0
21:16

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:15

Δεν ανέδειξε νικητή το ματς στο "Θ. Κολοκοτρώνης", Αστέρας και Λαμία μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο τελικό 0-0 με τον Αστέρα να είναι καλύτερος, αλλά τη Λαμία να έχει τη σημαντικότερη ευκαιρία με το δοκάρι του Μεντίνα στο 71ο λεπτό. Πλέον οι Αρκάδες έχουν 30 πόντους και π Λαμία 27 στη μάχη της παραμονής.

21:14

Λήξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης - Λαμία 0-0.

21:13

90+5':Φάουλ για τη Λαμία, εκτελεί ο Μεντίνα, η μπάλα περνά από όλους φτάνει στον Τζανετόπουλο που κάνει τη γυριστή κεφαλιά, άουτ.

21:11

90+3': Σέντρα του Αμπάντα, ο Βασιλαντωνόπουλος κάνει το σουτ η μπάλα περνά άουτ.

21:08

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις...

21:07

90': Διπλή αλλαγή και για τον Αστέρα στη θέση του Τιλίκα ο Μπερτόγλιο και στη θέση του Μπαράλες ο Κωστέας.

21:06

90': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, φάουλ του Μπερτόγλιο κεφαλιά του Μπαράλες, προβολή του Καστάνο υπό πίεση, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο του Κοσέλεφ.

21:06

89': Κίτρινη και στον Μανούσο.

21:05

88': Κίτρινη κάρτα στον Στάνκο.

21:05

88': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, ο Μπεχαράνο στη θέση του Σλίβκα και ο Τσούκαλος στη θέση του Νούνιες.

21:04

87': Μακρινό σουτ του Μεντίνα, η μπάλα αρκετά άουτ.

21:02

Ακόμα πέντε λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις, αμύνεται με νύχια και με δόντια για να κρατήσει το 0-0 η Λαμία, ψάχνει το γκολ ο Αστέρας.

20:59

81': Ωραία ενέργεια του Κρέσπι βγάζει μόνο του τον Σίτο, ο Κοσέλεφ σωτήρια διώχνει πριν γίνει επικίνδυνος ο παίκτης του Αστέρα.

20:56

78': Κόρνερ για τον Αστέρα, εκτελεί ο Τιλίκα, άστοχη έξοδος του Κοσέλεφ και ο Μπαράλες στο κενό τέρμα με σουτ στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:54

76': Πρώτη αλλαγή για τους Αρκάδες στη θέση του Μπαρτόλο περνά ο Σίτο.

20:49

71': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Σλίβκα εκτελεί φάουλ για τη Λαμία, κεφαλιά του Μεντίνα η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και ενώ τη βρίσκει και ο Τσιφτσής.

20:47

70': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Αστέρα, εκτελεί ο Τιλίκα, ωραία σκαστή κεφαλιά του Μπαράλες πέφτει και μπλοκάρει ο Κοσέλεφ.

20:45

68': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος αντί του Μαρτίνεθ και ο Στάνκο αντί του Τζανδάρη.

20:44

67': Γύρισμα του Κρέσπι μέσα στην περιοχή, η μπάλα περνά άουτ.

20:44

66': Ολοκληρώθηκε ο έλεγχος, όλα οκ δεν υπάρχει κάτι.

20:42

65': Βαθιά μπαλιά του Τιλίκα για τον Ρούμπεν Γκαρσία ο οποίος δέχεται μαρκάρισμα στην περιοχή. Θα περιμένουμε το VAR που εξετάζει περίπτωση πέναλτι.

20:40

63': Επικίνδυνη σέντρα του Σλίβκα, ο Τσιφτσής μπλοκάρει σταθερά.

20:39

62': Φάουλ για τη Λαμία από πλάγια δεξιά, ο Σλίβκα το εκτελεί διώχνει σωτήρια ο Τσιφτσής.

20:34

57': Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο για κράτημα φανέλας του Μεντίνα.

20:34

57': Εκτελείται το κόρνερ, διώχνει ο Μανούσος.

20:33

56': Ο Τιλίκα για τον Μπαρτόλο, παράλληλη μπαλιά του τελευταίου από τα αριστερά, ο Μπαράλες το πλασέ από το σημείο του πέναλτι, αναγκάζει τον Κοσέλεφ σε μία δύσκολη επέμβαση σε κόρνερ.

20:30

53': Εν τω μεταξύ παίρνει κίτρινη ο Μεντίνα επειδή καθυστέρησε την εκτέλεση του φάουλ.

20:30

53': Εκτελεί το φάουλ ο Μπαρτόλο, γλιστρά στην εκτέλεση και η μπάλα άουτ.

20:26

49': Κόρνερ για τον Αστέρα, εκτελεί ο Τιλίκα, η μπάλα βρίσκει το χέρι του Αμπαντά και φάουλ σε καλό σημείο για τους Αρκάδες.

20:23

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν Αστέρας και Λαμία.

20:04

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το πρώτο 45λεπτο στο "Θ. Κολοκοτρώνης" με τον Αστέρα να είναι καλύτερος, αλλά να μην απειλεί ιδιαίτερα την εστία του Κοσέλεφ με τη Λαμία να αμύνεται σωστά και να κρατά σχετικά εύκολα το 0-0.

20:03

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - Λαμία 0-0.

20:02

45+2': Ο Τιλίκα στο κόρνερ, ωραία κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κοσέλεφ.

20:01

45+1': Ο Ιγκλέσιας πασάρει στον Τιλίκα, ο Αμπαντά παραχωρεί κόρνερ.

20:01

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις λογικό μετά τον τραυματισμό του Βέργου.

19:57

42': Επικίνδυνη σέντρα του Μουνάφο από τα δεξιά, ο Κρέσπι πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Κοσέλεφ.

19:55

40': Ο Μπαρτόλο στη γωνία, διώχνει ο Τζανετόπουλος.

19:54

39': Ο Μπαρτόλο από τα αριστερά βγάζει ωραία στον Μουνάφο ο οποίος δεν σουτάρει, πασάρει στον Ιγκλέσιας δυνατό σουτ του Αργεντινού, η μπάλα έχει κοντράρει και πάει κόρνερ.

19:52

37': Εκτελεί ο Τζανδάρης το κόρνερ, ο Άλβαρες απομακρύνει σε πλάγιο.

19:51

36': Ωραία αλλαγή της μπάλας του Σλίβκα για τον Μανούσο ο φορ της Λαμίας κερδίζει κόρνερ.

19:49

34': Φάουλ για τον Αστέρα από πλάγια δεξιά, εκτελεί ο Τιλίκα, εύκολα απομακρύνει ο Μεντίνα.

19:45

30': Ωραία ενέργεια και σέντρα του Μπαρτόλο από τα αριστερά, κεφαλιά του Κρέσπι δεν είναι καλή και η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Κοσέλεφ.

19:39

24': Ο Τιλίκα στο κόρνερ, κεφαλιά του Ιγκλέσιας, νέα του Αλβάρες, διώχνει ο Παπαδόπουλος, μακρινό σουτ του Τιλίκα μπλοκάρει ο Κοσέλεφ.

19:39

24': Επικίνδυνο γύρισμα του Μπαρτόλο από τα αριστερά, ο Τζανετόπουλος προ του Μπαράλες παραχωρεί κόρνερ.