3
21:26

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:24

Άνετο πέρασμα από τη Λεωφόρο για τον ΠΑΟΚ που κερδίζει 0-3 τον Παναθηναϊκό και του "σπάει" το αήττητο στο "Απόστολος Νικολαΐδης". Με αυτογκόλ του Πέρεθ στο 44' το 0-1, ο Ζίβκοβιτς στο 46' το 0-2 και ο Κωνσταντέλιας στο 52' το τελικό 0-3. Μένουν στους 45 πόντους οι "πράσινοι" πάει στους 39 ο ΠΑΟΚ.

21:23

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 0-3.

21:20

Τρίλεπτο καθυστερήσεων στο "Απόστολος Νικολαΐδης".

21:20

90': Κόκκινη κάρτα, δεύτερη κίτρινη βλέπει ο Σένκεφελντ για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπίσεσβαρ.

21:18

88': Επίθεση του ΠΑΟΚ τελικός αποδέκτης ο Μπίσεσβαρ που από τα αριστερά κάνει το σουτ, αρκετά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

21:16

Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός, αναμενόμενο...

21:13

83': Πέμπτη αλλαγή και για τον ΠΑΟ, ο Σάντσες στη θέση του Ιωαννίδη.

21:12

82': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ραζβάν Λουτσέσκου ο Μπράντον Τόμας περνά στο ματς αντί του Ολιβέιρα και ο Μπίσεσβαρ αντί του Κωνσταντέλια.

21:11

81': Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ για μαρκάρισμα στον Κωνσταντέλια.

21:10

80': Βαθιά μπαλιά του Τάισον με στόχο τον Ολιβέιρα ο Βαγιαννίδης τελευταία στιγμή κόβει σωτήρια τον Πορτογάλο επιθετικό που ήταν έτοιμος να βγει απέναντι στον Μπρινιόλι.

21:07

Έχουν δώσει πνοή στον ΠΑΟ οι Τσοκάι, Βαγιαννίδης αλλά πλέον είναι αργά... Άψογα διαχειρίζεται το 0-3 ο ΠΑΟΚ που θα πάρει μία πολύ μεγάλη νίκη.

21:04

74': Πτώση του Βαγιαννίδη μέσα στην περιοχή όμως η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς στην αρχή ήταν οφσάιντ ο Σπόραρ.

21:03

73': Διπλή αλλαγή τώρα για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάργας αντί του Κουλιεράκη και ο Ντάντας αντί του Ντάγκλας Αουγκούστο.

21:01

71': Λάθος του Σάστρε ο Σπόραρ κερδίζει την μπάλα αλλά κάνει φάουλ.

21:01

70': Άστοχο σουτ του Τσοκάι.

21:01

70': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στη θέση του Νάρεϊ μπαίνει ο Τάισον.

20:55

65': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ίνγκασον για φάουλ στον Βέρμπιτς.

20:53

63': Ωραία ενέργεια του Πούχατς που βρίσκει τον Τσοκάι ο Αλβανός δοκιμάζει το πόδι του πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

20:52

62': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Ράφα Σοάρες στην εκτέλεση περνά ανεκμετάλλευτο.

20:51

61': Ξανά διπλή αλλαγή για τους "πράσινους", ο Σπόραρ στη θέση του Μπερνάρντ και ο Τσοκάι στη θέση του Πέρεθ.

20:50

60': Ο Βέρμπιτς πιάνει την κεφαλιά που περνά άουτ μετά τη σέντρα του Παλάσιος, όμως η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς ο Σλοβένος είναι εκτεθειμένος.

20:47

57': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βαγιαννίδης αντί του Κώτσιρα και ο Πούχατς αντί του Χουάνκαρ.

20:47

57': Ο Ντάγκλας Αουγκούστο δοκιμάζει το πόδι του, άουτ η μπάλα.

20:45

55': Κίτρινη κάρτα στον Παλάσιος για διαμρτυρία.

20:45

55': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το εκτελεί ο Κωνσταντέλιας διώχνει ο Παλάσιος.

20:44

54': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ωραία ενέργεια του Ίνγκασον βρίσκει τον Ολιβέιρα, ο Ράφα Σοάρες από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Ολιβέιρα η μπάλα στο οριζόντιο.

20:42

Διαστάσεις θριάμβου παίρνει η νίκη του ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο. Τραγικός αμυντικά ο Παναθηναϊκός, ο Κωνσταντέλιας τα εκμεταλλεύεται και με δυνατό σουτ από θέση μέσα αριστερά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-3. Πρώτο γκολ του Κωνσταντέλια.

20:42

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.

20:41

51': Σε θέση οφσάιντ ο Σένκεφελντ σωστή υπόδειξη.

20:39

49': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σάστρε.

20:37

Ο ΠΑΟΚ φτάνει σε δεύτερο γκολ και βάζει βάσεις νίκης. Ο Ολιβέιρα με τακουνάκι βρίσκει τον Κωνσταντέλια και εκείνος τον Ζίβκοβιτς ο οποίος με συρτό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπρινιόλι για το 0-2.

20:36

46': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:35

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές ΠΑΟ και ΠΑΟΚ.

20:19

Δίκαιο προβάδισμα του ΠΑΟΚ είναι καλύτερος από τον Παναθηναϊκό και με το αυτογκόλ του Πέρεθ στο 44' προηγείται 0-1 έχοντας μάλιστα και δοκάρι στο 24ο λεπτό με τον Ολιβέιρα.

20:18

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 0-1.

20:17

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Κουλιεράκη για διαμαρτυρία.

20:16

1 λεπτό οι καθυστερήσεις στη Λεωφόρο.

20:16

Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ στη Λεωφόρο με χείρα βοηθείας του ΠΑΟ. Ο Κωνσταντέλιας εκμεταλλεύεται την τραγική αντίδραση της "πράσινης" άμυνας κάνει το σουτ από πλάγια δεξιά, ο Μπρινιόλι αποκρούει, όμως στην επαναφορά η μπάλα κοντράρει στο στήθος του Πέρεθ και καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1.

20:15

44': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:14

43': Ο Μπερνάρντ παρότι αρκετά μακριά το επιχειρεί απευθείας πολλά μέτρα πάνω από την εστία.

20:13

42': Ωραία ενέργεια του Παλάσιος κερδίζει φάουλ από τον Αουγκούστο που δέχεται και κάρτα.

20:10

40': "Μαγική" μπαλιά του Μπερνάρντ από τον άξονα για τον Ιωαννίδη ο φορ του ΠΑΟ δεν μπορεί να κοντρολάρει, ο Κοτάρσκι προλαβαίνει να μπλοκάρει.

20:07

36': Ο Ιωαννίδης βρίσκει τον Κώτσιρα που ανεβαίνει κάνει τη σέντρα, ο Παλάσιος πιάνει την κεφαλιά είναι εντελώς άστοχη.

20:03

32': Στην αντεπίθεση ο Παναθηναϊκός με τον Παλάσιος να φτάνει στην περιοχή, ο Αργεντινός πέφτει στο έδαφος σωστά δεν δίνεται κάτι.

20:03

32': Μπροστά ο ΠΑΟΚ ο Ράφα Σοάρες αποφεύγει τον Κώτσιρα κάνει τη σέντρα, ο Ολιβέιρα την κεφαλιά είναι αδύναμη και εύκολα μπλοκάρει ο Μπρινιόλι.