Τα ''πάντσερ'' είναι στα προημιτελικά όπου πλέον αντιμετωπίζουν την Γαλλία.

01:32

Τελικό αποτέλεσμα! 2-1 η Γερμανία με τα χίλια ζόρια την Αλγερία στην παράταση.

01:31

Σέντρα από τα δεξιά, ο Τζαμπού από κοντά με πλασέ νικά τον Νόιερ με την γερμανική άμυνα να τον κοιτά. Για να δούμε!

01:31

120'+1: ΓΚΟΛ η ΑΛΓΕΡΙΑ!

01:30

120': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

01:29

Ο Σίρλε πλασάρει με εξουδετερωμένο τον Μπολί, πάνω στην γραμμή ο Μπελκαλέμ διώχνει πάνω στον Οζίλ ωστόσο που από κοντά γράφει το 2-0.

01:29

120': ΓΚΟΛ η ΓΕΡΜΑΝΙΑ και game over.

01:27

118': Και νέα καλή στιγμή για τα ''πάντσερ'' με τον Μίλερ να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μπολί, τον περνά αλλά δεν γυρίζει σωστά την μπάλα και ενώ βρέθηκε σε πλάγια θέση.

01:26

117': Ευκαιρία για την Γερμανία με πλασέ του Κράμερ, ο Μπολί του λέει όχι.

01:23

114': Ο Μίλερ μπαίνει στην περιοχή, πριν εκτελέσει τον Μπολί, ο Μπελκαλέμ του κλέβει ωραία την μπάλα.

01:18

109': Αλλαγή για την Γερμανία. Εκτός ο Σβαϊνστάιγκερ, μέσα ο Κράμερ.

01:17

108': Εκτέλεση φάουλ του Μπραχιμί, ο Σλιμανί δεν προλαβαίνει να μπει με το κεφάλι στην φάση, η μπάλα στα χέρια του Νόιερ.

01:16

107': Κάρτα στον Λαμ για κράτημα στον Μπραχιμί.

01:14

105': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της παράτασης.

01:13

Λίγο νερό, αλλαγή πλευράς στις εστίες και σε λίγο ξανά παιχνίδι...

01:12

Λήξη α' ημιχρόνου παράτασης...

01:08

102': Κοντά στο γκολ η Αλγερία! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κεντίρα κάνει λάθος, η μπάλα μένει στα γερμανικά καρέ, σουτ του Μοστεφά από το ύψος του πέναλτι, αστοχεί για ελάχιστα!

01:06

100': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Αλγερία. Στο ματς ο Τζαμπού, εκτός ο Σουντανί.

01:05

99': Ωραίο πλασέ του Μίλερ με εσωτερικό φάλτσο εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Μπολί.

01:02

96': Αλλαγή για την Αλγερία, μοιάζει αναγκαστική. Στην θέση του Χαλίς που αποχωρεί με πόνους στο πόδι ο Μπουγκέρα.

01:01

Το κόρνερ εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για τους Αλγερινούς που πάντως πριν λίγο έφτασαν κοντά στο γκολ.

01:01

Σέντρα Μίλερ από τα αριστερά, τακουνάκι του Σίρλε από το ύψος της μικρής περιοχής στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα στα δίχτυα, 1-0 η Γερμανία στο ξεκίνημα της παράτασης.

01:01

92': ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

01:01

91': Έναρξη παράτασης

01:01

Τέλος κανονικής διάρκειας, Γερμανία - Αλγερία μένουν στο 0-0, ακολουθεί παράταση.

01:01

Ο Κρόος εκτελεί, ο Μπολί βγαίνει και μπλοκάρει.

01:01

90'+4: Κόρνερ για την Γερμανία.

01:01

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

01:01

90': Τεράστια ευκαιρια για την Γερμανία. Σέντρα του Λαμ, ο Σβαϊνστάιγκερ παίρνει την κεφαλιά ανενόχλητος, ο Μπολί μπλοκάρει.

01:01

Με κομπίνα εκτελέστηκε, τα κάνουν... θάλασσα όμως οι Γερμανοί, η φάση τελειώνει για οφ σάιντ.

01:01

86': Φάουλ για την Γερμανία σε καλή θέση, για χέρι του Φεγκουλί. Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο και ο Χαλίς, με έντεκα και πάλι η Αλγερία.

01:01

Το κόρνερ εκτελέστηκε, απομακρύνουν με το κεφάλι οι Αλγερινοί.

01:01

Τώρα σηκώθηκε ο αρχηγός των Αλγερινών.

01:01

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Χαλίς για την Αλγερία.

01:01

84': Κόρνερ για τους Γερμανούς.

01:01

82': Νέα τεράστια ευκαιρία για την Γερμανία. Ο Μίλερ κατεβάζει ωραία εντός περιοχής, πλασάρει με εξωτερικό φάλτσο, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

01:01

Κόρνερ ήταν, εκτελέστηκε, κεφαλιά του Μερτεζάκερ, ούτε κι αυτός μπορεί να σκοράρει. Δύσκολες στιγμές για την άμυνα της Αλγερίας.

01:01

80': Διπλή ευκαιρία για την Γερμανία! Κεφαλιά του Μίλερ, ο Μπολί του λέει όχι με εξ επαφής επέμβαση, εν συνεχεία ο Σίρλε δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά.

01:01

79': Ωραία προσπάθεια του Μίλερ από δεξιά, σεντράρει, ο Σβαϊνστάιγκερ παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

01:01

77': Αλλαγή για την Αλγερία. Στην θέση του Ταϊντέρ ο Μπραχιμί.

01:01

75': Ο Σλιμανί κουβαλά την μπάλα στον άξονα, πιάνει δυνατό σουτ, ο Νόιερ σταθερά.

01:01

74': Να ένα καλό σουτ για τους Αλγερινούς με τον Φεγκουλί να δοκιμάζει τα πόδια του, η μπάλα λίγο άουτ!

01:01

Παραμένει ''μπλοκαρισμένη'' η Γερμανία και δυσκολεύεται αρκετά να πατήσει την αντίπαλη περιοχή, με την Αλγερία να αμύνεται υποδειγματικά.

01:01

73': Δυνατο, συρτό σουτ του Σίρλε εκτός περιοχής, εύκολα ο Μπολί μπλοκάρει.

01:01

Ο Κρόος εκτελεί, ο Χαλίς με το κεφάλι απομακρύνει τον κίνδυνο.

01:01

73': Φάουλ για τους Γερμανούς σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

01:01

71': Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της γερμανικής άμυνας προς τον Σλιμανί, ο Νόιερ διαβάζει για ακόμα μια φορά την φάση, βγαίνει με το κεφάλι και απομακρύνει.

01:01

70': Πράγματι, αναγκαστική αλλαγή για την Γερμανία. Στην θέση του Μουσταφι που δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κεντίρα.

01:01

Μικρή διακοπή, ο Μουστάφι στο έδαφος, δείχνει να πονάει. Αλλαγή ζητάνε προς τον πάγκο, θα δούμε αν συνεχίσει.

01:01

Και πάλι ο Κρόος, με το κεφάλι διώχνει ο Σλιμανί.

01:01

Ο Κρόος εκτελεί, νέο κόρνερ.

01:01

61': Κόρνερ για τους Γερμανούς που όλο και αυξάνουν την πίεση τους.

01:01

60': Σουτ του Σίρλε από μακριά με το αριστερό, η μπάλα φεύγει ψηλά.

01:01

Μια ώρα αγώνα, οι Γερμανοί στην επανάληψη κυκλοφορούν την μπάλα καλύτερα, όλη η Αλγερία αμύνεται στο μισό γήπεδο.

01:01

Κόρνερ ήταν, εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για τους Γερμανούς.

01:01

55': Κοντά στο γκολ η Γερμανία. Ο Μίλερ πατάει στον Λαμ, αυτός σουτάρει, δύσκολα ο Μπολί με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το μηδέν.

01:01

51': Από την άλλη πλευρά, κόρνερ για την Γερμανία. Εκτελέστηκε, φωνάζουν για πέναλτι τα ''πάντσερ'' σε κράτημα στον Μίλερ, παίζετε λέει ο Βραζιλιάνος Ρίτσι.

01:01

Εκτελεί ο Ταϊντέρ, με τα χίλια ζόρια ο Νόιερ μπλοκάρει την μπάλα και ενώ μπερδεύτηκε με συμπαίκτες του.

01:01

50': Κόρνερ για την Αλγερία.

01:01

Εκτελέστηκε το κόρνερ, κεφαλιά του Μερτεζάκερ, ο Μπολί σταθερά.

01:01

48': Ευκαιρία, με τους Γερμανούς να αλλάζουν ωραία την μπάλα, τον Σίρλε να πλασάρει από κοντα, κόντρα σε αμυντικό και κόρνερ!

01:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

01:01

46': Αλλαγή για την Γερμανία πριν την σέντρα. Εκτός ο Γκέτσε, μέσα ο Σίρλε.

01:01

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

01:01

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, στο 0-0 η Γερμανία με την Αλγερία.

01:01

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος.

01:01

Πιεζει η Γερμανία τώρα...

01:01

43': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Κρόος από μακρινή απόσταση, καλό σουτ, η μπάλα όμως άουτ.

01:01

42': Κάρτα στον Χαλίς για σκληρό μαρκάρισμα.

01:01

41': Απαντά στις ευκαιρίες η Γερμανία. Σουτ απο μακριά του Κρόος, ο Μπολί του λέει όχι, ο Γκέτσε παίρνει το ριμπάουντ και πλασάρει από κοντα και πάλι ο Αλγερινός γκολκίπερ είναι εκεί!

01:01

Κόρνερ ήταν αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο για την Αλγερία.

01:01

39': Τεράστια ευκαιρία για την Αλγερία. Μετά από απομάκρυνση των Γερμανών, ο Μοστεφά πιάνει το σουτ, η μπάλα αλλάζει πορεία και φεύγει λίγο έξω από την εστία του Νοιερ που είχε κάνει αντίθετη κίνηση.