-
5
20:56

20:55

Σαρωτικός ο ΠΑΟΚ στο «Αθ. Διάκος» και με αυτό το 5-1 έχει ήδη κλείσει θέση στον τελικό του Κυπέλλου, περιμένοντας ΑΕΚ ή Ολυμπιακό. Θα είναι η 6η παρουσία των «ασπρόμαυρων» στον τελικό την τελευταία επταετία.

20:55

90'+5: Λήξη του αγώνα, 1-5.

20:53

90'+3: Κίτρινη στον Σλίβκα για φάουλ στον Τζίμα.

20:51

90'+1: Ο Μεντίνα σκοράρει, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη, έχει καταλογιστεί νωρίτερα επιθετικό φάουλ του Νούνιες στον Ντάντας.

20:50

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:48

88': Κίτρινη στον Σιμόν για φάουλ στον Τάισον.

20:46

Ο Σλίβκα εκτελεί φάουλ με γέμισμα, ο Μεντίνα την κεφαλιά, λάθος του Κουλιεράκη και ο Μαρτίνεθ με ωραίο σουτ από το ύψος του πέναλτι σημειώνει το γκολ της τιμής για τη Λαμία, 1-5.

20:46

86': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:45

85': Κίτρινη στον Ελ Καντουρί για φάουλ στον Μαρτίνεθ.

20:38

79': Κίτρινη στον Αμπαντά.

20:35

75': Ολοκληρώνονται και οι αλλαγές του ΠΑΟΚ, Τζίμας αντί Μπράντον Τόμας, Μπίσεσβαρ αντί Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

20:31

71': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ελ Καντουρί αντί Νάρεϊ.

20:29

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς τη βαθιά μπαλιά από αριστερά στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας για τον αφύλακτο Σάστρε, ο οποίος με κοντινό πλασέ γράφει το 0-5. Σημάδια αποσύνθεσης δείχνει η Λαμία στην άμυνα.

20:29

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:27

Ο Τάισον κάνει μέτρα με την μπάλα ανενόχλητος, την κατάλληλη στιγμή πασάρει στον Μπράντον Τόμας και ο Ισπανός επιθετικός με κοντινό σουτ από αριστερά σημειώνει το 0-4.

20:27

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:24

65': Αμπαντά αντί Ασκόφσκι, Μεντίνα αντί Μανούσου, ολοκληρώνονται οι αλλαγές για τη Λαμία.

20:22

63': Κίτρινη στον Μανούσο.

20:22

63': Σβαμπ αντί Ντάγκλας Αουγκούστο, Τάισον αντί Κωνσταντέλια, δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας παίρνει το χειροκρότημα των φιλάθλων της Λαμίας και ανταποδίδει.

20:21

Ο Ντάγκλας Αουγκούστο βλέπει λίγο έξω από την εστία του τον Γκαραβέλη και σκοράρει με ψηλοκρεμαστό πλασέ λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά. Ωραίο γκολ.

20:21

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:19

60': Μακρινό σουτ του Ασκόφσκι, χωρίς τύχη.

20:19

59': Ντε Βινσέντι αντί Στάνκο, Νούνιες αντί Τζανδάρη, δύο αλλαγές για τη Λαμία.

20:16

57': Ο Νάρεϊ εκτελεί φάουλ από δεξιά, βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας ο Ίνγκασον και πιάνει την κεφαλιά, σπουδαία απόκρουση του Γκαραβέλη με το πόδι, σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

20:13

54': Σουτ του Μανούσου από δεξιά της περιοχής, δεν είναι καλό, άουτ.

20:05

46': Σιμόν αντί Βασιλαντωνόπουλου, πρώτη αλλαγή για τη Λαμία.

20:05

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.