρόμητος που προσπαθεί να πιέσει.

17:51

61': Μετά από φάουλ του Γκαρσία ο Καραμάνος πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

17:50

60': Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τα Ψαχνά. Στην θέση του τραυματία Ραπτάκη ο Ντιέγκο Λόμπα.

17:50

Ο Ραπτάκης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και δεν μπορεί να συνεχίσει.

17:49

Σε αργό τέμπο το παιχνίδι στο ξεκίνημα της επανάληψης, πάντα στο 0-0 Ψαχνά και Ατρόμητος.

17:47

56': Κάρτα στον Φυτανίδη για μαρκάρισμα στον Γουόρντεν.

17:42

51': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στην θέση του Γεωργίου ο Πίτου Γκαρσία.

17:39

48': Τεράστια ευκαιρία για τα Ψαχνά! Ο Φλίγκος κουβαλά την μπάλα και περνά τον Λαζαρίδη, μπαίνει στην περιοχή, πιάνει δυνατό διαγώνιο σουτ από δεξιά αλλά αστοχεί για λίγο!

17:37

46': Σέντρα του Καραμάνου, ο Παπάζογλου παίρνει την κεφαλιά υπό πίεση, δεν βάζει δύναμη στην μπάλα και αυτή φεύγει άουτ.

17:35

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στα Ψαχνά.

17:34

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

17:20

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Ηρακλής Ψαχνών - Ατρόμητος 0-0.

17:20

45'+3: Ο Ράντι στην εκέλεση, η μπάλα άουτ.

17:19

45'+2: Φάουλ για τα Ψαχνά σε καλή θέση.

17:18

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσες για το πρώτο μέρος.

17:17

45': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Από γύρισμα του Παπάζογλου η μπάλα φτάνει στον Τάτο, αυτός σουτάρει με το κακό του πόδι το δεξί από το ύψος του πέναλτι και υπό πίεση και αστοχεί.

17:15

Εν συνεχεία ο Φλίγκος δεν μπόρεσε να εκτελέσει υπό την πίεση του γκολκίπερ του Ατρόμητου.

17:15

Σέντρα-σουτ από αριστερά, ο Γκορμπούνοφ χάνει την φάση, αλλά η μπάλα, για καλή του τύχη, σταματά στο οριζόντιο δοκάρι!

17:15

43': ΔΟΚΑΡΙ για τα ΨΑΧΝΑ!

17:13

Μπηκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους με τον ρυθμό να έχει πέσει κάπως και το 0-0 να παραμένει.

17:07

Το κόρνερ εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για τους φιλοξενούμενους.

17:07

35': Ξυραφιά του Γεωργίου από δεξιά, ο Ραπτάκης τελευταία στιγμή πετά την μπάλα σε κόρνερ. Έτοιμος να εκτελέσει σε κενή εστία ήταν ο Παπάζογλου.

17:04

32': Ο Μπάλας δοκιμάζει τα πόδια του από τον άξονα χωρίς αποτέλεσμα...

17:04

Ο Κούτσης ζητά από τους παίκτες του να σουτάρουν συνεχώς προκειμένου να εκμεταλλευτούν και τον δυνατό άνεμο που είναι υπέρ τους σ' αυτό το α' μέρος.

17:03

31': Απειλεί και ο Νάκας με μακρινό σουτ για τους γηπεδούχους, η μπάλα φεύγει όμως ψηλά.

17:02

30': Πρώτη καλή στιγμή για τα Ψαχνά. Ο Φλίγκος βγήκε στην πλάτη του Κούρου από δεξιά, σούταρε στην κίνηση αλλά αστόχησε!

17:01

27': Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Τάτου από αριστερά, δεν βρίσκει όμως συμπαίκτη του και η μπάλα περνά από την άλλη πλευρά.