2
21:14

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:14

Πολύτιμος ο βαθμός για τους φιλοξενούμενους, που γλίτωσαν την ήττα. Μπορούσαν το τρίποντο οι γηπεδούχοι.

21:13

Δεδομένου ότι Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα νίκησαν, Λεβαδειακός και Ιωνικός έμειναν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού με αυτό το αποτέλεσμα.

21:13

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ.

21:11

90'+3: Νταμπό αντί Χαμόντ για τον Λεβαδειακό.

21:10

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:10

90'+1: Κίτρινη στον Σάκιτς.

21:06

Μέσω VAR τελικά αποφασίστηκε πως ο Τσιγκρίνσκι δεν ήταν οφσάιντ και έτσι έχουμε το 2-2.

21:06

ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

21:05

85': Από την εκτέλεση κόρνερ του Βαλεριάνου ο Μύγας παίρνει την κεφαλιά και ο Τσιγκρίνσκι σκοράρει. Σηκώθηκε το σημαιάκι για οφσάιντ και η φάση ελέγχεται μέσω VAR.

21:04

84': Κόβει την τελευταία στιγμή τον Μύγα ο Λιάγκας.

20:58

78': Στη θέση του Γιαννιώτα ο Λούα Λούα για τον Λεβαδειακό.

20:53

Ομηρικές μάχες στα τελευταία λεπτά.

20:49

70': Στη θέση του Μασάς ο Μάνος για τον Ιωνικό.

20:48

70': Κίτρινη στον Γιαννιώτα.

20:45

66': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Γούλερι πιάνει δυνατό σουτ και ο Γκροφ αποκρούει.

20:43

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Ιωνικός.

20:39

60': Γούλερι αντί Φαντιγκά για τον Ιωνικό.

20:37

Άναψαν τα αίματα μετά από ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Κάνιας.

20:34

Από τα όρια της περιοχής σουτάρει ο Μεχία, την πρώτη φορά η μπάλα κοντράρει, αλλά τη δεύτερη καταλήγει στα δίχτυα του Χουτεσιώτη για το 2-1.

20:33

56': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

20:29

Ωραία ενέργεια από τον Βρακά, γυρνάει την μπάλα την κατάλληλη στιγμή προς το πέναλτι, εκείνος κάνει εξαιρετική κίνηση και εκτελεί για να ισοφαρίσει σε 1-1.

20:28

50': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

20:24

46': Βρακάς αντί στη Σαχπεκίδη για τον Λεβαδειακό.

20:24

20:21

20:11

Καλύτερος συνολικά ο Λεβαδειακός. Έχει χάσει σημαντικές ευκαιρίες. Παρόλα αυτά ο Ιωνικός με ένα τρομερό γκολ του Φαντιγκά προηγείται. Να σημειωθεί πως ο σκόρερ δέχτηκε κίτρινη στις καθυστερήσεις.

20:07

20:06

45'+2: Σουτάρει εκτός περιοχής ο Γιαννιώτας, άουτ η μπάλα.

20:05

20:04

Χαμός στον πάγκο του Ιωνικού. Διαμαρτυρίες για πέναλτι στη συγκεκριμένη φάση και μία αποβολή σε άνθρωπο των Νικαιωτών. Ήταν ο γυμναστής Γρηγόρης Μπιζάς.

20:03

44' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Σεμπά προλαβαίνει και πλασάρει τον Γκροφ, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

20:01

41': Κίτρινη για τον Παζ.

19:56

Για τέτοιας σημασίας ματς είναι πολλές οι ευκαιρίες που έχει χάσει ο Λεβαδειακός.

19:51

33': Στρώνεται η μπάλα στον Βινίσιους, κάνει το σουτ και ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει.

19:50

32': Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία ο Λεβαδειακός! Ο Ρομαό κάνει κάκιστο υπολογισμό, η μπάλα περνάει για τον Γερεμέγεφ, αλλά εκείνος σε νέο τετ α τετ δεν νικάει τον Χουτεσιώτη.

19:49

30': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Γερεμέγεφ φεύγει στην πλάτη της άμυνας, αλλά τη στιγμή που πάει να πλασάρει, του τσιμπάει την μπάλα ο Τσιγκρίνσκι και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο.

19:45

Ο Φαντιγκά με τρομερό σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ. Από αρκετά μακριά, έβαλε ωραία φάλτσα και εκτέλεσε τον Γκροφ, που ήταν εκτός θέσης.

19:44

26': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

19:41

23': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Διώχνει ο Γκροφ, σουτάρει ο Κάνιας και αποκρούει ο πρώτος. Προσπάθησε να αλλάξει την πορεία της μπάλας ο Μάντζης και για λίγο δεν τη βρήκε.

19:40

Ακίνδυνος και μουδιασμένος προς το παρόν ο Ιωνικός.

19:35

17': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Παζ εκτελεί το φάουλ, ο Νίκας παίρνει την κεφαλιά και ο Χουτεσώτης πέφτει στη γωνιά του και λέει «όχι».

19:32

14': Σουτάρει εκτός περιοχής ο Γιαννιώτας, άουτ η μπάλα.

19:29

Δεν είναι εύκολο να παίξουν με την μπάλα κάτω οι δύο ομάδες.

19:26

7': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Βινίσιους παίρνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

19:25

Ελαφρώς καλύτερα έχουν μπει οι γηπεδούχοι.

19:21

Βρέχει στη Λιβαδειά, βαρύς ο αγωνιστικός χώρος.

19:17

19:14

19:10

Τελευταίοι οι Βοιωτοί στη βαθμολογία με 22 βαθμούς, δύο θέσεις πιο πάνω ο Ιωνικός με 24.

19:05

Ίδια ενδεκάδα με αυτή του διπλού στο Αγρίνιο παρατάσσει ο Μιχάλης Γρηγορίου.

18:59

Έχει μία αλλαγή στην ενδεκάδα του ο Γιάννης Πετράκης συγκριτικά με το ματς κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Βασικός ο Σαχπεκίδης αντί του Παναγιώτου.

18:54

Κομβικό το παιχνίδι και για τις δύο ομάδες.

18:50

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr, o αγώνας του Λεβαδειακού με τον Ιωνικό είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει σε περίπου 25 λεπτά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Γκροφ, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Παζ, Μεχία, Χάμοντ, Νίκας, Σαχπεκίδης, Γιαννιώτας, Γερεμέγεφ.
Αναπ: Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Τζημόπουλος, Παναγιώτου, Νταμπό, Βρακάς, Μπελμόντ, Λούα Λούα, Σακό.
ΙΩΝΙΚΟΣ
Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος, Κάνιας, Σάκιτς, Φαντιγκά, Μασάς, Σεμπά, Μάντζης
Αναπ: Αλέν, Σόουζα, Μπουενά, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Λοβέρα, Ελευθεριάδης, Μάνος, Γούλερι.
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας) 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας) VAR: Παπαπέτρου (Αθηνών) AVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου)