4
-
0
21:54

Τελικό αποτέλεσμα στο ΟΑΚΑ... Η ΑΕΚ νικά 4-0 τον Φωκικό και είναι ουσιαστικά από απόψε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Η ρεβάνς της Άμφισσας μοιάζει τυπικά διαδικασία για τις δύο ομάδες.

21:52

90'+2: Ευκαιρία για την ΑΕΚ και για πέμπτο γκολ με φαλτσαριστό σουτ του Μπαρμπόσα, η μπάλα λιγο άουτ.

21:50

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο ΟΑΚΑ.

21:47

87': Κλείνει τις αλλαγές του ο Φωκικός. Στην θέση του Σαΐν ο Κορκοτζέλος.

21:46

Άλλα πέντε λεπτά στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ να έχει ρίξει ρυθμούς.

21:42

82': Ο Ντούνης το εκτελεί, ο Κολοβέτσιος παίρνει την καρφωτή κεφαλιά, η μπάλα άουτ!

21:42

82': Ο Ζόριτς επιχειρεί ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

21:41

80': Στην θέση του Ανάκογλου ο Ρόβας για την ΑΕΚ.

21:40

Ο Μάρκος Ντούνης το εκτέλεσε, σε νέο κόρνερ ο Καλλέργης.

21:40

80': Κόρνερ για την ΑΕΚ. 12-2 συνολικά...

21:38

78': Καλή στιγμή για τον Φωκικό με τον Ντάμπο να εκτελεί το φάουλ, ο Γκατσέσα παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

21:36

76': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στην θέση του Πλατέλλα ο Μάρκος Ντούνης.

21:36

75': Με πάσα εκτελέστηκε... Γέμισμα του Μπακάκη, σουτ του Πλατέλλα, νέο κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελέστηκε κι αυτό αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:34

Το κόρνερ εκτελέστηκε, νέο κόρνερ κερδίζει η Ένωση.

21:34

74': Στην θέση του Χαριτίδη ο Ντάμπος για τον Φωκικό.

21:34

73': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

21:32

Η ΑΕΚ μετά το 55' έχει βάλει το πόδι στο γκάζι και δεν το βγάζει με τίποτα.

21:31

Ο Μπαρμπόσα βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Ανάκογλου, αυτός φέρνει με υπέροχο τρόπο τη μπάλα μπροστά του και με ωραίο εναέριο βολέ γράφει το 4-0.

21:31

71': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 4-0!

21:29

Ο Πλατέλλας βγάζει γλυκιά σέντρα με το αριστερό, ο Μπαρμπόσα μόνος από το ύψος του πέναλτι με κεφαλιά νικά τον Γιαννικόγλου και το 3-0 είναι γεγονός για την Ένωση.

21:28

68': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

21:27

67': Μοναδική χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Πεταυράκη από αριστερά, εντυπωσιακό γυριστό σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα ψηλά.

21:25

63': Στην αντεπίθεση η ΑΕΚ αγγίζει το τρίτο γκολ. Ο Ανάκογλου άλλαξε ωραία τη μπαλα με τον Μπαρμπόσα, ο Έλληνας μέσος βρέθηκε σε θέση βολής ωστόσο δεν πλασάρει σωστά.

21:24

Εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο .

21:24

64': Καλή στιγμή για τον Φωκικό με τον Χαριτίδη να σουτάρει, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ.

21:22

62': Αλλαγή όμως κάνει και η ΑΕΚ. Εκτός ο Ντακόλ, μέσα ο Ζόριτς.

21:21

61': Αλλαγή για τον Φωκικό. Στο ματς ο Καρυπιάδης, έξω ο Καντούτσης.

21:21

60': Ο Ντακόλ εκτελεί, η μπάλα περνά από το τείχος, αλλά ο Γιαννικόγλου μπλοκάρει.

21:20

60': Φάουλ για την ΑΕΚ στη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά.

21:17

Η Ένωση έπαιξε ωραία κάθετα στον άξονα, η μπάλα έφτασε στον Πλατέλλα ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής πιάνει υπέροχο φαλτσαριστό σουτ με το αριστερό, η μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Γιαννικόγλου.

21:17

57': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

21:15

Ο κόσμος της ΑΕΚ από την εξέδρα προσπαθεί να δώσει ώθηση, με φωνή και τραγούδι, στους ποδοσφαιριστές που δεν έχουν μπει και τόσο καλά στο δεύτερο μέρος.

21:13

52': Ο Μπαρμπόσα εκτέλεσε, κεφαλιά του Κολοβέτσιου, ο Γιαννικόγλου μπλοκάρει.

21:12

52': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

21:11

Μετά από μια μικρή διακοπή, λόγω του τραυματισμού του Παπαδόπουλου, το ματς ξεκινά εκ νέου.

21:08

Ο Δημητρίου σπρώχνει τον Πλατέλλα μέσα στην περιοχή, ο άσος της ΑΕΚ ζητάει πέναλτι, μάλλον δικαιολογημένα, παίζετε λέει ο Βάτσιος .

21:05

46': Ξεκίνησε το β' μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

21:04

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

20:50

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ... ΑΕΚ - Φωκικός 1-0 με το γκολ του Κολοβέτσιου.

20:49

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. Σηκώθηκε ο μέσος του Φωκικού και το ματς συνεχίζεται.

20:48

Μικρή διακοπή στο ματς, ο Καλλέργης στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού. Θα δεχτεί τις πρώτες βοήθειες.

20:45

Εκτέλεσε ο Ντακόλ, ο Αραβίδης προσπάθησε να κάνει κάτι σαν γυριστό σουτ με το πλασέ, η μπάλα περνά απελπιστικά άουτ.

20:45

42': Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

20:44

41': Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Καντούτσης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

20:43

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους με την ΑΕΚ να κυκλοφορεί την μπάλα και τον Φωκικό πάντα να προσέχει τα μετόπισθεν.

20:40

36': Φανταστική μπαλια του Κορδέρο στον Πλατέλλα, αυτός βγαίνει έξυπνα και ταχύτατα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά ούτε εκτελεί, ούτε κάνει κοντρόλ με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία να απειλήσει.

20:39

Το εκτέλεσε ο Μπαρμπόσα με πολύ φάλτσο και δύναμη, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει από την άλλη πλευρα.

20:38

35': Σέντρα-σουτ του Κορδέρο από δεξιά, ο Γιαννικόγλου σε κόρνερ με δυσκολια.

20:36

Ο Φωκικός παίζει με 4-4-2 και τους Γκατσέσα-Σαΐν στην επίθεση, έχοντας στόχο να χτυπήσει στην κόντρα.

20:35

Ο Πλατέλλας αυτή την φορά στην εκτέλεση, κεφαλια του Αραβίδη στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα.

20:35

32': Κι άλλο κόρνερ κερδίζει η Ένωση.

20:34

Ο Μπαρμπόσα το εκτελεί, διώχνουν οι αμυντικοί του Φωκικού.

20:34

31': Ακόμα ένα κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ.

20:33

30': Και στην αντεπίθεση ο Φωκικός αγγίζει την ισοφάριση! Η ομάδα της Άμφισσας έφυγε ταχύτατα στην κόντρα, οβίδα του Γκατσέσα, η μπάλα ελάχιστα έξω!

20:33

Και το δεύτερο κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΚ.

20:32

29': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί, κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, η μπάλα έχε βρει και σε αμυντικό και φεύγει ελάχιστα έξω. Κόρνερ είναι.

20:32

29': Κόρνερ για την Ένωση.

20:31

Ο Μπαρμπόσα το εκτελεί, στο τείχος η μπάλα.

20:30

27': Φάουλ κερδίζει η ΑΕΚ σε εξαιρετική θέση, έξω από την περιοχή.

20:28

Το φάουλ εκτελέστηκε με πάσα, η μπάλα από το γέμισμα του Κορδέρο έφτασε τελικά δεξιά στον Πλατέλλα, αυτός έσπασε προς τα έξω στον Κολοβέτσιο και ο 22χρονος στόπερ με ωραίο γυριστό σουτ ανοίγει το σκορ.

20:28

24': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

20:27

24': Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση...