4
22:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

22:57

Η Γερμανία κερδίζει με 2-4 αλλά αποχαιρετά πρόωρα του Μουντιάλ 2022. Μαζί της και η Κόστα Ρίκα.

22:56

Λήξη του αγώνα.

22:54

Ιαπωνία - Ισπανία 2-1 τελικό. Πρόκρινονται αμφότερες, μένουν εκτός Γερμανοί και Κοσταρικανοί.

22:52

90+6': Σέντρα του Χάβερτς, κεφαλιά του Φούλκρουγκ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Φάση για τους Γερμανούς.

22:50

90+3': Αλλαγή και για τη Γερμανία. Ο Γκίντερ αντικαθιστά τον Ζίλε.

22:49

90+3': Διπλή αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Κοντρέρας αντί Οβιέδο και Γουίλσον αντί Τεγέδα.

22:49

Δέκα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:47

Και τελικά μετράει το γκολ, 2-4 η Γερμανία.

22:46

Φαίνεται να καλύπτεται πάντως ο Σανέ, περιμένουν το VAR.

22:45

89': Ο Φουλκρουγκ σκοράρει μετά από σέντρα του Κίμιχ και κεφαλιά πάσα του Σανέ αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

22:45

Αυτό το σκοτ δεν αρκεί στη Γερμανία για να προκριθεί, περιμένει ισοφάριση της Ισπανίας, ενώ ψάχνει και ένα ακόμα δικό της γκολ.

22:42

86': Διαγώνιο σουτ Χάβερτς, αποκρουει ο Κέιλορ Νάβας, νέο σουτ από τον Γκέτσε, στα χέρια του Κοσταρικανού γκολκίπερ.

22:41

Ο Γκνάμπρι σεντράρει από τα δεξιά, ο Χάβερτς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και από κοντά σκοράρει για το 2-3.

22:41

85': ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

22:36

80': Ντρίμπλες του Μπένετ και σουτ απέξω, ψηλά άουτ.

22:35

78': Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε.

22:34

77': Εκτελείται το κόρνερ, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:32

76': Απίστευτη απόκρουση του Κέιλορ Νάβας! Ο Σανέ γυρίζει από τα αριστερά για τον Φούλκρουγκ που αμαρκάριστος σουτάρει εξ επαφής όμως ο Κοσταρικανός κίπερ αποκρούει με το κεφάλι σε κόρνερ.

22:31

74': Διπλή αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Ματαρίτα αντί Βενέγας και Μπένετ αντί Φούλερ.

22:30

Ο Μίλερ πατάει για τον Χάβερτς από εκτελεί από κοντά τον Κέιλορ Νάβας και ισοφαρίζει σε 2-2.

22:29

73': ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

22:28

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάμπελ, η γερμανική άμυνα δε μπορεί να διώξει και ο Βάργκας σκοράρει από κοντά για το 2-1.

22:26

70': ΓΚΟΛ για την ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ!

22:25

67': Και τρίτο ΔΟΚΑΡΙ η Γερμανία, με τον Μουσιάλα να κάνει το πλασέ έξω από την περιοχή και τη μπάλα να σταματά στη δεξιά κάθετη δοκό του Κέιλορ Νάβας.

22:23

66': Διπλή αλλαγή για τους Γερμανούς. Χάβερτς αντί Μίλερ και Γκέτσε αντί Ράουμ.

22:20

62': Και δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για τη Γερμανία! Χαμηλή σέντρα του Κίμιχ από τα δεξιά, στο πρώτο δοκάρι ο Ρούντιγκερ κάνει την προβολή, στο δοκάρι και έξω.

22:18

61': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ! Ο Μουσιάλα εκτελεί από δύσκολη γωνία, η μπάλα στην εσωτερική πλευρά της αριστερής κάθετης δοκού του Κέιλορ Νάβας, νέο σουτ του άσου της Μπάγερν Μονάχου, άουτ.

22:15

Σέντρα του Φούλερ από τα δεξιά, κεφαλιά - ψαράκι του Ουάστον, αποκρούει ασταθώς ο Νόιερ αλλά στην επαναφορά με πλασέ ο Τεγέδα ισοφαρίζει σε 1-1.

22:15

58': ΓΚΟΛ για την ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ!

22:11

55': Φούλκρουγκ αντί Γκουντογκάν για τη Γερμανία.

22:10

Στο άλλο ματς του ομίλου η Ιαπωνία προηγείται 2-1 της Ισπανίας, κάτι που σημαίνως πως με τα μέχρι στιγμής δεδομένα η Γερμανία είναι τρίτη και αποκλείεται.