0
18:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:56

Οι "πράσινοι" κερδίζουν 2-0 τη Λαμία, με τα γκολ των Κλάινχαϊσλερ στο 14ο λεπτό και του Σπόραρ στο 90+2' και προσωρινά επιστρέφουν με 48 βαθμούς, έναντι 47 της ΑΕΚ το ματς της οποίας στο Περιστέρι αναβλήθηκε. Παραμένει ουραγός με 12 πόντους η Λαμία.

18:55

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Λαμία 2-0.

18:54

90+5': Ο Τόσιτς στο κόρνερ, η φάση σταματά για φάουλ του Πάβλοβετς.

18:53

90+4': Σουτ του Τσιλούλη και η μπάλα περνά κόρνερ.

18:52

"Καθαρίζουν" το ματς οι "πράσινοι" με το δεύτερο τέρμα τους. Ο Βαγιαννίδης αλλάζει ωραία για τον Μπερνάρντ εκείνος από πλάγια αριστερά κάνει σουτ με στόχο την εστία και ο Σπόραρ πεσμένος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι για το 2-0.

18:51

90+2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:50

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Κορνέζο για μαρκάρισμα στον Παλάσιος.

18:49

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο, 6 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:48

89': Ο Σλίβκα από τα δεξιά κάνει ωραία σέντρα ο Τσιλούλης το πλασέ είναι αδύναμο εύκολα μπλοκάρει ο Μπρινιόλι.

18:46

87': Ωραία συνεργασία Σπόραρ, Μπερνάρντ και Τσέριν σουτ του τελευταίου είναι άστοχο.

18:44

85': Ο Μανούσος επιχειρεί μια σέντρα προς την περιοχή, άουτ.

18:43

Ξανά ματς στο "Απόστολος Νικολαΐδης"...

18:41

Πρόβλημα με την επικοινωνία στο VAR και μίνι διακοπή.

18:41

82': Διπλή αλλαγή και για τη Λαμία ο Τόσιτς περνά στο ματς αντί του Ρόμανιτς και ο Μανούσος στη θέση του Βέργου.

18:41

82': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟ, ο Σπόραρ στη θέση του Ιωαννίδη και ο Τσοκάι στη θέση του Μαντσίνι.

18:39

80': Νέα ευκαιρία για το "τριφύλλι", ο Μπερνάρντ την πάσα για τον Βαγιαννίδη ο οποίος κάνει το πλασέ με την μπάλα να περνά άουτ από το δεξί δοκάρι του Σαράνοφ.

18:37

78': Ο Μαντσίνι εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Τσέριν και ο Σαράνοφ μπλοκάρει.

18:37

78': Κυκλοφορούν την μπάλα οι "πράαινοι", σέντρα του Πούχατς από τα αριστερά και ο Αμπάντα παραχωρεί κόρνερ.

18:34

75': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπερνάρντ, σουτ του Πούχατς έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σαράνοφ.

18:33

74': Σουτ του Τσέριν και η μπάλα κόρνερ.

18:30

71': Σέντρα του Σιμόν από τα δεξιά βγαίνει και καθαρίζει τη φάση ο Μπρινιόλι.

18:29

70': Ο Τσέριν περνά πάσα στον Ιωαννίδη που από το ύψος του πέναλτι κάνει το πλασέ, διώχνει ο Σαράνοφ.

18:29

69': Επικίνδυνη σέντρα του Παλάσιος από τα δεξιά ο Σαράνοφ μπλοκάρει σταθερά.

18:27

68': Ο Νούνιες περνά στο ματς αντί του Μαρτίνεθ στην τρίτη αλλαγή της Λαμίας.

18:27

68': Στη συνέχεια της φάσης η μπάλα μένει στην περιοχή της Λαμίας, ο Μαντσίνι κάνει το γύρισμα για τον Μπερνάρντ που κάνει το σουτ που περνά λίγο πάνω από την εστία.

18:26

67': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Απευθείας εκτελεί το φάουλ από τα δεξιά ο Πούχατς η μπάλα στο οριζόντιο της εστίας του Σαράνοφ.

18:25

66': Αλλάζει εν τέλει την απόφασή του ο Καραντώνης και αποβάλλει τον Στάνκο.

18:24

Πάει να το δει στο VAR ο Καραντώνης.

18:24

65': Κίτρινη κάρτα στον Στάνκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Τσέριν.

18:21

62': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσιλούλης στη θέση του Βασιλαντωνόπουλου και ο Σλίβκα στη θέση του Τζανδάρη.

18:20

61': Φάουλ για τη Λαμία από τα αριστερά ο Μαρτίνεθ το εκτελεί με πάσα στον Ρόμανιτς αλλά είναι δυνατή και η μπάλα περνά άουτ.

18:19

60': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Παλάσιος περνά στο ματς αντί του Κλάινχαϊσλερ.

18:18

Έχει μπει καλύτερα η Λαμία στο δεύτερο ημίχρονο παρότι η κλασική ευκαιρία ανήκει στον ΠΑΟ. Αν δεν θέλουν άγχος οι "πράσινοι" θα πρέπει να φτάσουν σε ένα δεύτερο τέρμα.

18:17

58': Βαθιά μπαλιά του Στάνκο στον Βέργο ο οποίος λίγο έξω από την περιοχή σουτάρει άστοχα.

18:14

55': Ακόμα ένα κόρνερ για τη Λαμία, εκτελεί ο Μαρτίνεθ, με στόχο τον Βέργο δεν απειλεί ο φορ των Φθιωτών.

18:13

54': Λάθος του Μπρινιόλι και νέο κόρνερ για τη Λαμία. Ο Μαρτίνεθ το εκτελεί κεφαλιά του Πάβλοβετς στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα.

18:12

53': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του αμαρκάριστου Μαρτίνεθ, άουτ η μπάλα.

18:11

52': Βαθιά μπαλιά για τον Βέργο, παραχωρεί κόρνερ ο Σένκεφελντ.

18:09

50': Ξανά στη γωνία ο Μαρτίνεθ, κεφαλιά του Βέργου και ο Μπρινιόλι αποκρούει την μπάλα κρατώντας το 0.

18:09

50': Ο Μαρτίνεθ εκτελεί το κόρνερ, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Σένκεφελντ.

18:08

49': Ο Αμπάντα πασάρει για τον Βέργο και ο Σένκεφελντ παραχωρεί κόρνερ.

18:08

49': Πολύ ωραία σέντρα του Βαγιαννίδη από τα δεξιά, ο Ιωαννίδης μόνος του μέσα στην περιοχή δεν κάνει καλό πλασέ η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι του Σαράνοφ.

18:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές για τις 2 ομάδες.

17:49

Με 1-0 προηγείται λοιπόν ο ΠΑΟ της Λαμίας από το γκολ του Κλάινχαϊσλερ με τους "πράσινους" να έχουν τον έλεγχο του ματς. Είναι πάντως επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις η Λαμία και αν το πιστέψει μπορεί να κάνει τη ζημιά.

17:48

Ο Καραντώνης δεν αφήνει να εκτελεστεί το κόρνερ καθώς σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου. Θα μπορούσε ο Βεροιώτης ρέφερι να αφήσει αυτή τη φάση.

17:47

45+1': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Ρόμανιτς από τα δεξιά διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Μπρινιόλι.

17:46

1 λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

17:44

43': Ο Σιμόν από τα δεξιά για τη Λαμία κάνει τη σέντρα δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά ο Βέργος.

17:41

40': Σε θέση οφσάιντ ο Κλάινχαϊσλερ.

17:40

39': Εκτελεί το κόρνερ ο Μαντσίνι κακή κεφαλιά του Σάρλια και διώχνει ο Πάβλοβετς.

17:40

39': Ο Μαντσίνι για τον Βαγιαννίδη που κάνει το γύρισμα, ακόμα ένα κόρνερ για τους "πράσινους".

17:38

37': Ο Μπερνάρντ από τα δεξιά με χώρο κάνει τη σέντρα προς τον Ιωαννίδη κεφαλιά του νεαρού φορ πάνω από τα δοκάρια του Σαράνοφ.

17:37

36': Ωραία πάσα του Ιωαννίδη στον Σάρλια τον κόβει ο Πάβλοβετς.

17:33

32': Ο Μαντσίνι στη γωνία, κεφαλιά του Σένκεφελντ στο δεύτερο δοκάρι διώχνουν οι φιλοξενούμενοι. Οι του ΠΑΟ φώναξαν για χέρι παίκτη της Λαμίας δεν υπάρχει τίποτα, σωστά συνεχίζεται το ματς.

17:32

31': Ο Μαντσίνι από τα δεξιά θέλει να βρει τον Ιωαννίδη, κέρδος ένα ακόμα κόρνερ για τον ΠΑΟ.