2
-
1
22:18

Δίκαιη η επικράτηση των «πράσινων» απέναντι σε έναν Αστέρα που πέραν του πολύ ωραίου γκολ από τον Ντε Μπλάσις δεν είχε τίποτε άλλο να επιδείξει και αναλώθηκε σε αμυντικό παιχνίδι.

22:14

90': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Μπαϊράμι παίρνει τη θέση του Μπεργκ.

22:12

88': Κίτρινη κάρτα στον Σίλντενφελντ

22:12

88': Κίτρινη κάρτα στον Ναβάρο.

22:12

88': Κίτρινη κάρτα στον Πιπίνη.

22:08

83': Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς.

22:04

79': Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Καράσκο μπαίνει αντί του Ζησόπουλου.

22:03

78': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Ντίνας και μπαίνει ο Μέντες.

22:03

78': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

22:02

77': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα μπαίνει στη θέση του Μπαράλες.

22:01

Σέντρα του Λαγού, ο Φιγκερόα βάζει την προβολή και στέλνει τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Ερνάντεζ για το 2-1

22:01

76': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:58

74': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φιγκερόα παίρνει τη θέση του Κλωναρίδη.

21:55

71': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Γέμισμα του Σίλντενφελντ, ο Μπεργκ κατεβάζει τη μπάλα και την περνάει κάτω απ' τα πόδια του Ερνάντεζ, όμως ο γκολκίπερ του Αστέρα αντιδράει γρήγορα και πέφτει και μπλοκάρει.

21:48

65': Κίτρινη κάρτα στον Εντό

21:44

Με τη σέντρα «απαντάνε» οι φιλοξενούμενοι, καθώς ο Ντε Μπλάσις με πανέμορφο φαλτσαριστό σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής ισοφαρίζει.

21:44

61': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης και 1-1!

21:43

Τρομερό γκολ από τον Μπεργκ, ο οποίος κατέβασε με το στήθος ανάμεσα σε Γκοϊάν και Κοντοέ, γύρισε ωραία το σώμα του και με δεξί «κεραυνό» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

21:43

60': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:40

57': Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη

21:37

54': Πρώτη αλλαγή στο ματς για τον Αστέρα. Ο Εντό μπαίνει στη θέση του Γκρατσίνι.

21:34

51': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπεργκ να βγαίνει απέναντι στον Ερνάντεζ, αλλά να νικιέται από τον τερματοφύλακα του Αστέρα.

21:31

48': Διαγώνιο σουτ του Ζέκα η μπάλα άουτ.

21:30

Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες

21:29

Έναρξη β' μέρους

21:20

Ο Παναθηναϊκός έχει τον έλεγχο στο πρώτο 45λεπτο, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι αμύνονται πολύ καλά.

21:15

Τέλος α' μέρους.

21:08

40': Ο Παναθηναϊκός ανέβηκε από το 15' και μετά, πίεσε τους φιλοξενούμενους, αλλά δεν έχει καταφέρει να βγάλει τη μεγάλη φάση.

21:01

32': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες

20:54

26': Κεφαλιά του Μπεργκ έπειτα από σέντρα του Πράνιτς, η μπάλα φεύγει άουτ.

20:46

18': Σέντρα σουτ του Ντίνα, ο Ερνάντεζ αποκρούει δύσκολα με γροθιές.

20:41

13': Στρώσιμο του Μπεργκ στον Κλωναρίδη, σουτ του τελευταίου, ο Ερνάντεζ βρίσκεται σε καλή θέση και μπλοκάρει.

20:37

9': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Πράνιτς να αποφεύγει ωραία τον Κοντοέ και να βγάζει επικίνδυνη σέντρα, αλλά ο Μπεργκ δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

20:35

7': Οι φιλοξενούμενοι έχουν μπει πιο επιθετικά στο παιχνίδι και πιέζουν.

20:28

1': Έναρξη του αγώνα

20:28

Όλα έτοιμα για τη σέντρα

20:20

Δέκα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, στις εξέδρες βρίσκονται περίπου 6.000 φίλαθλοι. Το ματς θα παρακολουθήσουν από κοντά και περίπου 300 οπαδοί των Αρκάδων.

20:19

Από την άλλη πλευρά ο Χερόνιμο Μπαράλες επιστρέφει στη βασική ενδεκάδα του Αστέρα και θα βρίσκεται στην κορυφή της επίθεσης.

20:18

Όπως αναμενόταν ο Γιάννης Αναστασίου χρησιμοποιεί ως δεξί μπακ τον Τριανταφυλλόπουλο, ενώ ο Ατζαγκούν έμεινε τελικά εκτός 18αδας.

20:16

Η αποστολή τους, βέβαια, μόνο εύκολη δεν είναι απέναντι στον αήττητο Αστέρα Τρίπολης, που αν πάρει τη νίκη πλησιάζει στον ένα βαθμό τον 2ο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ.

20:15

Οι «πράσινοι» θέλουν την 3η σερί νίκη τους μετά από αυτές με τον ΟΦΗ (πρωτάθλημα) και τον Εργοτέλη (Κύπελλο).