2
22:58

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:57

Η Αργεντινή επικρατεί με 2-0 της Πολωνίας, προκρίνεται στους "16" του Μουντιάλ ως πρώτη στον 3ο όμιλο και θα αντιμετωπίσει την Αυστραλία στους "16". Μακ Άλιστερ (46') και Άλβαρες (67') τα γκολ της "αλμπισελέστε". Πρόκριση και για την Πολωνία ως δεύτερη και θα παίξει με τη Γαλλία.

22:55

Λήξη της αναμέτρησης, Πολωνία - Αργεντινή 0-2.

22:52

90+4': Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ της "αλμπισελέστε".

22:51

90+3': Ο Ταγλιαφίκο κοντά στο 0-3 διώχνει ο Καμίνσκι, η μπάλα στον Μέσι και κόρνερ.

22:49

Είναι αρκετά λεπτά που η Αργεντινή κρατά την μπάλα και οι Πολωνοί δεν πάνε να την διεκδικήσουν. Αυτή τη στιγμή υπάρχει απόλυτη ισορροπία στα αγωνιστικά κριτήρια για Πολωνία και Μεξικό και προκρίνεται η Πολωνία λόγω λιγότερων καρτών, συνεπώς υπάρχει λόγος που οι Πολωνοί δεν πάνε πάνω στους αντιπάλους τους...

22:49

90 λεπτά συμπληρωμένα, 6 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:44

86': Ευκαιρία της Αργεντινής, από λάθος του Καμίνσκι ο Λαουτάρο Μαρτίνες βγαίνει απέναντι από τον Σέζνι κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι.

22:42

84': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Σκαλόνι, ο Αλμάντα στη θέση του Μακ Άλιστερ.

22:42

84': Κλείνει τις αλλαγές του ο Μίχνιεβιτς, ο Κριχόβιακ αφήνει τη θέση του στον Πιάτεκ.

22:39

Δέκα λεπτά ακόμα για τη λήξη της αναμέτρησης η Αργεντινή πάντα μπροστά με 2-0, ελέγχει απόλυτα το ματς, από την άλλη δεν μπορεί να απειλήσει η Πολωνία που για να είναι σίγουρα στους "16" θέλει ένα γκολ.

22:38

79': Διπλή αλλαγή για την Αργεντινή, ο Λαουτάρο Μαρτίνες στη θέση του Άλβαρες και ο Πεσέλα στη θέση του Έντσο Φερνάντες.

22:37

78': Κίτρινη κάρτα στον Κριχόβιακ για φάουλ στον Μακ Άλιστερ.

22:32

73': Εκπληκτική πάσα του Μέσι στον χώρο για τον Άλβαρες, πλασέ του Αργεντινού φορ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Σέζνι.

22:31

72': Τέταρτη αλλαγή για την Πολωνία, εκτός αγώνα ο Μπερεζίνσκι, ο Άρτουρ περνά στη θέση του.

22:30

71': Γύρισμα του Ταγλιαφίκο από τα αριστερά για τον Μέσι που κάνει το σουτ, ο Σέζνι αποκρούει την μπάλα.

22:26

Οργανωμένη επίθεση της "αλμπισελέστε", ο Έντσο Φερνάντες την πάσα στον Άλβαρες, που με τη μία κάνει το εκπληκτικό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό "παραθυράκι" του Σέζνι για το 0-2.

22:26

67': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

22:23

64': Με πάσα στον Παρέδες το κόρνερ του Μέσι, περνά ανεκμετάλλευτο...

22:23

64': Ωραία προσπάθεια του Μέσι που φτάνει ως την αντίπαλη περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Κριχόβιακ.

22:21

62': Τρίτη αλλαγή για την Πολωνία στη θέση του Μπιέλικ μπαίνει ο Νταμιάν Σιμάνσκι της ΑΕΚ.

22:20

61': Επίθεση της Αργεντινής, ο Μέσι για τον Ταγλιαφίκο που κάνει την πάσα στον Μακ Άλιστερ, αδύναμο πλασέ, εύκολα μπλοκάρει την μπάλα ο Σέζνι.

22:19

Μία ώρα αγώνα, η Αργεντινή κρατά εύκολα το υπέρ της 0-1, πρέπει να βγει μπροστά η Πολωνία αν θέλει να κρατά την τύχη στα χέρια της.

22:18

59': Διπλή αλλαγή για την Αργεντινή ο Παρέδες αντί του Ντι Μαρία και ο Ταγλιαφίκο αντί του Ακούνια.

22:12

53': Ο Μέσι κάνει ατομική ενέργεια, φτάνει μέχρι την περιοχή, δεν κάνει πάσα, όμως κάνει τσαφ και η μπάλα άουτ.

22:08

50': Ο Ζιελίνσκι στο φάουλ για την Πολωνία, κεφαλιά του Γκλικ η μπάλα άουτ.

22:07

49': Κίτρινη κάρτα στον Ακούνια.

22:06

Ανοίγει το σκορ η Αργεντινή μετά από ωραία επίθεση, ο Μολίνα από τα δεξιά βρίσκει τον Μακ Άλιστερ που από κοντά κάνει το σουτ, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Σέζνι.

22:05

46': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

22:04

46': Διπλή αλλαγή για την Πολωνία, ο Καμίνσκι αντί του Σφιντέρσκι και ο Σκόρας αντί του Φρανκόφσκι.

22:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

21:52

Στο 0-0 και το άλλο ματς του ομίλου, συνεπώς με τα μέχρι στιγμής δεδομένα στους "16" προκρίνεται η Πολωνία ως πρώτη και η Αργεντινή ως δεύτερη.

21:49

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στην Πολωνία και την Αργεντινή, με την "αλμπισελέστε" να είναι καλύτερη με αρκετές ευκαιρίες και χαμένο πέναλτι με τον Μέσι στο 39ο λεπτό.

21:48

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Πολωνία - Αργεντινή 0-0.

21:48

45+3': Φάουλ για την Πολωνία από τα δεξιά εκτελεί ο Ζιελίνσκι και ο Εμιλιάνο Μαρτίνες μπλοκάρει σταθερά.

21:45

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 3 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:44

44': Ο Ντι Μαρία από τα δεξιά κάνει το σουτ, ο Σέζνι μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

21:43

43': Σουτ του Άλβαρες από τα αριστερά διώχνει ο Σέζνι και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

21:42

42': Ο Ντι Μαρία βρίσκει τον Μέσι, ελιγμοί του Αργεντινού σούπερ σταρ, ο Σέζνι μπλοκάρει εν τέλει την μπάλα.

21:40

40': Γύρισμα του Μέσι από τα αριστερά δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ντι Μαρία.

21:38

39': Ο Μέσι εκτελεί το πέναλτι, κακή εκτέλεση για... Μέσι, διώχνει σε κόρνερ ο Σέζνι.

21:38

Τελικά και το VAR λέει πέναλτι για την Αργεντινή.

21:37

Η φάση τσεκάρεται και από το VAR, υπάρχει επαφή, χτύπημα του Σέζνι είναι πέναλτι.

21:36

Φωνάζουν για πέναλτι οι Αργεντινοί ότι ο Σέζνι στην έξοδο έπεσε πάνω στον Μέσι.

21:35

36': Ευκαιρία για την Αργεντινή ο Άλβαρες από θέση μέσα αριστερά κάνει το πλασέ διώχνει ο Σέζνι, ξανά στον Άλβαρες η μπάλα που κάνει τη σέντρα και ο Σέζνι κάνει την έξοδο προ του Μέσι που παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα.

21:34

35': Εκτελεί ο Ντι Μαρία το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Έντσο Φερνάντες που κάνει το σουτ, πάνω από την εστία όμως.

21:34

35': Σέντρα του Ντε πολ και νέο κόρνερ για την Αργεντινή.

21:33

33': Ο Ντε Πολ στο νέο κόρνερ της Αργεντινής, ο Λεβαντόφσκι διώχνει την μπάλα στο πρώτο δοκάρι.

21:32

33': Κόρνερ για την Αργεντινή, εκτελεί απευθείας ο Ντι Μαρία, η μπάλα έχει κατεύθυνση τα δίχτυα, ο Σέζνι διώχνει σε νέο κόρνερ.

21:28

28': Ευκαιρία για την Αργεντινή, σουτ του Άλβαρες, σωτήρια ο Κας, αποτρέπει το 0-1, η μπάλα φτάνει στα αριστερά στον Ακούνια κάνει νέο σουτ, η μπάλα περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι του Σέζνι.

21:27

Ξανά παιχνίδι στο "Stadium 974"...

21:27

27': Σύγκρουση του Ζιελίνσκι με τον Οταμέντι και μικρή διακοπή στο ματς καθώς είναι στο έδαφος ο Πολωνός εξτρέμ.