1
24:21

Τέλος αγώνα, η Ρεάλ Μαδρίτης είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης!

24:20

120'+2: Κάρτα βλέπει ο Βαράν

24:18

120': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ!

24:17

120': Και κάρτα στον Γκοντίν, ο οποίος έκανε μαρκάρισμα στον Ρονάλντο

24:17

120': Πέναλτι κερδίζει η Ρεάλ!

24:17

Κάθεται στο θρόνο της για δέκατη φορά στην ιστορία της

24:16

Η Ρεάλ είναι η νέα πρωταθλήτρια Ευρώπης

24:15

Ο Μαρσέλο κουβαλά την μπάλα από τον άξονα, πιάνει ξερό σουτ με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Κουρτουά δεν μπορεί να διώξει, 3-1 η Ρεάλ και game over

24:15

118': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ!

24:14

Πέντε λεπτά ακόμα στο Ντα Λουζ

24:11

114': Νέα άστοχη έξοδος του Κασίγιας (έκανε λάθος και στην φάση του γκολ του Γκοντίν), η μπάλα πέφτει στα πόδια του Τιάγκο, αυτός σουτάρει, ψηλά η μπάλα

24:10

Για να δούμε αν η Ατλέτικο έχει ακόμα κουράγια

24:08

Ο Ντι Μαρία κάνει τρομερή ενέργεια από αριστερά, περνά όποιον συναντά μπροστά του, πλασάρει, ο Κουρτουά βρίσκει την μπάλα με τα πόδια, εκείνη παίρνει ύψος και ο Μπέιλ με κοντινή κεφαλιά γράφει το 2-1!

24:08

110': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ!

24:07

109': Εκτέλεση φάουλ του Γκάμπι, κεφαλιά Γκοντίν, ο Κασίγιας μπλοκάρει

24:05

108': Πλασέ του Μόντριτς έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Κουρτουά μπλοκάρει

24:05

Η Ρεάλ είναι αυτή που κάνει παιχνίδι, όλη η Ατλέτικο πίσω

24:03

105': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

24:02

Ένα τέταρτο ακόμα, αν αυτό το 1-1 παραμείνει, θα ακολουθήσουν πέναλτι

24:01

Η Ρεάλ δείχνει να έχει περισσότερες δυνάμεις και την ψυχολογία με το μέρος της, κάτι που φάνηκε στο α' μέρος της παράτασης

24:01

Τέλος στο πρώτο μέρος

24:01

Εκτελεί ο Ντι Μαρία, κεφαλιά του Βαράν, ο Κουρτουά μπλοκάρει

23:59

105'+1: Κόρνερ για την Ρεάλ

23:59

105': Ενα λεπτό η καθυστέρηση για το α' μέρος της παράτασης

23:57

Άσχημα εκτελεσμένο από τον Κόκε, ο Μοράτα διώχνει στο πρώτο δοκάρι

23:57

104': Κόρνερ για την Ατλέτικο, για να δούμε!

23:54

101': Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Χουανφράν διώχνει στο πρώτο δοκάρι

23:54

Εκτελεί, στο τείχος η μπάλα και κόρνερ

23:53

Ρονάλντο πάνω στην μπάλα

23:53

100': Κάρτα στον Γκάμπι, φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Ρεάλ!

23:52

Η Ρεάλ δείχνει να έχει το... μομέντουμ στην πράταση μετά και το γκολ ισοφάρισης του Ράμος

23:51

98': Ο Μαρσέλο μπαίνει από αριστερά, γυρίζει παράλληλα την μπάλα, με τα πολλά η άμυνα της Ατλέτικο απομακρύνει

23:50

97': Ο Ροναλντο προσπαθεί να σουτάρει από μακριά, γλιστρά όμως και δεν βρίσκει καλά την μπάλα

23:44

90': Ξεκινά το πρώτο μέρος της παράτασης

23:36

Ο Μόντριτς εκτελεί το κόρνερ και ο Σέρχιο Ράμος πιο ψηλά από ολους παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και ισοφαρίζει!

23:36

90'+3: ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ!

23:35

Με πάσα εκτελέστηκε, νέο κόρνερ

23:35

90'+3: Κόρνερ για την Ρεάλ!

23:35

Όλη η Ατλέτικο πίσω πλέον, τρία λεπτά ακόμα απομένουν

23:34

90'+2: Παράλληλο γύρισμα του Καρβαχάλ, όπως όπως οι αμυντικοί της Ατλέτικο

23:33

90': Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, πέντε λεπτά θα είναι

23:29

86': Κάρτα στον Κόκε και φάουλ σε καλή θέση για την Ρεάλ

23:27

85': Κόρνερ για την Ρεάλ που τα παίζει όλα για όλα

23:26

83': Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Ντι Μαρία, δεν υπάρχει κάποιο πόδι ωστόσο από τους παίκτες της Ρεάλ για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα!

23:25

83': Τώρα σηκώθηκε. Πριν ξεκινήσει ωστόσο εκ νέου το ματς έχουμε αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Φιλίπε Λουίς, μέσα ο Αλντερβέϊρελντ

23:25

Μικρή διακοπή, ο Λουίς στο έδαφος

23:22

Δέκα λεπτά ακόμα, όλη η Ατλέτικο πίσω

23:21

79': Ο Ίσκο μέσα στην περιοχή, πριν εκτελέσει, ο άνθρωπος του τελικού Γκοντίν απομακρύνει!

23:21

79': Στην θέση του Μπενζεμά ο Μοράτα για την Ρεάλ

23:20

78': Νέα καλή στιγμή για την Ρεάλ με τον Μπέιλ ο οποίος μπηκε από τα δεξιά, πλάσαρε με το αριστερό, με εξωτερικό φάλτσο, άουτ η μπάλα!

23:19

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο

23:17

75': Μετά από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά πάσα του Βαράν, ο Ρονάλντο πιάνει βολ πλανέ από κοντά, η μπάλα ψηλά!

23:16

74': Κάρτα στον Χουανφράν

23:16

Καλή ευκαιρία εδώ για την Ρεάλ

23:15

73': Κεραυνός του Μπέιλ από εξαιρετική θεση, άουτ η μπάλα!

23:15

Προηγήθηκε παράλληλο γύρισμα του Σόσα και προβολή του Βίγια, ο Κασίγιας μπλοκάρε και ο ''Γουάχε'' τον χτύπησε άθελα του

23:15

72': Κάρτα στον Βίγια για επικίνδυνη προβολή στον Κασίγιας

23:12

70': Μαρσέλο και Ντι Μαρία παίζουν ωραία το ένα δύο, ο δεύτερος πασάρει προς τον Μπέιλ, ο Λουίς απομακρύνει

23:11

Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο, καλά οργανωμένη πίσω η Ατλέτικο κρατά εύκολα το 0-1 με την Ρεάλ να μην βγάζει αντίδραση και τον Ρονάλντο να είναι εξαφανισμένος

23:09

67': Πλασέ του Ίσκο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ

23:09

66': Στην θέση του Γκαρθία ο Σόσα για την Ατλέτικο

23:09

63': Κεφαλιά του Ρονάλντο μετά από σέντρα του Ντι Μαρία, η μπάλα φεύγει άουτ

23:04

61': Σέντρα Γκάμπι από δεξιά, ο Βαράν τελευταία στιγμή με το κεφάλι διώχνει πριν μπει στην φάση ο Βίγια

23:01

59': Τώρα οι αλλαγές. Έξω Κεντίρα και Κοεντράο, μέσα Ίσκο και Μαρσέλο

22:59

57': Σουτ του Αντριάν μετά την κακή απομάκρυνση, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ!

22:59

Εκτελεί ο Κόκε, απομακρύνουν οι της Ρεάλ

22:58

56': Κόρνερ για την Ατλέτικο

22:57

55': Ο Ντι Μαρία εκτελεί, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί

22:57

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ κερδίζει η Ρεάλ

22:57

54': Ο Ρονάλντο εκτελεί, ο Κουρτουά δύσκολα σε κόρνερ

22:56

Φάουλ σε καλή θέση για την Ρεάλ

22:56

53': Κάρτα στον Μιράντα

22:54

Δεν λέει να συνέλθει η Ρεάλ, κακό είναι το ξεκίνημα της στην επανάληψη

22:53

51': Πρώτο σουτ στην επανάληψη, το πιάνει ο Γκαρθία για την Ατλέτικο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά η μπάλα

22:48

46': Ξεκίνησε το β' μέρος

22:47

Όλα έτοιμα για την σέντρα στην επανάληψη

22:33

Ημίχρονο, 0-1 η Ατλέτικο με το γκολ του Γκοντίν

22:32

45'+1: Κάρτα στον Κεντίρα για μαρκάρισμα στον Βίγια, ο οποίος τον... άδειασε με ωραία ντρίπλα

22:31

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρονος

22:31

Εκτελεί ο Ντι Μαρία, ο Βίγια διώχνει με το κεφάλι

22:31

45': Κόρνερ για την Ρεάλ, για να δούμε...

22:30

Μετά το γκολ η Ατλέτικο πατά καλύτερα, πρεσάρει παντού την Ρεάλ και δείχνει να ελέγχει το παιχνίδι

22:27

Κίνδυνος θάνατος η Ατλέτικο στις στημένες φάσεις και πιο συγκεκριμένα στα κόρνερ

22:27

41': Εκτέλεση κόρνερ του Γκάμπι, κεφαλιά Αντριάν, λίγο άουτ η μπάλα!

22:26

Αξίζει να σημειωθεί πως το γκολ του Γκοντίν, ουσιαστικά, είχε χαρίσει στην Ατλέτικο τον τίτλο (1-1 στο ματς με την Μπαρτσελόνα). Μένει να δούμε αν είναι ικανό να χαρίσει στους ''Ροχιμπλάνκος'' και το Τσάμπιονς Λιγκ...

22:25

39': Εκτελέστηκε από τον Ντι Μαρία, κανένα πρόβλημα για την άμυνα της Ατλέτικο

22:24

Ουσιαστικά κόντρα στην ροή του αγώνα το γκολ αυτό, να δούμε την αντίδραση της Ρεάλ που κερδίζει κόρνερ

22:22

Μετά από την εκτέλεση κόρνερ η μπάλα απομακρύνθηκε, ωστόσο ο Γκάμπι γέμισε εκ νέου, ο Κασίγιας έκανε τραγικό λάθος (κακή έξοδο) και ο Γκοντίν με κεφαλιά κρέμασε τον γκολκίπερ της Ρεάλ για το 0-1

22:22

36': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

22:21

35': Κόρνερ κερδίζει η Ατλέτικο

22:19

Αυτή είναι η σημαντικότερη ευκαιρία του τελικού, μέχρι τώρα

22:18

32': Κοντά στο γκολ η Ρεάλ! Ο Τιάγκο ''πουλά'' την μπάλα στο κέντρο, ο Μπέιλ κλέβει, την κουβαλά από τον άξονα, φτάνει περίπου στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο στο πλασέ που κάνει την βλέπει να περνά ελάχιστα άουτ!

22:17

Μισή ώρα αγώνα στο ''Ντα Λουζ'', πάντα στο 0-0 Ρεάλ και Ατλέτικο

22:14

28': Εκτελεί ο Ρονάλντο με το κλασικό του στυλ, η μπάλα περνά από το τείχος, μπλοκάρει ο Κουρτουά

22:13

Φάουλ έχει κερδίσει η Ρεάλ σε καλή θέση

22:13

Κοκορομαχίες ακολούθησαν μετά το σκληρό μαρκάρισμα που έκανε ο Γκαρθία στον Ντι Μαρία

22:13

Άναψαν τα αίματα, κάρτα και στον Ράμος!

22:12

27': Κάρτα στον Γκαρθία για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντι Μαρία!

22:12

Εκτελεί ο Κόκε, ο Βαράν πιο ψηλά από όλους διώχνει με το κεφάλι

22:12

26': Κόρνερ κερδίζει η Ατλέτικο μετά από κακή απομάκρυνση του Ράμος

22:09

23': Απευθείας εκτελεί ο Μόντριτς, τελικά, ο Κουρτουά μπλοκάρει εύκολα

22:08

22': Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, για την Ρεάλ

22:08

Η Ρεάλ έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή της αλλά δεν μπορεί να βρει διαδρόμους απέναντι στην καλά οργανωμένη άμυνα της Ατλέτικο

22:07

21': Σέντρα του Καρβαχάλ από δεξιά, η μπάλα αλλάζει λίγο πορεία, ο Κουρτουά όμως δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει

22:03

Σε χαμηλό τέμπο μέχρι τώρα ο τελικός ενώ απουσιάζει η μεγάλη φάση, φτάσαμε στο 18'...

22:02

Να και τα πρώτα νεύρα, ανάμεσα σε Γκάμπι και Κοεντράο

22:01

Απογοητευμένος ο Ντιέγκο Κόστα στον πάγκο, πήγε η κάμερα πάνω του

22:01

15': Κάθεση πάσα προς τον Αντριάν που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ, ο Κασίγιας διαβάζει την φάση βγαίνει και απομακρύνει με τα πόδια

21:59

13': Από μακριά ο Γκαρθία δοκιμάζει τα πόδια του, ψηλά η μπάλα

21:58

13': Σέντρα Ντι Μαρία από αριστερά με πολύ φάλτσο, η μπάλα περνά από όλους και φεύγει άουτ

21:55

Ο Ντιέγκο Κόστα προερχόταν από τραυματισμό και όπως φαίνεται δεν ηταν 100% έτοιμος, αφού ένιωσε ενοχλήσεις και ζήτησε αλλαγή από τον Σιμεόνε

21:55

9': Αναγκαστική αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Ντιέγκο Κόστα, μέσα ο Αντριάν

21:52

6': Τακουνάκι του Μπενζεμά ψάχνει να βρει τον Μπέιλ που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Ατλέτικο, ο Κουρτουά βγαίνει και μπλοκάρει

21:49

Αναγνωριστικό παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο

21:46

Στη σέντρα η Ρεάλ

21:46

1': Ξεκίνησε ο τελικός!