2
-
1
18:58

Καλύτερος και ουσιαστικός στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλων νίκησε και πήρε δίκαια την πρόκριση στη β' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

18:55

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα 2-1.

18:55

Σουτ Πίκολο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και λίγο και στα δίχτυα του Πίτκα. Σε 2-1 μειώνει η Καλλιθέα.

18:55

90'+4: ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

18:53

90'+3: Δεύτερη κίτρινη στον Λαγό, με δέκα μένει ο Απόλλων. Αυστηρή η κάρτα στον παίκτη της "Ελαφράς Ταξιαρχίας".

18:52

90'+2: Δυνατό σουτ Άλβες έδιωξε δύσκολα ο Πίτκας.

18:52

18:50

Ο Ανγκούλο στην περιοχή της Καλλιθέας από θέση μέσα δεξιά προσπαθεί να πλασάρει, ανακόπτεται προσωρινά από τους αμυντικούς, για να φτάσει η μπάλα στον Γκονζάλες και με κοντινό πλασέ να γράψει το 2-0.

18:49

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

18:47

87': Κίτρινη κάρτα στον Λαγό και στον Μιχαλόπουλο.

18:47

Νέα καθυστέρηση, καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Βάντερσον.

18:44

Ο Βάντερσον έκλεψε, άνοιξε από τα δεξιά στον Ανγκούλο, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ από θέση τετ α τετ πλάσαρε τον Λυμπερόπουλο και άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα.

18:43

83': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

18:40

Μικρή διακοπή, καθώς ο Γκονζάλες έχει πάθει κράμπα.

18:40

80': Σουτ Γκονζάλες από τα 25 μέτρα, η μπάλα άουτ.

18:38

78': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ανγκούλο αντί του Κυβελίδη.

18:37

77': Στο έδαφος ο Βάντερσον, μικρή καθυστέρηση.

18:36

76': Κίτρινη κάρτα στον Άλβες.

18:35

75': Τελειώνει τις αλλαγές του ο Ηλιόπουλος για την Καλλιθέα. Ο Βεζιρτζόγλου αντί του Λεβέντη.

18:32

72': Σέντρα-σουτ του Λεβέντη από τα δεξιά, η μπάλα άουτ.

18:30

Ελέγχει το ρυθμό του παιχνιδιού στο δεύτερο μέρος ο Απόλλων, που δεν έχει απειληθεί, με τις αλλαγές των Βάντερσον και Λαγού να τον έχουν βοηθήσει.

18:27

67': Διαγώνιο σουτ από τα δεξιά και έξω από την περιοχή του Βάντερσον, η μπάλα άουτ.

18:23

63': Δύο αλλαγές για την Καλλιθέα. Ο Ζόρντι αντί του Μπέλη και ο Σταματάκος αντί του Πιτταρά.

18:21

Διανύσαμε τα πρώτα 15 λεπτά του β' ημιχρόνου, ο Απόλλων προσπαθεί να κρατήσει περισσότερο μπάλα και μέχρι στιγμής τα έχει καταφέρει, σε ένα παιχνίδι χωρίς ρυθμό και με πολλά λάθη.

18:18

58': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Περνά ανεκμετάλλευτο.

18:15

55': Κίτρινη κάρτα στον Ρουσάκη.

18:13

53': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

18:06

Έναρξη β' ημιχρόνου.

18:04

46': Με δύο αλλαγές θα ξεκινήσει ο Απόλλων. Ο Λαγός αντί του Αλίπιο και ο Βάντερσον αντί του Φαρινόλα.