1
20:56

Τελικό αποτέλεσμα στην Πάτρα... Παναχαϊκή - Ολυμπιακός 0-1.

20:54

90'+2: Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με πλασέ του Βέργου από κοντά, ο Μπαλασάκης του λέει όχι με μεγάλη επέμβαση!

20:53

Στο έδαφος ο Σιόβας, μικρή διακοπή. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο αμυντικός του Ολυμπιακού, θα βγει εκτός. Με δέκα και οι Πειραιώτες.

20:52

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:50

89': Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Πλέγα να πασάρει στον Ζλατκόφσκι, αυτός φάτσα με τον Μέγιερι πλασάρει πάνω στον συμπαίκτη του τον Στεργίδη ο οποίος ήταν οφ σάιντ!

20:49

6 - 10 οι τελικές στο ματς, με την Παναχαϊκή να έχει δύο δοκάρια στην επανάληψη.

20:49

Ο Φορτούνης εκτελεί, κεφαλιά του Αυλωνιτη, η μπάλα άουτ.

20:48

87': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

20:47

86': Κάρτα στον Φορτούνη για μαρκάρισμα στον Χούσα που έβγαζε την Παναχαϊκή στην κόντρα.

20:46

84': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με πλασέ του Βέργου μέσα από την περιοχή, μετά από γύρισμα του Φουστέρ, ο Μπαλασάκης μπλοκάρει.

20:43

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο με την Παναχαϊκή να προσπαθεί να αντιδράσει μετά το 0-1, ωστόσο δεν είναι και το πιο εύκολο, με δεδομένο πως από το 60' παίζει με παίκτη λιγότερο.

20:38

Εκτελέστηκε απο τον Ντουρμάζ χωρίς αποτέλεσμα...

20:37

76': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

20:36

Οι Πειραιώτες αναπτύχθηκαν ωραία στον άξονα, η μπάλα έφτασε στον Βέργο, ο οποίος έκανε κάτι σαν παράλληλο γύρισμα και ο Κάργας σκοράρει άθελα του στην εστία της ομάδας του για το 0-1. Απίστευτο αυτογκόλ για τον αμυντικό των Πατρινών.

20:36

74': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

20:34

72': Και ο Ολυμπιακός ολοκληρώνει τις αλλαγές του. Μέσα ο Βέργος, έξω ο Διαμαντάκος.

20:33

71': Κλείνει τις αλλαγές της η Παναχαϊκή. Στην θέση του Μαρουκάκη ο Χούσα.

20:30

69': Απειλεί η Παναχαϊκή! Ο Μαρουκάκης κατεβάζει με το στήθος εκτός περιοχής, σουτάρει δυνατά με το αριστερό αλλά αστοχεί!

20:29

68': Αλλαγή για τους Πατρινούς. Στην θέση του Ντα Κόστα ο Πλέγας.

20:29

67': Ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Μπενίτεζ από αριστερά, ο Μπαλασάκης μπλοκάρει με δυσκολία.

20:27

Άλλα 25 λεπτά στην Πάτρα, το 0-0 παραμένει και ενώ ο Ολυμπιακός έχει την αριθμητική υπεροχή από το 60'.

20:27

65': Εκτέλεση φάουλ του Ντα Κόστα, ο Μαρουκάκης δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά και να απειλήσει τον Μπαλασάκη και ενώ βρισκόταν σε εξαιρετική θέση.

20:24

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μπουχαλάκης, μέσα ο Φουστέρ.

20:23

62': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Μπαλασάκης μπλοκάρει.

20:23

Ο Άλμπι βλέπει δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Μπενίτεζ. Σωστή απόφαση του Γιάχου, με δέκα πλέον οι Πατρινοί.

20:22

60': ΚΟΚΚΙΝΗ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

20:22

Είναι το δεύτερο δοκάρι των Πατρινών στο ματς μετά από αυτό του Στεργίδη.

20:21

Ο Ντα Κόστα εκτέλεσε με το αριστερό και με πολύ δύναμη, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

20:21

60': ΔΟΚΑΡΙ η ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ!

20:21

58': Φάουλ για την Παναχαϊκή, σε καλή θέση για ένα γέμισμα. Για να δούμε.

20:16

55': Γρήγορη αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Μπενίτεζ, ο οοποίος δεν μπορεί να τσιμπήσει τη μπάλα και να περάσει τον Μπαλασάκη που μπλόκαρε.

20:13

Δεν έχει μπει καλά στην επανάληψη ο Ολυμπιακός που αντιμετωπίζει και αμυντικά προβλήματα εκτός του ότι δεν έχει ορθολογική ανάπτυξη.

20:13

51': Νέα τεράστια ευκαιρία για τους Πατρινούς που έκρυψαν την μπάλα από αριστερά, ο Ντα Κόστα σούταρε με το αριστερό από πλάγια θέση αλλά αστόχησε για λίγο!

20:12

Ο Στεργίδης μπαίνει στην περιοχή του Ολυμπιακού, πιάνει ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ με το δεξί, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μέγιερι!

20:12

50': ΔΟΚΑΡΙ η ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

20:09

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Μπαλασάκης μπλοκάρει, κερδίζει και το φάουλ.

20:09

48': Στην αντεπίθεση απειλεί ο Ολυμπιακός με δυνατό συρτό σουτ του Διαμαντάκου, ο Μπαλασάκης δύσκολα σε κόρνερ.

20:09

Εκτελέστηκε χωρίς επιτυχία, στα σώματα αμυντικών η μπάλα.

20:08

47': Φαόυλ για την Παναχαϊκή σε καλή θέση.

20:07

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

20:06

46': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό και μάλιστα είναι αναγκαστική. Εκτός ο τραυματίας Γκαζαριάν, μέσα ο Ντουρμάζ.

20:04

Τον Ντουρμάζ θα ρίξει στο ματς ο Μίτσελ.

20:03

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

19:49

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο... Παναχαϊκή - Ολυμπιακός 0-0.

19:49

45'+2: Κάρτα στον Μπουχαλάκη για μαρκάρισμα στον Ζλατκόφσκι.

19:48

45'+2: Σέντρα-σουτ του Μπουχαλάκη, η μπάλα απευθείας άουτ, ήλεγχε την πορεία ο Μπαλασάκης.

19:47

45'+: Ο Φορτούνης τελικά στην εκτέλεση με πολύ δύναμη, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς των γηπεδούχων.

19:47

Μπουχαλάκης και Φορτούνης πάνω στη μπάλα.

19:47

45'+1: Έχει κερδίσει φάουλ σε καλή θέση ο Ολυμπιακός.

19:46

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

19:43

43': Κάρτα στον Αναστασόπουλο για κράτημα στον Φορτούνη που έβγαζε αντεπίθεση.

19:39

37': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Άλμπι να κάνει λάθος πάσα, τον Μπενίτεζ να σουτάρει, ωστόσο η μπάλα κόντραρε και έφτασε χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Μπαλασάκη.