2
21:32

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:31

Πύρρειος νίκη για τον Παναθηναϊκό στη Λαμία με 2-0 χάρις στα γκολ των Παλάσιος (23') και Σάντσες (73') κάνει το 8/8 και φτάνει τους 24 βαθμούς. Παραμένει στους 7 πόντους η Λαμία.

21:30

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - Παναθηναϊκός 0-2.

21:27

90+7': Ο Μαρμεντίνι εκτελεί το φάουλ, κακή κεφαλιά του Αντέτζο, διώχνει ο Γκάνεα την μπάλα.

21:26

Στο έδαφος ο Νούνιες από δυνατό μαρκάρισμα του Σάντσες και νέα διακοπή στο ματς.

21:26

90+6': Προσπάθεια του Ρόμανιτς από τα αριστερά και γύρισμα της μπάλας, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει.

21:25

90+5': Ξανά στη γωνία ο Χουάνκαρ κακή εκτέλεση του κόρνερ.

21:24

90+4': Ο Χουάνκαρ εκτελεί το κόρνερ και ο Κορνέζος ξανά σώζει την ομάδα του διώχνοντας σε νέο κόρνερ.

21:23

90+4': Ο Βέρμπιτς με τακουνάκι βλέπει τον Κορνέζο να παραχωρεί κόρνερ.

21:22

Εν τω μεταξύ συνεχίζει να δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ ο Σλίβκα.

21:21

90+1': Ο Βέρμπιτς πάει να βγει μπροστά τον κόβει ο Κορνέζος.

21:20

90λεπτο στη Λαμία, 10 λεπτά οι καθυστερήσεις, αναμενόμενο...

21:17

Με 10 εναντίον 10 το ματς, έχει επιστρέψει ο Σάντσες, όχι όμως και ο Σλίβκα. Θυμίζουμε ότι έχουν ολοκληρώσει τις αλλαγές τους Φέστα και Γιοβάνοβιτς.

21:17

Ξανά δράση στο ΔΑΚ Λαμίας...

21:16

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Σάντσες, προσωρινά με 9 θα συνεχίσει ο Παναθηναϊκός. Ο Σλίβκα δέχεται ακόμα περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

21:14

Μονομαχία Σλίβκα με Σάντσες, σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι, στο έδαφος και οι 2.

21:13

Φεύγει καταχειροκροτούμενος από όλο τον κόσμο ο Τρουγέ. Ακόμα δεν μπορεί να πάει στο νοσοκομείο καθώς περιμένουν να επιστρέψει το ασθενοφόρο που έχει πάει τον Ιωαννίδη στο νοσοκομείο.

21:13

83': Σέντρα του Γκοράνοφ από τα αριστερά απευθείας άουτ η μπάλα.

21:12

82': Ο Μαρμεντίνι περνά στο ματς αντί του Ντε Βινσέντι.

21:10

Στο έδαφος ο Τρουιγέ που δεν πατά καλά στο χορτάρι και "γυρίζει" το γόνατό του. Όλα αυτά ενώ έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του ο Γιοβάνοβιτς.

21:09

79': Διπλή αλλαγή και για τη Λαμία. Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Μανούσος, περνά ο Γιακουμάκης στη θέση του, έξω και ο Τσιλούλης, ο Ρόμανιτς περνά στο ματς.

21:08

78': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βαγιαννίδης στη θέση του τραυματία Παλάσιος και ο Γκάνεα στη θέση του Μπερνάρντ.

21:06

Νέα διακοπή στο ματς καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Παλάσιος. Χωλαίνει ο Αργεντινός άσος.

21:04

Στο μεταξύ έχει υποστεί κάταγμα στη μύτη ο Ιωαννίδης και μεταφέρεται στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο.

21:03

Ο Μπερνάρντ στο δεύτερο κόρνερ, κεφαλιά του Σάντσες, η μπάλα βρίσκει στον Σιμόν, πλασέ του Αργεντινού μπακ και 0-2 για τον Παναθηναϊκό.

21:03

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:02

72': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Μπερνάρντ το εκτελεί, κεφαλιά του Μάγκνουσον, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Σαράνοφ.

21:01

71': Ο Τρουιγέ στη θέση του τραυματία Ιωαννίδη.

21:01

70 λεπτά στο ματς έχει πάρει μέτρα η Λαμία που θέλει να φτάσει στην ισοφάριση.

20:59

69': Σουτ του Σλίβκα από τον άξονα, διώχνει την μπάλα ο Τσοκάι.

20:58

Επανέναρξη της αναμέτρησης προσωρινά με 10 οι "πράσινοι"...

20:57

67': Σλίβκα αντί Τζανδάρη στη δεύτερη αλλαγή της Λαμίας.

20:55

Έχει ματώσει στη μύτη ο νεαρός επιθετικός και περνά εκτός αγωνιστικού χώρου.

20:54

Συνεχίζονται τα δυναμικά μαρκαρίσματα και ο Κορνέζος μαρκάρει τον Ιωαννίδη που βρίσκεται στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

20:53

63': Φάουλ για τη Λαμία από μακρινή απόσταση και αριστερά, ο Ντε Βινσέντι το εκτελεί και η μπάλα περνά απευθείας άουτ.

20:50

60': Ο Τσοκάι από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό κάνει ωραία προσπάθεια και γύρισμα προς τον Βέρμπιτς που δεν βρίσκει την μπάλα και εν τέλει τη διώχνει μακριά ο Αντέτζο.

20:47

57': Σέντρα του Γκοράνοφ από τα αριστερά, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

20:47

57': Σέντρα του Τσιλούλη για τη Λαμία από τα δεξιά, ο Νούνιες προλαβαίνει την μπάλα πριν περάσει άουτ, ο Μανούσος δεν πιάνει καλά το σουτ και διώχνει ο Μάγκνουσον.

20:46

56': Σέντρα του Σιμόν με στόχο τον Μανούσο είναι αρκετά δυνατή.

20:46

56': Φάουλ για τη Λαμία από τα δεξιά, εκτελεί ο Ντε Βινσέντι διώχνει με κεφαλιά ο Σένκεφελντ.

20:44

54': Ο Μπερνάρντ στο κόρνερ, κακή κεφαλιά του Σάντσες στο πρώτο δοκάρι.

20:43

53': Ωραία προσπάθεια του Βέρμπιτς που κερδίζει κόρνερ από την παρέμβαση του Κορνέζου.

20:43

53': Κάθετη του Πέρεθ στον Ιωαννίδη ο οποίος δεν προλαβαίνει να απειλήσει.

20:42

52': Αναγκαστική και η δεύτερη αλλαγή του ΠΑΟ, ο Τσοκάι στη θέση του Τσέριν.

20:41

Νέα διακοπή στο ματς καθώς ζαλίζεται ο Σλοβένος και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.

20:40

Ξαναμπαίνει στο παιχνίδι ο Τσέριν και θα φανεί αν μπορεί να συνεχίσει.

20:39

Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου ο Τσέριν. Και επανέναρξη του ματς.

20:38

Παρέχονται οι πρώτες βοήθειες στον Σλοβένο χαφ του Παναθηναϊκού.

20:37

47': Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για μαρκάρισμα στο πρόσωπο του Τσέριν.

20:36

46': Αναγκαστική αλλαγή, πρώτη για τον Παναθηναϊκό, ο Αϊτόρ δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του μπαίνει ο Βέρμπιτς.

20:36

46': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία, ο Νούνιες στη θέση του Ασκόφσκι.

20:36

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:19

Ανώτεροι οι "πράσινοι" προηγούνται στο ημίχρονο με 1-0 της Λαμίας χάρις στο γκολ του Παλάσιος στο 23ο λεπτό, έχοντας χάσει και ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ.

20:18

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Λαμία - Παναθηναϊκός 0-1.

20:17

Περνά στο ματς ξανά ο Αϊτόρ. Στον προσαγωγό το πρόβλημα τραυματισμού, κουτσαίνει ο Ισπανός άσος.

20:17

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 1 λεπτό καθυστέρηση.

20:17

Περνά εκτός αγώνα ο Ισπανός επιθετικός. Με 10 προσωρινά οι "πράσινοι".

20:16

Ξανά διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Αϊτόρ.

20:14

42': Ωραία προσπάθεια του Μανούσου που αποφεύγει τον Μάγκνουσον, αλλά κάνει κακό τελείωμα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία.

20:13

41': Ο Ντε Βινσέντι εκτελεί το φάουλ από τα δεξιά για τη Λαμία, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι, μακρινό δυνατό σουτ του Σιμόν πάνω από την εστία του Μπρινιόλι.

20:12

40': Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ για μαρκάρισμα στον Τσιλούλη.

20:10

38': Στην εξέλιξη της φάσης ο Παλάσιος βγαίνει ταχύτατα μπροστά, αλλά τελευταία στιγμή τον ανακόπτει ο Ασκόφσκι.

20:09

37': Κόρνερ για τη Λαμία, εκτελεί ο Ντε Βινσέντι ο Κορνέζος δεν μπορεί να απειλήσει.

20:05

33': Ο Χουάνκαρ από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, προβολή του Αϊτόρ στο οριζόντιο δοκάρι. Αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ σωστή υπόδειξη.

20:04

Επανέναρξη του ματς όλα οκ με τον Ισπανό επιθετικό.

20:03

Στο έδαφος ο Αϊτόρ που πονάει και μπαίνει μέσα το ιατρικό τιμ.

20:03

31': Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για δυνατό μαρκάρισμα στον Αϊτόρ.

20:01

29': Εκπληκτική μπαλιά του Μπερνάρντ για τον Αϊτόρ που δεν την προλαβαίνει και καταλήγει άουτ.

20:01

29': Φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας το γύρισμα του Αϊτόρ από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στα δεξιά στον Μπερνάρντ που γυρίζει στον Τσέριν στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Σλοβένος χάνει την μπάλα.

19:57

25': Σουτ του Ιωαννίδη από το ύψος του πέναλτι η μπάλα κοντράρει στον Κορνέζο και τελειώνει η φάση.

19:56

Ανοίγει το σκορ στο "Αθανάσιος Διάκος" και προηγείται ο Παναθηναϊκός. Ωραία κάθετη του Μπερνάρντ στον Παλάσιος ο οποίος καλύπτεται, βγαίνει απέναντι από τον Σαράνοφ και πλασάρει για το 0-1.

19:55

23': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!