0
19:11

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:10

Κλείνει ιδανικά τον πρώτο γύρο ο Παναθηναϊκός καθώς επικρατεί με 2-0 του Ατρομήτου στη Λεωφόρο χάρις στα τέρματα των Ιωαννίδη (80') και Μάγκνουσον (90+4'). Πάντα πρώτο το "τριφύλλι" έχει 37 πόντους, στους 15 και την 7η θέση ο Ατρόμητος.

19:09

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Ατρόμητος 2-0.

19:08

Ο Μάγκνουσον αναλαμβάνει την εκτέλεση του φάουλ, εκπληκτική εκτέλεση και η μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη για το 2-0.

19:08

90+4': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:07

90+3': Νέα ωραία ενέργεια του Βαγιαννίδη κερδίζει φάουλ από τον Οικονομίδη λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

19:06

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα.

19:05

90+1': Ο Βαγιαννίδης από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη.

19:04

90 λεπτά στη Λεωφόρο, 3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:01

87': Τέταρτη αλλαγή για τους "πράσινους" ο Τσοκάι στη θέση του Βέρμπιτς.

19:01

86': Πέμπτη αλλαγή για τον Ατρόμητο ο Τζαβίδας στη θέση του Μαυρομμάτη.

18:56

82': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βαγιαννίδης αντί του Κώτσιρα και ο Γκάνεα αντί του Χουάνκαρ.

18:55

Ανοίγει το σκορ ο Παναθηναϊκός στη Λεωφόρο, ο Μπερνάρντ από τον άξονα πασάρει στον Σπόραρ, ο Σλοβένος φορ συνεργάζεται με τον Ιωαννίδη ο οποίος μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη για το 1-0.

18:55

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:53

79': Λάθος του Σένκεφελντ ο Τζοβάρας το εκμεταλλεύεται κάνει το σουτ από τα αριστερά και εκτός περιοχής, άουτ από το αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι.

18:52

78': Δυνατό σουτ του Ντε Μποκ από θέση έξω αριστερά η μπάλα πάνω από την εστία του Μπρινιόλι.

18:51

77': Πάσα του Πέρεθ στον Μπερνάρντ που πιάνει ωραίο σουτ εκτός περιοχής από τον άξονα, λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

18:50

Συνεχίζεται το ματς όλα καλά με τον Ισπανό μπακ.

18:49

Έχει τραυματιστεί ο Χουάνκαρ και υπάρχει διακοπή.

18:48

74': Κάθετη του Μπερνάρντ στον Σπόραρ δεν μπορεί να απειλήσει ο Σλοβένος φορ.

18:44

70': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό ελάχιστα μέτρα έξω από την περιοχή του Γιαννιώτη, εκτελεί ο Μπερνάρντ η μπάλα στο τείχος και πλάγιο.

18:41

67': Ο Κώτσιρας από τα δεξιά πασάρει στον Βέρμπιτς που δεν βρίσκει την μπάλα, την βρίσκει ο Σπόραρ σουτ του Σλοβένου πάνω από τα δοκάρια του Γιαννιώτη.

18:40

66': Γύρισμα του Μπερνάρντ με στόχο τον Σπόραρ, ο Ντε Μποκ διώχνει την μπάλα.

18:38

64': Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φριντζόνσον αντί του Κιάρτανσον, ο Τζοβάρας αντί του Μουνίθ και ο Κλωναρίδης αντί του Ρομπάιγ.

18:38

64': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, έξω ο Κουρμπέλης και μέσα ο Ιωαννίδης.

18:36

62': Ο Βέρμπιτς στο κόρνερ με στόχο τον Σπόραρ, διώχνει την μπάλα μακριά ο Μουνίθ.

18:36

62': Ωραία ενέργεια του Κώτσιρα και σουτ η μπάλα κόρνερ αφού βρίσκει και στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

18:34

Μία ώρα αγώνα οι γηπεδούχοι προσπαθούν να διασπάσουν την καλά οργανωμένη άμυνα του Ατρόμητου. Στερείται δημιουργίας φάσεων το "τριφύλλι" που βρίσκει χώρους μόνο από τα άκρα με τους Κώτσιρα, Χουάνκαρ αλλά μόνο με σέντρες δεν γίνεται δουλειά...

18:32

58': Ο Βέρμπιτς την ωραία ενέργεια, πάσα στον Τσέριν που από τον άξονα κάνει το σουτ, καμία ανησυχία για τον Γιαννιώτη.

18:31

57': Σέντρα του Χουανκαρ στην πλάτη του Κεσχρίντα ξανά Χουάνκαρ και πάσα στον Μπερνάρντ κακό τελείωμα του Βραζιλιάνου εξτρέμ.

18:29

55': Βαθιά μπαλιά στον Ρομπάιγ αυτός από τα αριστερά προλαβαίνει και γυρίζει στον Κιάρτανσον, άστοχο το σουτ του επιθετικού του Ατρόμητου.

18:28

Μπαίνουν και πάλι στον αγώνα οι 2 ποδοσφαιριστές.

18:27

Τραυματισμός του Κουρμπέλη και του Χατζηισαΐα μετά από σύγκρουση και μίνι διακοπή στο ματς. Περνάνε εκτός αγωνιστικού χώρου Κουρμπέλης και Χατζηισαΐας.

18:27

53': Ο Μπερνάρντ στο κόρνερ, ο Σένκεφελντ δεν μπορεί να απειλήσει στο πρώτο δοκάρι.

18:26

52': Ο Κώτσιρας την πάσα στον Κουρμπέλη, σουτ του διεθνή μέσου, ο Γιαννιώτης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

18:22

48': Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, ο Σπόραρ δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά.

18:21

47': Στην εξέλιξη της φάσης πάει να βγει μπροστά ο Μουνίθ, το καταλαβαίνει ο Μπρινιόλι που βγαίνει στο χώρο της μεσαίας γραμμής και απομακρύνει.

18:20

46': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Μπερνάρντ, διώχνει ο Κεσχρίντα.

18:20

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.