1
-
0
19:53

Τελικό αποτέλεσμα στο Καυταντζόγλειο... Ηρακλής - Λαμία 1-0 με το γκολ του Περόνε. Όλα ανοιχτά για την υπόθεση πρόκριση, εν όψει βέβαια και της ρεβάνς.

19:53

90'+4: Μακρινό σουτ του Βαλεριάνου, δεν ανησυχεί ο Μπλάζιτς.

19:52

Διαμαρτυρήθηκε έντονα ο Περόνε για μια απόφαση του ρέφερι της αναμέτρησης.

19:51

90'+2: Κάρτα στον Περόνε για αντίδραση του παίκτη του Ηρακλή από τον... πάγκο.

19:49

90': Τέσσερα λεπτα θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:45

Ο Ηρακλής σε καμία περίπτωση δεν έχει καταφέρει μέχρι τώρα να ελμεταλλευτεί το αριθμητικό του πλεονέκτημα. Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, η Λαμία κρατά το 1-0 που την κρατά ''ζωντανη'' εν όψει και της ρεβάνς.

19:44

85': Ανάποδο ψαλίδι από τον Βασιλόγιαννη για την Λαμία, ο Χουάντερσον μπλοκάρει σταθερά.

19:42

83': Τώρα κλείνει τις αλλαγές του και ο Ηρακλής. Εκτός ο Σαραμαντάς, μέσα ο Βαλεριάνος.

19:38

79': Ευκαιρια για τον Ηρακλή. Ο Ρομάντο εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα πέρασε απ' όλους, έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Σιατραβάνης πλασάρει άσχημα από κοντα.

19:38

79': Κόρνερ για τον Ηρακλή.

19:37

Παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα η Λαμία κρατά σχετικά εύκολα το 1-0, όντα καλά στημένη πίσω από τον Μπάμπη Τεννέ.

19:36

Κόρνερ ήταν, εκτελέστηκε ωστόσο δίχως κάποιο αποτέλεσμα για τον Ηρακλή.

19:36

77': Ωραία ατομική προσπάθεια του Μπουκουβάλα και δυνατό δεξί σουτ, ο Μπλάζιτς του λέει όχι!

19:34

75': Κλείνει τις αλλαγές της η Λαμία. Τον Τσαμούρη βάζει στο ματς ο Μπάμπης Τεννές, εκτός ο Φατιόν.

19:32

73': Ο Λουκίνας πιάνει ένα μακρινό και φιλόδοξο σουτ αλλά αστοχεί.

19:27

68': Κάνει και δεύτερη αλλαγή ο Ηρακλής αμέσως. Στο ματς ο Κάσσος, έξω ο Πασάς.

19:27

68': Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Περόνε περνά ο Λουκίνας.

19:25

66': Περόνε και Ρομάνο συνεργάστηκαν ωραία, ο πρώτος σουτάρει με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Μπλάζιτς μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

19:20

Προσπαθεί να πιέσει για ένα δεύτερο γκολ ο Ηρακλής.

19:20

61': Σέντρα από δεξιά, ο Μπλάζιτς χάνει την μπάλα, ο Πασάς όμως δεν το αντιλαμβάνεται και έτσι οι αμυντικοί της Λαμίας απομακρύνουν.

19:17

58': Κίτρινη στον Σιατραβάνη για μαρκάρισμα στον Λαμπρόπουλο.

19:16

Εκτελέστηκε, ο Κωστόπουλος με το κεφάλι απομακρύνει τον κίνδυνο.

19:16

57': Κόρνερ για τον Ηρακλή με τους παίκτες της Λαμίας να διώχνουν όπως όπως.

19:14

55': Κάρτα βλέπει ο Λαμπρόπουλος.

19:14

Ο Ηρακλής έχοντας την αριθμητική υπεροχή αλλά και το 1-0 από το φινάλε του πρώτου μέρους ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι. Σε παθητικό ρόλο η Λαμία προσπαθεί να μη δεχτεί και δεύτερο γκολ, αφού να θυμίσουμε πως υπάρχει και ρεβάνς.

19:12

53': Οβίδα του Τόσκα από μακριά, η μπάλα παίρνει φάλτσα στον αέρα, ο Μπλάζιτς όμως είναι εκεί και μπλοκάρει με σιγουριά.

19:11

Το κόρνερ εκτελέστηκε για τον Ηρακλή αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:11

52': Κάρτα στον Μουμίν.

19:10

51': Ο Πουρτουλίδης κουβαλά την μπάλα, αφήνει στον Περόνε ο οποίος πιάνει το μακρινό σουτ αλλά αστοχεί... Κόρνερ είναι τελικά, η μπάλα βρήκε σε πόδι αμυντικού και έφυγε έξω.

19:09

50': Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία. Στο ματς περνά ο Βασιλόγιαννης, εκτός ο Φράγκος.

19:08

Ο Πουρτουλίδης εκτελεί άσχημα στο πρώτο δοκάρι, διώχνουν οι αμυντικοί της Λαμίας.

19:07

48': Κόρνερ για τον Ηρακλή.

19:05

47': Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη για τον Ηρακλή, με τον Τόσκα να βρίσκει τον Πασά, αυτός σουτάρει με το δεξί από το ύψος της μεγαλης περιοχής αλλά αστοχεί.

19:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες.

19:03

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

18:47

Τέλος πρώτου μέρους στο Καυταντζόγλειο... Ηρακλής - Λαμία 1-0 με το γκολ του Περόνε (45').

18:45

Μετά την αποβολή του Γεωργίου η Λαμία φυσικά θα αναγκαστεί για περίπου ένα ημίχρονο να παίξει με παίκτη λιγότερο και ενώ βρίσκεται πίσω στο σκορ.

18:45

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:44

Ο Περόνε νικά από τα 11 βήματα τον Μπλάζιτς και το 1-0 υπέρ του ''Γηραιού'' είναι γεγονός.

18:44

45': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

18:43

Ο Περόνε στην εκτέλεση του πέναλτι.

18:41

44': Αυτή η εξέλιξη αναγκάζει τον Μπάμπη Τεννέ να βάλει τον αναπληρωματικό του τερματοφύλακα Μπλάζιτς στο ματς. Εκτός αγώνα περνά ο Τσούργιοριτς.

18:41

Σωστή, ανέτρεψε τον Πουρτουλίδη ενώ ο άσος του Ηρακλή τον είχε περάσει και ήταν έτοιμος να εκτελέσει.

18:41

Και απευθείας κόκκινη κάρτα στον Γεωργίου.

18:40

41': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

18:39

40': Ωραία συνεργασία των παικτών του Ηρακλή και σουτ του Πουρτουλίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Γεωργίου δεν ανησυχεί.

18:38

39': Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Περόνε πατάει με ωραίο τακουνάκι στον Πασά, αυτός σουτάρει δυνατά με το αριστερό μέσα από την περιοχή, η μπάλα ψηλά!

18:36

Άλλα δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους, με το 0-0 να παραμένει στο Καυταντζόγλειο.

18:30

31': Στην άλλη πλευρά του γηπέδου ο Ηρακλής χάνει μεγάλη ευκαιρία. Ο Σιατραβάνης βγήκε στην κόντρα, μπήκε στην περιοχή, σούταρε με το αριστερό αλλά ο Γεωργίου μπλόκαρε.

18:30

31': Σέντρα - σουτ με δυναμη του Ζουλιώτη, ο Χουάνερσον σταθερά.

18:30

Η Λαμία έχει ισορροπήσει το παιχνίδι στο τελευταίο διάστημα...

18:29

30': Σέντρα του Ζουλιώτη από δεξιά, κεφαλιά του Νεόφυτου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.

18:26

27': Κάρτα στον Άντονι Φατιόν.

18:26

26': Καλή στιγμή για την Λαμία με δυνατό αριστερό σουτ το Λαμπρόπουλου, ο Χουάντερσον μπλοκάρει σταθερά.

18:24

25': Ο Σαραμαντάς ψάχνει με σέντρα να βρει στο δεύτερο δοκάρι τον Περόνε, αυτός δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας και εκείνη φεύγει απευθείας άουτ.

18:23

23': Ωραίος συνδυασμός Περόνε με Ρομάνο, ο πρώτος πιάνει φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο.