-
0
20:53

20:52

Η ΑΕΚ έπαιξε τόσο όσο χρειαζόταν για να ξεπεράσει με 2-0 το εμπόδιο του ΠΑΣ Γιάννινα, περνώντας στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

20:52

90'+3: Λήξη του αγώνα, 2-0.

20:51

90'+2: Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Γκαρσία μπαίνει σαν... σίφουνας στην περιοχή από αριστερά και πασάρει στον Γκατσίνοβιτς, που κάνει το κοντινό πλασέ και σπουδαία απόκρουση του Αθανασίου.

20:49

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

89': Κόρνερ για την ΑΕΚ ύστερα από υπέροχη ενέργεια του Γκαρσία από δεξιά. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:41

83': Πλασέ του Γκαρσία από αριστερά, μπλοκάρει ο Αθανασίου.

20:40

82': Κίτρινη στον Αραούχο για φάουλ στον Λώλη.

20:39

81': Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΚ, δεν ήταν καλή η εκτέλεση του Γκατσίνοβιτς.

20:38

80': Ραντόνια αντί Χατζισαφί, τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

20:38

79': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Αραούχο από το ημικύκλιο της περιοχής, εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ ο Αθανασίου.

20:34

76': Κιάκος αντί Ριένστρα, Μπάλαν αντί Φοφανά, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του ΠΑΣ Γιάννινα.

20:34

75': Φράνσον αντί Γαλανόπουλου, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

20:33

74': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο για φάουλ στον Λιάσο.

20:32

74': Μακρινό σουτ του Γαλανόπουλου, μπλοκάρει ο Αθανασίου.

20:30

72': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, Γκατσίνοβιτς αντί Ελίασον, Γκαρσία αντί Κοσίδη.

20:27

Ο Μάνταλος ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 2-0.

20:26

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:25

66': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ο Καραχάλιος κρατά τον Ελίασον, στο έδαφος ο εξτρέμ της Ένωσης, ο διαιτητής Διαμαντόπουλος βλέπει παράβαση κι ενώ VAR δεν υπάρχει σε αυτή τη φάση του Κυπέλλου.

20:24

65': Καλό σουτ του Ροσέρο από θέση μέσα δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει στην κλειστή του γωνία ο Στάνκοβιτς.

20:22

64': Το κόρνερ εκτελεί ο Σόρια από δεξιά, η μπάλα καταλήγει στον Ριένστρα, που σουτάρει δυνατά εκτός περιοχής, άουτ.

20:22

63': Κόρνερ παραχωρεί ο Τζαβέλλας για τον ΠΑΣ.

20:20

62': Μακρινό σουτ του Γιόνσον, χωρίς τύχη.

20:18

60': Κίτρινη στον Λώλη για διαμαρτυρία.

20:14

56': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Ροσέρο αντί Μορέιρα, Λώλης αντί Παμλίδη.

20:04

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.