1
-
1
21:55

Η Βραζιλία νικά 3-2 την Χιλή στην διαδικασία των πέναλτι (1-1 καν. διάρκεια και παράταση) και περνά στους ''8'' του Μουντιάλ.

21:55

ΔΟΚΑΡΙ κι έξω, η Βραζιλία στα προημιτελικά!

21:55

Τελευταίο πέναλτι για την Χιλή, ο Χάρα...

21:54

ΓΚΟΛ, 3-2, ωραία εκτέλεση από τον Νεϊμάρ!

21:54

Ο Νεϊμάρ τώρα...

21:53

ΓΚΟΛ, 2-2 ο Ντίας ψύχραιμος ισοφαρίζει για την Χιλή.

21:52

Ο Χουλκ αστοχεί, ο Μπράβο του λέει όχι και κρατά όρθια την Χιλή. Θρίλερ!

21:51

ΓΚΟΛ, 2-1 μειώνουν οι Χιλιανοί με το εύστοχο πέναλτι του Αρανγκουΐζ.

21:51

ΓΚΟΛ, 2-0 η Βραζιλία, εύστοχος ο Μαρσέλο, πιο κοντά στην πρόκριση η ''σελεσάο''.

21:50

Και πάλι ο Σέζαρ μπλοκάρει, αυτή την φορά το πέναλτι του Σάντσεζ, το 1-0 υπέρ της Βραζιλίας παραμένει.

21:49

Άουτ η μπάλα, ο Γουίλιαν στοχεύει την αριστερή γωνια αλλά αστοχεί.

21:49

Ο Γουίλιαν δεύτερος για τους Βραζιλιάνους.

21:48

Ο Πινίγια αστοχεί για την Χιλή, το πιάνει ο Σέζαρ, παραμένει το 1-0.

21:48

ΓΚΟΛ, 1-0 η Βραζιλία, εύστοχος ο Λουίζ.

21:47

Ο Λουίζ για την Βραζιλία το πρώτο πέναλτι.

21:44

Όρκος νίκης από Βραζιλιάνους, Χιλιανούς και φύγαμε για την διαδικασία των πέναλτι.

21:41

Η κάμερα στον Μπράβο, τον γκολκίπερ της Χιλής, που έκανε μεγάλο παιχνίδι.

21:40

Οι ποδοσφαιριστές παίρνουν μερικές ανάσες και ακολουθεί αμέσως η διαδικασία της ρωσικής ρουλέτας των πέναλτι.

21:40

Εννοείται πως οι Χιλιανοί δικαιολογημένα τα βάζουν με την τύχη τους αφού είχαν το δοκάρι στο φινάλε της παράτασης, με το οποίο παραλίγο να πάρουν το παιχνίδι και την πρόκριση!

21:39

Τέλος και της παράτασης, ακολουθούν πέναλτι. Εκεί θα κριθεί ποιος θα περάσει στα προημιτελικά του Μουντιάλ.

21:38

120'+2: Συρτό σουτ του Ραμίρες με το δεξί, η μπάλα άουτ.

21:38

Εκτελεί ο Χουλκ, ο Ρόχας με το κεφάλι.

21:37

120'+1: Κόρνερ για την Βραζιλία στην άλλη μεριά.

21:37

Ο Σάντσεζ βρίσκει τον Πινίγια, αυτός πιάνει έναν καραυνό από το ύψος της περιοχής, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

21:36

120': ΔΟΚΑΡΙ για την ΧΙΛΗ!

21:36

120': Ο Χουλκ σουτάρει από μακριά, απελπιστικά άουτ η μπάλα.

21:34

Ο Γουίλιαν εκτελεί, ο Ρόχας διώχνει με το κεφάλι.

21:34

118': Φάουλ για την Βραζιλία και όλοι μπροστά. Αν μείνει αυτό το 1-1 πάμε σε πέναλτι.

21:32

Πιέζει η Βραζιλία, πέντε λεπτά ακόμα.

21:29

113': Νεο μακρινό σουτ, αυτή την φορά από τον Ντίας για την Χιλή, εντελώς άστοχο.

21:28

112': Με πάσα τελικά, ο Ντάνιελ Άλβες σουτάρει δυνατά με το δεξι, δεν ανησυχεί όμως ο Μπράβο.

21:27

Φάουλ κερδίζει η Βραζιλία, θα γεμίσει ο Γουίλιαν.

21:27

111': Ο Πινίγια δοκιμάζει τα πόδια του από μακρινή απόσταση, η μπάλα ψηλά.

21:24

107': Αλλαγή για την Χιλή. Ο Μεντέλ δεν μπορεί να συνεχίσει αφού αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, στην θέση του ο Ρόχας.

21:23

Εκτελεί ο Νεϊμάρ, κεφαλιά του Ζο, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:22

106': Κόρνερ για την Βραζιλία.

21:21

105': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της παράτασης.

21:21

105': Αλλαγή για την Βραζιλία. Στην θέση του Όσκαρ ο Γουίλιαν.

21:19

Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης.

21:18

Ο Σάντσεζ το εκτελεί, η μπάλα απελπιστικά άουτ.

21:17

105'+1: Ο Άλβες το έκανε, είδε και κάρτα.

21:17

Φάουλ για την Χιλή σε καλή θέση.

21:16

105': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:14

103': Οβίδα του Χουλκ εκτός περιοχής μετά από νέα υπέροχη προσπάθεια, ο Μπράβο δύσκολα κρατά το 1-1.

21:13

102': Κάρτα στον Πινίγια.

21:13

Προσπαθεί η Βραζιλία που πατά καλύτερα από τους Χιλιανούς στην παράταση.

21:13

101': Ωραία ενέργεια και σέντρα από δεξιά του Χουλκ, κεφαλιά του Όσκαρ, είναι αδύναμη, εύκολα ο Μπράβο και πάλι.

21:11

100': Κάθετη πάσα του Μαρσέλο στον Ζο, αυτός δεν μπορεί να τελειώσει σωστά την φάση, η μπάλα κοντράρει κιόλας και ο Μπράβο μπλοκάρει εύκολα.

21:07

Φιλόδοξη προσπάθεια από τον άσο της Χιλής.

21:06

95': Ο Ντίας εκτελεί ένα φάουλ από την... Χιλή, το πάει απευθείας, η μπάλα άουτ, δεν ανησυχεί ο Ζούλιο Σέζαρ.

21:05

93': Είδε και κάρτα ο Ζο που πήγε πολύ άσχημα με προβολή πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

21:04

Σύγκρουση το Ζο με τον Μπράβο, φάουλ υπέρ του Χιλιανού γκολκίπερ.

21:03

92': Ο Νεϊμάρ το πάει απευθείας, κόρνερ η μπάλα μετά από κόντρα. Εκτελέστηκε, απομακρύνουν οι Χιλιανοί.

21:02

Φάουλ σε καλή θέση για την Βραζιλία, για μια σέντρα.

21:01

90': Ξεκίνησε το πρώτο μέρος της παράτασης, η Χιλή στη σέντρα.

21:01

Όρκος νίκης και από τους Βραζιλιάνους, όλα έτοιμα για την έναρξη.

20:59

Όρκος νικης από τους Χιλιανούς λίγο πριν την έναρξη της ημίωρης παράτασης.

20:55

Οι 22 ποδοσφαιριστές δροσίζονται, ξεκουράζονται και σε πολύ λίγο θα ξεκινήσει η παράταση.

20:53

Τέλος στην κανονική διάρκεια, Βραζιλία - Χιλή μένουν στο 1-1. Ακολουθεί παράταση. Εκεί θα κριθεί το ποιος θα πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Μουντιάλ.

20:52

Ο Σάντσεζ στην εκτέλεση, στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει πλάγιο άουτ από την άλλη μεριά.

20:52

90'+2: Κόρνερ για την Χιλή, για να δούμε!

20:51

Όλα δείχνουν παράταση...

20:51

90'+1: Η μπάλα μένει στα καρέ της Βραζιλίας, ο Αρανγκουΐζ προσπαθεί να σουτάρει, οι αμυντικοί της ''σελεσάο'' βάζουν τις κόντρες.

20:50

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:47

87': Αλλαγή για την Χιλή. Στο ματς ο Πινίγια, εκτός ο Βιντάλ.

20:46

Τον Πινίγια ετοιμάζει ο Σαμπαόλι.

20:44

Κάνει μεγάλο παιχνίδι ο Μπράβο για τους Χιλιανούς!

20:43

84': Και νέα ευκαιρία για την Βραζιλία! Ωραία ατομική προσπάθεια του Χουλκ, μπαίνει στην περιοχή, φέρνει την μπάλα στο δεξί, εκτελεί αλλά ο Μπράβο του λέει όχι!

20:41

Καλή στιγμή για την Βραζιλία.

20:41

81': Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Νεϊμάρ από το ύψος του πέναλτι, ο Μπράβο μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

20:36

76': Μακρινό, συρτό σουτ του Χουλκ με το αριστερό, δεν ανησυχεί ο Μπράβο, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.

20:36

Ένα τέταρτο ακόμα, αν φυσικά μείνει αυτό το 1-1 πάμε σε παράταση κι αν δεν αλλάξει και εκεί κάτι έχουμε πέναλτι.

20:35

Αυτή ήταν μεγάλη ευκαιρία για τους Βραζιλιάνους, ο Ζο δεν μπόρεσε να βάλει καλά το πόδι του από την μικρή περιοχή ουσιαστικά.

20:34

74': Παράλληλο γύρισμα του Χουλκ από αριστερά, ο Ζο δεν μπαίνει καλή στην φάση, βρίσκει την μπάλα ίσα ίσα με το καλάμι και αστοχεί απελπιστικά.

20:32

72': Δεύτερη κίνηση από τον Σκολάρι που προσπαθεί να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του και να φρεσκάρει την μεσαία γραμμή. Στο ματς ο Ραμίρες, εκτός ο Φερναντίνιο.

20:30

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, δεν αλλάζει το σκηνικό, κακό θέαμα και νευρικό παιχνίδι στο δεύτερο μέρος.