-
1
17:54

17:53

Με 42 βαθμούς οι πρωταθλητές είναι για την ώρα μόνοι στην 3η θέση, ο ΟΦΗ με 19 βαθμούς παραμένει 9ος μαζί με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

17:52

Ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-1, θα μπορούσε να έχει φτάσει σε σαρωτική νίκη με τις απίθανες χαμένες ευκαιρίες, θα μπορούσε όμως στα τελευταία λεπτά και να ισοφαριστεί, αφού η αμυντική του λειτουργία παραμένει επιεικώς μετριότατη.

17:52

90'+5: Λήξη του αγώνα, 2-1.

17:51

90'+4: Από μία κίτρινη σε Εμβιλά και Τσιλιανίδη.

17:47

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:46

90': Ο Πασχαλάκης και πάλι αποσοβεί το 2-2, νικά από δεξιά στο τετ α τετ τον Μπάκιτς, που είχε βγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού.

17:44

88': Σουτ του Μπιέλ από δεξιά, κόντρα στον Βούρο, κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:42

86': Σισέ αντί Παπασταθόπουλου, αναγκαστική αλλαγή, έχει ενοχλήσεις ο αρχηγός του Ολυμπιακού, Σαμασέκου αντί Χάμες Ροντρίγκες, ολοκληρώνονται και οι αλλαγές των «ερυθρόλευκων».

17:40

84': Αγγίζει το 2-2 ο ΟΦΗ, λάθος του Εμβιλά, στο τετ α τετ ο Πασχαλάκης τη σωτήρια απόκρουση στο σουτ του Γκρόνινγκ.

17:39

83': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χάμες Ροντρίγκες, αποκρούει ασταθώς ο Μανδάς αρχικά, εξουδετερώνει στη συνέχεια το σουτ του Μπιέλ.

17:39

82': Μοσκέρα αντί Θοράρινσον, Τσιλιανίδης αντί Ντιουσέ, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του ΟΦΗ.

17:35

79': Κίτρινη στον Μπαλογιάννη για φάουλ στον Ροντινέι.

17:34

Ο Μπιέλ τη σέντρα από δεξιά, ο Εμβιλά με τη μία την πάσα στον Ελ Αραμπί, που σκοράρει σε κενή εστία και με την μπάλα να χτυπά πρώτα στο αριστερό δοκάρι, 2-1.

17:33

76': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

17:31

75': Ραμόν αντί Ρέαμπτσιουκ, Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

17:30

74': Ο Χάμες Ροντρίγκες πασάρει από δεξιά της περιοχής στον Μπιέλ, ο Ισπανός αστοχεί με πλασέ αφύλακτος από το ύψος του πέναλτι. Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών για τον Ολυμπιακό στο β' ημίχρονο.

17:29

73': Ο Ροντινέι το 1-2 με τον Μπιέλ, στο τετ α τετ από δεξιά θα νικηθεί από τον Μανδά, που είναι εκπληκτικός.

17:29

72': Βαθιά μπαλιά του Χάμες Ροντρίγκες στον Μπακαμπού, που σουτάρει από δεξιά της περιοχής, άουτ.

17:27

71': Μπαλογιάννης αντί Ντίκο, Μπάκιτς αντί Τοράλ, δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ.

17:24

67': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ίνμπομ Χουάνγκ το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, ο Μανδάς βρίσκει όσο χρειάζεται την μπάλα, για να σταματήσει αυτή στο οριζόντιο δοκάρι.

17:23

66': Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από αριστερά, κεφαλιά του Μπακαμπού, δεν είναι καλή, άουτ.

17:22

65': Μασούρας αντί Γκάρι Ροντρίγκες, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

17:17

61': Κίτρινη στον Ντιουσέ για φάουλ στον Χάμες Ροντρίγκες.

17:12

55': Ο νεοαποκτηθείς Γκρόνινγκ στη θέση του Τζου, πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

17:09

53': Νέα μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μπιέλ, που δέχεται την ασίστ του Μπακαμπού από αριστερά της περιοχής και πλασάρει πέφτοντας από κοντά, για να κάνει πολύ σπουδαία απόκρουση ο Μανδάς.

17:08

52': Σουτ του Μπιέλ εκτός περιοχής, καμία ανησυχία για τον Μανδά.

17:06

49': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Εμβιλά τη σέντρα από αριστερά για τον αφύλακτο Μπιέλ, που κάνει άψυχο κοντινό πλασέ στην κίνηση και ο Μανδάς μπλοκάρει.

17:05

49': Κερδίζει κόρνερ ο Ροντινέι, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:04

48': Σουτ του Γκάρι Ροντρίγκες από θέση μέσα δεξιά, αποκρούει ο Μανδάς.

17:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.