2
-
1
20:52

Η Πορτογαλία κέρδισε 2-1, αλλά δεν είναι αρκετό και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια στην ισοβαθμία με τις ΗΠΑ.

20:52

90'+5: Τέλος του αγώνα.

20:51

90'+4: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκιάν, πάνω από τα δοκάρια.

20:50

90'+3: Κίτρινη για τον Μουτίνιο.

20:48

90'+2: Νέα ευκαιρία για τον Ρονάλντο, που τον οποίο σταματάει από θέση τετ α τετ ο Νταουντά.

20:48

90'+1: Σέντρα του Νάνι, από κοντά ο Ρονάλντο πλασάρει ελάχιστα άουτ.

20:47

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:47

90': Κόρνερ για την Πορτογαλία. Περνάει αναξιοποίητο.

20:46

89': Ατομική ενέργεια και σουτ του Γκιάν έξω από την περιοχή, άουτ.

20:45

88': Ο Εντουάρντο στη θέση του Μπέτο λόγω τραυματισμού.

20:44

88': Αδύναμο διαγώνιο σουτ του Γκιάν μέσα από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Μπέτο.

20:41

Τρία γκολ χρειάζεται η Πορτογαλία, δύο η Γκάνα.

20:41

84': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για την Γκάνα.

20:40

84': Σουτ του Βαρέλα στην αγκαλιά του Νταουντά.

20:40

83': Άουτ η κεφαλιά του Νάνι μετά το κόρνερ

20:39

82': Μεγάλη ευκαιρία η Πορτογαλία. Σε ευνοϊκή θέση μέσα στην περιοχή ο Ρονάλντο, πλασάρει, σε κόρνερ ο Νταουντά.

20:38

82': Καλή στιγμή για την Γκάνα. Μακρινό σουτ του Γουακασό, μόλις άουτ.

20:37

81': Ο Γουακασό στη θέση του Α. Αγιού.

20:37

Ο Νάνι σεντράρει, κάκιστη αμυντική αντίδραση, ο Μενσά προσπαθεί να διώξει με το κεφάλι αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά, ο Νταουντά ουσιαστικά στρώνει στον Ρονάλντο, που με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:37

80': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ.

20:34

78': Κίτρινη για τον Τζόρνταν Αγιού.

20:33

77': Μακρινό σουτ του Μπαντού, πολλά μέτρα άουτ.

20:32

76': Ο Άκουα στη θέση του Ραμπιού.

20:32

75': Σέντρα του Αφούλ από δεξιά, κεφαλιά του Γκιάν άουτ.

20:31

Το 1-0 της Γερμανίας επί των ΗΠΑ παραμένει. Πρέπει να πιέσει περισσότερο η Γκάνα αν θέλει την πρόκριση.

20:30

Το κόρνερ από τον Νάνι, διώχνει ο Νταουντά.

20:30

73': Κόρνερ για την Πορτογαλία.

20:27

71': Ο Τζόρνταν Αγιού στη θέση του Γουάρις.

20:26

69': Ο Βιεϊρίνια στη θέση του Έντερ.

20:26

69': Ο Βαρέλα δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, άουτ.

20:24

67': Νέο μακρινό σουτ, αυτή τη φορά από τον Ασαμόα, καταλήγει επίσης άουτ.

20:22

66': Μακρινό σουτ του Ατσού, πολλά μέτρα άουτ.

20:21

65': Έχουν ανέβει οι Γκανέζοι μετά το γκολ και ψάχνουν το δεύτερο της πρόκρισης.

20:18

61': Ο Βαρέλα στη θέση του Περέιρα.

20:17

61': Απίστευτη ευκαιρία για την Γκάνα. Ο Γκιάν σεντράρει από αριστερά, αμαρκάριστος μέσα στην μικρή περιοχή ο Γουάρις κάνει την κεφαλιά, μόλις άουτ. Ζητάνε και πέναλτι οι Γκανέζοι σε μαρκάρισμα του Άλβες στον Αγιού, δύσκολη η φάση.