0
-
0
01:47

Η Ολλανδία στην διαδικασία των πέναλτι νικά 4-3 την Κόστα Ρίκα (0-0 καν. διάρκεια και παράταση) και περνά στα ημιτελικά όπου αντιμετωπίζει την Αργεντινή.

01:46

Το έπιασε ο Κρουλ. Νικά τον Ουμάνια και στέλνει την Ολλανδία στα ημιτελικά!

01:46

ΓΚΟΛ, 4-3 η Ολλανδία, εύστοχος ο Κάιτ.

01:45

ΓΚΟΛ, ισοφαρίζει σε 3-3 ο Μπολάνιος.

01:44

ΓΚΟΛ, 3-2 η Ολλανδία με τον Σνάιντερ να νικά τον Νάβας.

01:44

ΓΚΟΛ, 2-2 η Κόστα Ρίκα, εύστοχος ο Γκονζάλες που ισοφαρίζει.

01:43

ΓΚΟΛ, 2-1 η Ολλανδία, ο Ρόμπεν είναι εύστοχος.

01:42

Το έπιασε ο Κρουλ, νικά από τα 11 βήματα τον Ρουίζ και κρατά το 1-1.

01:41

ΓΚΟΛ, 1-1, ο Φαν Πέρσι ισοφαρίζει με ωραία εκτέλεση.

01:41

ΓΚΟΛ, 0-1 η Κόστα Ρίκα, ο Μπόρχες σκοράρει αν και έπεσε καλά ο Κρουλ.

01:40

Μπόρχες ο πρώτος.

01:39

Όποια ομάδα περάσει να θυμίσουμε πως αντιμετωπίζει την Αργεντινή.

01:38

Οι Κοσταρικανοί φυσικά βιώνουν για δεύτερη συνεχόμενη φορά την διαδικασία της ρωσικής ρουλέτας, αφού σ' αυτή απέκλεισε την εθνική μας ομάδα.

01:37

Οδηγίες από τους δύο προπονητές στους ποδοσφαιριστές που παίρνουν μερικές ανάσες, σε λίγα λεπτά ξεκινά η ψυχοφθόρος διαδικασία των πέναλτι.

01:34

Τελευταίο σφύριγμα, στα πέναλτι θα λύσουν τις διαφορές τους Ολλανδοί και Κοσταρικανοί.

01:33

120'+1: Αλλαγή για την Ολλανδία. Αλλάζει τερματοφύλακα ο Φαν Γκάαλ προφανώς για τα πέναλτι. Στην θέση του Τσίλεσεν ο Κρουλ.

01:31

Οβίδα του Σνάιντερ, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Κέιλορ Νάβας! Απίθανα πράγματα...

01:31

119': ΔΟΚΑΡΙ για την Ολλανδία, το τρίτο!

01:31

Στο πρώτο δοκάρι διώχνουν οι Κοσταρικανοί όπως όπως.

01:30

118': Από την αλλη πλευρά, κόρνερ για την Ολλανδία.

01:29

117': Μοναδική ευκαιρία για την Κόστα Ρίκα. Ο Ουρένια βγαίνει φάτσα με τον Τσίλεσεν, τον σταματά ο Ολλανδός γκολκίπερ!

01:28

Όχι, άσχημα εκτελεσμένο από τον Μπολάνιος, η μπάλα απευθείας άουτ.

01:28

115': Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα. Για να δούμε!

01:25

113': Ο Μπολάνιος επικίνδυνα μέσα στην περιοχή, πέρασε έναν, δύο αλλά δεν μπόρεσε να εκτελέσει αφού τελευταία στιγμή οι Ολλανδοί έβαλαν κόντρα και απομάκρυναν.

01:24

111': Κίτρινη στον Χούντελαρ για φάουλ που έκανε στον Νάβας.

01:21

Ο Ρόμπεν εκτελεί, στο πρώτο δοκάρι ο Χούντελαρ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα ψηλά.

01:20

108': Κόρνερ για την Ολλανδία.

01:19

107': Πολύ σκληρό φάουλ του Ακόστα στον Ρόμπεν, βλέπει κάρτα.

01:17

106': Τώρα έχουμε σέντρα.

01:17

106': Πριν την έναρξη αλλαγή για την Ολλανδία. Στο ματς περνά ο Χούντελαρ, εκτός ο Μάρτινς Ιντι.

01:16

Λίγο νερό, μερικές ανάσες και αλλάζουν εστίες οι δύο ομάδες για να ξεκινήσει το δεύτερο μέρος της παράτασης.

01:15

Τέλος α' ημιχρόνου.

01:13

105': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος της παράτασης.

01:11

Ο Ρόμπεν εκτελεί, στο τείχος η μπάλα.

01:10

103': Φάουλ για την Ολλανδία σε καλή θέση για χέρι του Ντίαζ. Στον ώμο του Κοσταρικανού φαίνεται να βρίσκει η μπάλα πάντως...

01:06

98': Ζητάει πέναλτι ο Ουρένια για επαφή που είχε με τον Φλάαρ, σωστά έδειξε παίζετε ο Ιρματόφ, έπεσε εύκολα ο Κοσταρικανός.

01:04

97': Αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Στην θέση του Τεχέδα ο Κουμπέρο.

01:04

96': Τώρα ο Σνάιντερ στο κόρνερ, διώχνουν οι Κοσταρικανοί με το κεφάλι.

01:03

Σηκώθηκε ο Κοσταρικανός γκολκίπερ.

01:02

Μικρή διακοπή, ο Νάβας είναι στο έδαφος από την άστοχη έξοδο που έκανε και την σύγκρουση που είχε με αντιπάλους.

01:02

Ο Σνάιντερ αυτή την φορά, άστοχη έξοδος του Νάβας και νέο κόρνερ για την Ολλανδία που σφυροκοπεί!

01:01

Ο Ρόμπεν εκτελεί, κεφαλιά του Φλάαρ, ο Κέιλορ Νάβας πέφτει και διώχνει σε νέο κόρνερ.

01:01

93': Κόρνερ για την Ολλανδία.

01:01

91': Ξεκίνησε η παράταση.

01:01

Όλα έτοιμα για την έναρξη του α' μέρους της παράτασης.

01:01

Τέλος κανονικής διάρκειας. Ολλανδία - Κόστα Ρίκα 0-0, ακολουθεί παράταση.

01:01

Από παράλληλο γύρισμα η μπάλα φτάνει στον Φαν Πέρσι ο οποίος πλασάρει, η μπάλα βρίσκει και στον Τεχέδα και σταματά στο δοκάρι. Απίστευτα πράγματα, όρθια και ζωντανή η Κόστα Ρίκα που κάνει ηρωική προσπάθεια.

01:01

90'+3: ΔΟΚΑΡΙ για την Ολλανδία!

01:01

90'+2: Ο Φαν Πέρσι εκτελεί, ο Ναβας με γροθιές!

01:01

90'+1: Φάουλ σε καλή θέση για την Ολλανδία, το κάνει ο Ντίαζ που γλιτώνει την κίτρινη, θα ήταν δεύτερη.

01:01

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

01:01

87': Ευκαιρία που δεν χάνεται για την Ολλανδία! Σέντρα του Σνάιντερ, ο Φαν Πέρσι υπό πίεση από την μικρή περιοχή κάνει... τσαφ και δεν βρίσκει καν την μπάλα!

01:01

84': Μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα μένει στα καρέ των Κοσταρικανών, ο Φαν Πέρσι πιάνει δυνατό δεξί σουτ, ο Νάβας απομακρύνει και κρατά το μηδέν!

01:01

Ο Σνάιντερ εκτελεί το φάουλ, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Νάβας που εδώ δεν μπόρεσε να αντιδράσει αλλά έχει και την τύχη με το μέρος του!

01:01

82': ΔΟΚΑΡΙ για την Ολλανδία!

01:01

Ο Ρόμπεν το κέρδισε, για να δούμε...

01:01

81': Κάρτα στον Γκονζάλες και φάουλ για την Ολλανδία σε εξαιρετική θέση.

01:01

Εκτελεί το κόρνερ ο Ρόμπεν, βγάζει με το κεφάλι ο Ντίαζ.

01:01

78': Πριν την εκτέλεση αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Στην θέση του Γκαμπόα που δείχνει να αντιμετωπίζει και πρόβλημα τραυματισμού ο Μίριε.

01:01

77': Κόρνερ για τους Ολλανδούς.

01:01

Δεν αλλάζει κάτι, στο αριστερό άκρο της επίθεσης πάει ο Λενς.

01:01

76': Πρώτη κίνηση από τον Φαν Γκάαλ. Βγάζει τον Μέμφις Ντιπάι, μέσα ο Λενς.

01:01

75': Ο Σνάιντερ το εκτελεί, κεφαλιά του Φλάαρ, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Νάβας.

01:01

74': Φάουλ για την Ολλανδία σε καλή θέση για μια σέντρα.

01:01

Αν φυσικά μείνει αυτο το αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε των 90' ακολουθεί παράταση.

01:01

Τώρα ξεκινά εκ νέου το παιχνίδι. Στο 70' φτάσαμε, πάντα στο 0-0 η Ολλανδία με την Κόστα Ρίκα.

01:01

Μικρή διακοπή, ο Γκαμπόα στο έδαφος.

01:01

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τους ''οράνιε''.

01:01

68': Κόρνερ για την Ολλανδία, Ρόμπεν και Φαν Πέρσι προσπάθησαν να συνεργαστούν αλλά απομάκρυναν την τελευταία στιγμή οι Κοσταρικανοί.

01:01

66': Αλλαγή για τους Κοσταρικανούς. Στην θέση του Κάμπελ ο Ουρένια.

01:01

Καλή στιγμή, εδώ, για την Κόστα Ρίκα.

01:01

65': Ο Μπολάνιος εκτελεί το φάουλ, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι στον Γκονζάλες ο οποίος παίρνει την κεφαλιά αλλά στοχεί.

01:01

64': Κάρτα στον Μάρτινς Ιντι για κράτημα στον Ρουίζ.

01:01

62': Απευθείας τελικά ο Μπολάνιος με πολύ δύναμη, η μπάλα ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Τσίλεσεν.

01:01

62': Φάουλ για την Κόστα Ρίκα σε καλή θέση για ένα γέμισμα, για να δούμε.

01:01

60': Οι Κοσταρικανοί ζητούν πέναλτι για ένα σπρώξιμο στον Κάμπελ που ήταν μέσα στην περιοχή και έτοιμος να εκτελέσει, παίζετε λέει σωστά ο Ιρματόφ.

01:01

Εκτελεστής ο Ρόμπεν, διώχνουν οι Κοσταρικανοί.

01:01

59': Νέο κόρνερ για τους ''οράνιε''.

01:01

58': Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Ρόμπεν, όπως όπως διώχνουν οι Κοσταρικανοί. Πιέζουν οι Ολλανδού και ψάχνουν το γκολ.

01:01

Εκτελέστηκε, ο Ντε Βρι στο δεύτερο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα σταματά σε σώματα αμυντικών.

01:01

56': Κόρνερ για την Ολλανδία.

01:01

53': Με κομπίνα εκτελέστηκε το φάουλ... Ο Ρόμπεν πάσαρε παράλληλα στον Σνάιντερ, αυτός στην κίνηση πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά.

01:01

52': Φάουλ σε καλή θέση για την Ολλανδία και κάρτα στον Ουμάνια. Το κέρδισε ο Ρόμπεν με εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια.

01:01

''Μπλοκαρισμένη'' μοιάζει στο ξεκίνημα της επανάληψης η Ολλανδία απέναντι στην καλά οργανωμένη άμυνα των Κοσταρικανών που δεν αλλάζουν τρόπο παιχνιδιού.

01:01

48': Ωραία σέντρα του Ντίαζ από αριστερά, ο Τσίλεσεν δίχως πίεση μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση.

01:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

01:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

01:01

Ημίχρονο, στο 0-0 η Ολλανδία με την Κόστα Ρίκα.

01:01

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

01:01

Ακόμα μια εξαιρετική επέμβαση από τον Κοσταρικανό γκολκίπερ.

01:01

42': Κάθετη πάσα του Ρόμπεν στον Φαν Πέρσι, ο Νάβας διαβάζει όλη την φάση, βγαίνει και μαζεύει.

01:01

Το κόρνερ εκτελέστηκε χωρίς κάποιο αποτέλεσμα για την Ολλανδία.

01:01

39': Ο Σνάιντερ εκτελεί, ο Κέιλορ Νάβας απογειώθηκε και έβγαλε σε κόρνερ με εντυπωσιακή επέμβαση!

01:01

37': Και βλέπει και κάρτα ο Ντίαζ που το έκανε.

01:01

37': Ο Ρόμπεν κερδίζει φάουλ σε καλή θέση για την Ολλανδία.

01:01

34': Ευκαιρία για την Κόστα Ρίκα με νέα εκτέλεση φάουλ του Μπολάνιος, κεφαλιά πάσα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπόρχες πιάνει το γυριστό σουτ, απομακρύνουν όπως όπως οι Ολλανδοί.

01:01

33': Ο Μπολάνιος εκτελεί, ο Τσίλεσεν βγαίνει και μπλοκάρει εύκολα.

01:01

32': Φάουλ για την Κόστα Ρίκα σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

01:01

Ανίκητος μοιάζει κι απόψε ο Κοσταρικανός γκολκίπερ...

01:01

29': Και νέα χαμένη ευκαιρία για την Ολλανδία. Ο Φαν Πέρσι βρίσκει αριστερά τον Μέμφις Ντιπάι, αυτός σουτάρει δυνατά, ο Κέιλορ Νάβας απομακρύνει.

01:01

28': Εκτέλεση φάουλ του Μπολάνιος, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει απευθείας άουτ με τον Τσίλεσεν να μην ανησυχεί.

01:01

24': Οφ σάιντ ο Μέμφις Ντιπάι που βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας από κάθετη πάσα του Σνάιντερ.

01:01

22': Κλασική ευκαιρία για την Ολλανδία! Τετ-α-τετ του Φαν Πέρσι με τον Νάβας, ο Κοσταρικανός γκολκίπερ του λέει όχι... Εν συνεχεία ο Σνάιντερ σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά και πάλι ο Νάβας είναι εκεί!

01:01

Προσπαθούν στα τελευταία λεπτά να ισορροπήσουν οι Κοσταρικανοί που πάντως είναι φανερό με τον τρόπο παιχνιδιού τους πως θέλουν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση.

01:01

20': Ο Κάμπελ άνοιξε ωραία δεξιά στον Γκαμπόα, αυτός γύρισε πράλληλα την μπάλα επικίνδυνα, όπως όπως οι στόπερ της Ολλανδίας σε πλάγιο άουτ.