0
-
0
22:21

Τελικό αποτέλεσμα στο ΕΑΚ... Ολυμπιακός Βόλου – ΑΕΛ 0-0. Οι ''ερυθρόλευκοι'' μ' αυτό το αποτέλεσμα και χάρη στο 0-1 του πρώτου αγώνα στο ''Αλκαζάρ'' παίρνουν το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

22:20

90'+3: Ο Ολυμπιακός Βόλου πάει να χτυπήσει στην κόντρα, ο Μπιτάνγκ δεν εκτελεί αμέσως ωστοσο απο το ύψος του πέναλτι και οι αμυντικοί της ΑΕΛ βάζουν τις κόντρες...

22:19

90'+2: Κλείνει τια αλλαγές του και ο Ολυμπιακός Βόλου. Στην θέση του Κούτσι ο Διαμαντόπουλος.

22:18

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:17

Εκτελέστηε, ο Κολίτσι μπλοκάρει σταθερά και τελειώνει την φάση.

22:16

89': Φάουλ για την ΑΕΛ, σε καλή θεση για ένα γέμισμα.

22:11

85': Αλλαγή για τον Ολυμπιακο Βόλου. Στην θέση του Μέζα που έκανε καλό παιχνίδι ο Θέος.

22:11

Το 0-0 να θυμίσουμε πως στέλνει τον Ολυμπιακό Βόλου στην επόμενη φάση του Κυπέλλου λόγω του 0-1 στο Αλκαζάρ.

22:11

Πάνω κάτω πλέον η μπάλα με την ΑΕΛ να τα παίζει όλα για όλα και να αφήνει κενά πίσω.

22:10

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά χωρίς αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους.

22:10

83': Οβίδα του Κορνελάτου, στην άλλη πλευρά, ο Αποστολίδης σε κόρνερ με δυσκολία. Απειλεί και ο Βόλος!

22:09

82': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ! Μετά από παράλληλο γύρισμα από αριστερά ο Νεμπεγλέρας πλασάρει από κοντά, ο Κολίτσι του λέει όχι!

22:08

81': Ξαφνικό σουτ του Περίκο με το αριστερό, ψηλά η μπάλα. Καλή στιγμή για την ΑΕΛ.

22:07

Ο Στυλιάρας πάει στον πάγκο της ΑΕΛ και αποβάλει έναν άνθρωπο των ''βυσσινί'' ο οποίος φαίνεται να πέταξε μια μπάλα.

22:04

Άλλο ένα τέταρτο στο ΕΑΚ.

22:04

Η ΑΕΛ μπορεί να ''καίγεται'' για το γκολ ωστόσο δείχνει να μην έχει δυνάμεις. Ο Ολυμπιακός Βόλου εδώ και αρκετή ώρα ελέγχει την κατάσταση έχοντας και το 0-0 που τον βολεύει και τον στέλνει στην επόμενη φάση.

22:03

76': Ο Πινάρες δοκιμάζει ένα φιλόδοξο και μακρινό σουτ, ο Αποστολίδης μπλοκάρει.

22:01

Χαμηλά και άσχημα εκτελεί ο Μέζα, ο Κοντοδήμος στο πρώτο δοκάρι καθαρίζει.

22:01

74': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου.

21:58

71': Ο Κούτσι δοκιμάζει ένα σουτ από πλάγια θέση αριστερά αλλά αστοχεί...

21:58

Άλλα 20 λεπτά στο ΕΑΚ, με τον Ολυμπιακό Βόλου να κρατά το υπερπολύτιμο για αυτόν 0-0 που του δίνει την πρόκριση.

21:56

69': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στο ματς περνά ο Ρόκας, εκτός ο Νικολιάς.

21:55

68': Απαντά στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός Βόλου με τον Αποστολίδη να σταματά το πλασέ του Μπιτάνγκ!

21:54

67': Κλείνει τις αλλαγές της η ΑΕΛ. Στην θέση του Πινδώνη ο Μάινθ.

21:53

66': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ με τον Περίκο να βρίσκει τον Στεφανίδη, αυτός ωστόσο δεν πλασάρει σωστά.

21:52

65': Ο Καρανίκας δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:52

65': Ο Μέζα εκτέλεσε, ο Αναστασάκος απομάκρυνε...

21:51

Φάουλ κερδίζει ο Πινάρες για τον Ολυμπιακό Βόλου. Σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

21:47

60': Ο Κούτσι βρίσκει με ωραίο τρόπο τον Μέζα, αυτός ''τσιμπάει'' την μπάλα από τον αντίπαλο του αλλά δεν μπορεί να συνεχίσει την προσπάθεια του και να εκτελέσει.

21:44

56': Ο Πινάρες εκτελεί, ο Αποστολίδης μπλοκάρει σταθερά.

21:43

56': Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει κερδίσει φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

21:42

55': Τώρα η δεύτερη (αναγαστική κι αυτή) αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Σουάνης, μέσα ο Καρανίκας.

21:41

54': Ευκαιρία για τον Βόλο και ενώ η ΑΕΛ παίζει με δέκα παίκτες, ο Νικολιάς σουτάρει με το δεξί, η μπάλα λιγο άουτ!

21:41

Νέο πρόβλημα για την ΑΕΛ με τον Σουάνη να έχει βγάλει τον ώμο του! Πάει στα αποδυτηρια.

21:39

Άσχημα εκτελεσμένο, όμως, από τον Κοντοδήμο. Έδιωξαν οι του Ολυμπιακού Βόλου.

21:38

51': Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

21:36

Φωνές του Παντελή από την άλλη, προσπαθεί να ξυπνήσει τους παίκτες του.

21:36

Έχει μπει δυνατά η ΑΕΛ και πιέζει.

21:35

48': Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Γύρισμα του Σουάνη από δεξιά, πλασέ του Αναστασάκου στην κίνηση από την μικρή περιοχή, ο Κολίτσι με το πόδι του λέει όχι!

21:34

Πήγε να σκοράρει με το... καλημέρα ο φορ της Λάρισας. Με 4-4-2 πλέον οι φιλοξενούμενοι και τους Αναστασάκο - Στεφανίδη μπροστά. Ψάχνουν άλλωστε το γκολ.

21:33

46': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ! Κακό διώξιμο από τους αμυντικούς των γηπεδούχων, κεφαλιά του Αναστασάκου από κοντά, ο Μακρυδημήτρης πάνω στην γραμμή διώχνει!

21:33

Θλάση η πρώτη εκτίμηση για τον Μπλάντι όπως έγινε γνωστό τώρα από το ιατρικό επιτελείο των ''βυσσινί''.

21:32

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

21:31

46': Πριν την έναρξη ωστόσο έχουμε αλλαγή για την ΑΕΛ και μάλιστα αναγκαστική. Ο Μπλέντι που τραυματίστηκε στο φινάλε του α' μέρους και δεν μπορεί να συνεχίσει δίνει τη θέση του στον Αναστασάκο.

21:31

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

21:16

Αν μείνει αυτό το αποτέλεσμα και στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Βόλου είναι στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, χάρη στη νίκη (0-1) που είχε πάρει στο πρώτο ματς του Αλκαζάρ. Άλλα 45' για να δούμε τι θα γίνει...

21:16

Ημίχρονο στο ΕΑΚ.. Ολυμπιακός Βόλου - ΑΕΛ 0-0.

21:15

Τώρα επέστρεψε στο ματς ο Μπλέντι. Με έντεκα και πάλι οι ''βυσσινί''.

21:15

Ο Μπλέντι βγήκε εκτός. Με δέκα προσωρινά η ΑΕΛ.

21:14

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:13

Μικρή διακοπή στο ματς, ο Μπλέντι στο έδαφος, δείχνει να πονά στον προσαγωγό. Ίσως κάποιο τράβηγμα για τον άσο της ΑΕΛ.

21:11

42': Κάρτα στον Μπλέντι που σταματά έξυπνα αντεπίθεση των γηπεδούχων.

21:11

41': Πράγματι ο Νεμπεγλέρας εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Μπλέντι που σουτάρει αλλά οι του Ολυμπιακού Βόλου βάζουν τις κόντρες και σταματούν τον όποιο κίνδυνο.

21:10

Από την άλλη πλευρά, η ΑΕΛ κερδίζει ένα φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα. Πάνω στη μπάλα ο Νεμπεγλέρας.

21:09

39': Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Οι ''ερυθρολευκοι'' βγήκαν ταχύτατα στην κόντρα με τον Μπιτάνγκ, αυτός ωστόσο σε τετ-α-τετ με τον Αποστολίδη δεν πλασάρει σωστά.

21:08

38': Κάρτα στον Κορνέλατο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπλέντι.

21:04

Δέκα λεπτά ακόμα στο ΕΑΚ για το φινάλε του α' μέρους, δεν έχουμε σκορ.

21:04

Ο Νεμπεγλέρας εκτέλεσε, η άμυνα του Ολυμπιακού Βόλου βγάζει κι αυτόν τον κίνδυνο, εν συνεχεία ο Κολίτσι μπλοκάρει και ''καθαρίζει'' οριστικά την φάση.

21:03

34': Απο την άλλη πλευρά, κόρνερ για την ΑΕΛ μετά από γρήγορη αντεπίθεση.

21:03

33': Ο Μέζα με σέντρα εκτελεί, η μπάλα δεν φτάνει ποτέ στον Κούτσι.

21:02

33': Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, για τον Ολυμπιακό Βόλου.

21:01

Το κόρνερ εκτελέστηκε, η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ πάνω στον Κολίτσι.

21:01

1-4 συνολικά τα κόρνερ στο ματς,

21:01

30': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

20:57

27': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μέζα βρίσκει με ωραίο τρόπο τον Μπιτάνγκ, αυτός από πλάγια αλλά κοντινή θέση πλασάρει, η μπάλα άουτ!

20:56

27': Κάρτα στον Σουάνη για μαρκάρισμα στον Μαργαρίτη.

20:55

Και πάλι με φάλτσο εκτελεί ο Νεμπεγλέρας, απομακρύνουν οι του Ολυμπιακού Βόλου.

20:54

Ο Νεμπεγλέρας εκτέλεσε, νέο κόρνερ.

20:54

24': Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Περίκο, με γροθιές ο Κολίτσι. Εν συνεχεία, κόρνερ κερδίζει η ΑΕΛ.