3
-
0
21:52

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΚ - ΟΦΗ 3-0 με τα γκολ των Λιβάι Γκαρσία στο 6ο λεπτό, Γκατσίνοβιτς στο 11ο και Μάνταλου στο 61ο.

21:50

90+2': Ο Μπαλογιάννης από τα αριστερά κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ. Ζητά κόρνερ ο Έλληνας μέσος, δεν υπάρχει κόρνερ.

21:48

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 3 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:45

87': Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Κοσίδης στη θέση του Γκαρσία.

21:44

86': Ο Ντίκο με ωραία ενέργεια πασάρει στον Ντουρμισάι που δοκιμάζει το πόδι του η μπάλα άουτ.

21:43

85': Σουτ του Γκαρσία, ο Μανδάς μπλοκάρει άνετα.

21:41

83': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Άμραμπατ, διώχνει ο Νουρμισάι σε πλάγιο.

21:41

83': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα στη θέση του Ντιουσέ που δεν μπορεί να συνεχίσει και ο Πασαλίδης στη θέση του Διαμαντή.

21:34

76': Ωραία συνεργασία του Σιντιμπέ με τον Αραούχο σουτ του αρχηγού της ΑΕΚ μέσα από την περιοχή, λίγο πάνω από την εστία.

21:34

76': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Γκαρσία δεν ανησυχεί τον Μανδά.

21:33

75': Ωραία προσπάθεια του Γκαρσία που κάνει το σουτ, διώχνουν οι του ΟΦΗ σε κόρνερ.

21:32

74': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Στάικος στη θέση του Περέα.

21:31

73': Φάουλ για τον ΟΦΗ, ο Ντουρμισάι στην εκτέλεση η μπάλα σταματά στο τείχος.

21:28

70': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ στη θέση του Μάνταλου περνά ο Μαχαίρας.

21:25

67': Ο Χατζισαφί στο νέο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:25

67': Ο Χατζισαφί στο κόρνερ, ο Μάνταλος στο δεύτερο δοκάρι κάνει το σουτ και με τα ακροδάχτυλα ο Μανδάς διώχνει σε νέο κόρνερ.

21:24

66': Διπλή αλλαγή και για τον ΟΦΗ, ο Ντίκο και ο Ντουρμισάι μπαίνουν στο ματς αντί των Τζου και Γκερέρο αντίστοιχα.

21:23

66': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Αραούχο αντί του Γκατσίνοβιτς και ο Γαλανόπουλος αντι του Πινέδα

21:22

65': Αντεπίθεση της ΑΕΚ και κούρσα του Γκατσίνοβιτς πάσα στον Άμραμπατ από τα δεξιά σουτ και ο Μανδάς διώχνει με τα πόδια, η μπάλα φτάνει στον Γκαρσία, νέο σουτ και ο Μανδάς διώχνει σε κόρνερ.

21:19

Τρία τα τέρματα για την ΑΕΚ. Ο Πινέδα από τα δεξιά και εντός περιοχής, χάνει την μπάλα, ακολουθεί τη φάση ο Άμραμπατ, ο Μαροκινός σεντράρει, ο Γκαρσία πιάνει την πρώτη κεφαλιά, ο Μάνταλος τη δεύτερη ο Μανδάς δεν μπορεί και 3-0 η ΑΕΚ.

21:18

61': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ.

21:16

59': Ο Σιντιμπέ για τον Μάνταλο εκείνος στον Γκαρσία που σουτάρει δυνατά. πάνω από την εστία η μπάλα.

21:15

58': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Μπαλογιάννης, ο Χατζισαφί διώχνει στο δεύτερο δοκάρι όμως η φάση σταματά καθώς ο Ντιουσέ είναι εκτεθειμένος.

21:13

56': Ο Τζου στην επίθεση του ΟΦΗ κάνει κακό σουτ, πάνω από την εστία η μπάλα.

21:13

56': Φάουλ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, εκτελεί ο Γκατσίνοβιτς διώχνει ο Γκερέρο.

21:09

52': Ωραία ατομική ενέργεια του Γκατσίνοβιτς και σουτ από τον άξονα εκτός περιοχής, ο Μανδάς μπλοκάρει την μπάλα.

21:04

47': Σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά, ο Γκατσίνοβιτς επιχειρεί το σουτ, ο Λάρσον βάζει την κόντρα και απομακρύνει την μπάλα.

21:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

20:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ - ΟΦΗ 2-0.

20:46

45+1': Πτώση του Γκατσίνοβιτς στην περιοχή τίποτα λέει σωστά ο Κουτσιαύτης.

20:45

1 λεπτό οι καθυστερήσεις στην Opap Arena.

20:44

44': Εξαιρετική προσπάθεια του Μπαλογιάννη από τα αριστερά και ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ, ο Αθανασιάδης διώχνε την μπάλα.

20:43

43': Ο Λάρσον στο κόρνερ, η μπάλα στον Τζου τον κόβει ο Σιντιμπέ.

20:43

43': Ο Τζου με τον Χατζισαφί κερδίζει κόρνερ.

20:39

39': Ωραίο σουτ του Γκατσίνοβιτς από θέση έξω αριστερά, ο Μανδάς μπλοκάρει την μπάλα.

20:36

36': Ο Γκατσίνοβιτς στο κόρνερ, ο Μάνταλος από τα αριστερά επιχειρεί να μπει στην περιοχή βγάζει ο ίδιος την μπάλα άουτ.

20:36

36': Ο Γκατσίνοβιτς κλέβει την μπάλα και συνεργάζεται ωραία με τον Μάνταλο, ο Βούρος παραχωρεί κόρνερ.

20:35

35': Φάουλ για τον ΟΦΗ από τον άξονα και σε μακρινή απόσταση, εκτελεί ο Λάρσον διώχνει ο Σιντιμπέ.

20:32

32': Κίτρινη κάρτα στον Θοράρινσον για μαρκάρισμα στον Άμραμπατ.

20:31

31': Ο Χατζισαφί στο κόρνερ, ο Γκαρσία στο δεύτερο δοκάρι δεν πιάνει κεφαλιά, η μπάλα στον Άμπραμπατ σέντρα του Μαροκινού και ο Μανδάς μπλοκάρει.

20:30

30': Ο Άμραμπατ εκτελεί το κόρνερ, αναμπουμπούλα στην περιοχή και ο Βούρος παραχωρεί νέο κόρνερ.

20:29

29': Ο Γιόνσον για τον Άμραμπατ, ο Βούρος διώχνει σε κόρνερ.

20:28

28': Ο Άμραμπατ από τα δεξιά πασάρει στον Πινέδα σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Μανδάς μπλοκάρει σταθερά.

20:26

26': Σέντρα του Χατζισαφί προς τον Μάνταλο, ο Μανδάς μπλοκάρει την μπάλα.

20:22

22': Σέντρα του Θοράρινσον από τα αριστερά για τον ΟΦΗ, κεφαλιά του Γκερέρο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αθανασιάδη.

20:21

21': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Γκατσίνοβιτς δεν αποφέρει κάτι...

20:20

20': Ωραία κίνηση και σουτ του Πινέδα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

20:11

Ωραία επίθεση των παικτών της ΑΕΚ, ο Μάνταλος από τα δεξιά κάνει το γύρισμα και ο Γκατσίνοβιτς με τη μία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μανδά για το 2-0.

20:10

11': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:08

8': Κόρνερ για τον ΟΦΗ ο Μπαλογιάννης το εκτελεί, ο Περέα δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά.

20:06

Ο Λιβάι Γκαρσία εκτελεί το πέναλτι χαμηλά στην αριστερή γωνία, ο Μανδάς πέφτει στα δεξιά και 1-0.

20:06

6': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:05

5': ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Πινέδα εκτελεί το πλάγιο, ο Άμραμπατ στην μπάλα ο Μεγιάδο τον ανατρέπει και πέναλτι. Η φάση ελέγχεται και από το VAR.

20:05

5': Μακρινή μπαλιά του Γκατσίνοβιτς, στον Γκαρσία ο Μανδάς βγαίνει και παραχωρεί πλάγιο.

20:03

3': Ο Χατζισαφί στο τρίτο σερί κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

20:02

3': Ο Γκατσίνοβιτς ξανά στη γωνία, ο Λάρσον διώχνει σε νέο κόρνερ.

20:01

2': Κόρνερ για την ΑΕΚ, ο Γκατσίνοβιτς εκτελεί, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Διαμαντής.

20:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα ο ΟΦΗ.

19:45

Η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον ΟΦΗ για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 ξεκινά στις 20:00 την Τετάρτη (9/11).

ΑΕΚ
Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Χατζισαφί, Μήτογλου, Μουκουντί, Γιόνσον, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα, Μάνταλος, Λιβάι Γκαρσία.
Αναπ: Στάνκοβιτς, Μοχαμάντι, Ρότα, Τζαβέλλας, Φράνσον, Γαλανόπουλος, Αραούχο, Κοσίδης, Μαχαίρας.
ΟΦΗ
Μανδάς, Λάρσον, Θοράρινσον, Βούρος, Διαμαντής, Μεγιάδο, Περέα, Ντιουσέ, Τζου, Μπαλογιάννης, Γκερέρο.
Αναπ: Στέφενς, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Νέιρα, Μπουζούκης, Ντίκο, Ντουρμισάι, Στάικος, Θεοδοσουλάκης.
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας), Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής), 4ος: Μαλούτας (Ημαθίας), VAR: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), AVAR: Χριστάκογλου (Χαλκιδικής).