0
18:03

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:02

Με πέναλτι του Άμραμπατ στο 90+4' η ΑΕΚ επικρατεί του Ατρόμητου με 1-0 και φτάνει τους 18 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος παραμένει στους 11. Πολύ ωραίο ματς με εκατέρωθεν ευκαιρίες.

18:01

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΚ - Ατρόμητος 1-0.

17:59

90+8': Εκτελείται το κόρνερ, ο προωθημένος Γιαννιώτης πιάνει την κεφαλιά, η φάση σταματά για φάουλ του πορτιέρο του Ατρόμητου. Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για μαρκάρισμα του Μάνταλου στον Σουάρεθ υπάρχει τράβηγμα φανέλας, αλλά μαρκάρει και ο αμυντικός του Ατρόμητου. Κατά την κρίση μας σωστά δεν δίνεται κάτι, αλλά παραδόξως η φάση δεν θα εξεταστεί στο VAR.

17:58

90+8': Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο πλασαριστή εκτέλεση του Κούεν και η μπάλα περνά κόρνερ από την απομάκρυνση του Χατζισαφί.

17:57

90+6': Ευκαιρία για το 2-0 χάνει η ΑΕΚ, ο Αραούχο κάνει το πλασέ διώχνει ο Γιαννιώτης, η μπάλα στον Γκαρσία που σουτάρει και η μπάλα περνά άουτ.

17:54

Ο Άμραμπατ εκτελεί εύστοχα το πέναλτι στη δεξιά γωνία του Γιαννιώτη που πέφτει αριστερά και 1-0.

17:54

90+4': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ.

17:54

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Μαυρομμάτη.

17:53

90+3': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ξανά ο Χατζισαφί στο κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μάνταλο ο οποίος ανατρέπεται από τον Μαυρομμάτη και ο Σιδηρόπουλος ορθώς δείχνει την άσπρη βούλα.

17:52

90+2': Ο Χατζισαφί στο κόρνερ, ο Γιόνσον πάει να πάρει την κεφαλιά και νέο κόρνερ.

17:52

90+1': Σέντρα του Χατζισαφί διώχνει σε κόρνερ ο Μαυρομμάτης.

17:51

7 λεπτά καθυστερήσεις στην Opap Arena.

17:50

90': Ο Μοχαμάντι από τα αριστερά τη σέντρα, εύκολα μπλοκάρει την μπάλα ο Γιαννιώτης.

17:48

87': Πλασέ στην κίνηση του Αραούχο, εύκολα μπλοκάρει την μπάλα ο Γιαννιώτης.

17:47

Επανέναρξη της αναμέτρησης...

17:46

Στο έδαφος ο Βίντα μετά από διεκδίκηση της μπάλας με τον Κούεν και μικρή διακοπή στο ματς.

17:44

84': Βαθιά μπαλιά του Χατζισαφί για τον Γκαρσία εκείνος αποφεύγει τον Μαυρομμάτη κάνει το πλασέ και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

17:42

82': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτη για καθυστερήσεις.

17:42

81': Ο Χατζισαφί περνά στο ματς αντί του Πινέδα στην τέταρτη αλλαγή της ΑΕΚ.

17:41

80': Ο Ροτάριου κάνει το σουτ η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι. Η φάση ως μη γενόμενη πάντως καθώς ο Ρουμάνος ήταν εκτεθειμένος.

17:39

79': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κλωναρίδης που χειροκροτείται αφήνει τη θέση του στον Φριντζόνσον και ο Ρομπάιγ αφήνει τη θέση του στον Ροτάριου.

17:39

78': Ο Ρομπάιγ στο κόρνερ απευθείας άουτ η μπάλα.

17:38

78': Ο Κλωναρίδης από τα δεξιά κάνει το σουτ, ο Αθανασιάδης διώχνει σε κόρνερ.

17:37

77': Ο Άμραμπατ για τον Μάνταλο ο διεθνής άσος σεντράρει, ο Αραούχο το σουτ, η μπάλα άουτ. Η φάση όμως είναι ως μη γενόμενη καθώς ο Μάνταλος ήταν οφσάιντ.

17:34

73': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά αυτή τη φορά, εκτελεί ο Πινέδα, η μπάλα φτάνει στον Αραούχο που από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ, πάνω από την εστία του Γιαννιώτη.

17:33

73': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Άμραμπατ δεν αποφέρει κάτι.

17:32

Πιέζει για το γκολ η ΑΕΚ, αλλά και ο Ατρόμητος είναι επικίνδυνος μπροστά. Αναμένεται συγκλονιστικό το τελευταίο 20λεπτο συν τις καθυστερήσεις στην Opap Arena.

17:31

70': Αλλαγή και για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος αντί του Γκατσίνοβιτς.

17:30

70': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Κούεν στη θέση του Μουνίθ και ο Τζαβίδας αντί του Κιάρτανσον.

17:29

69': Δεν αποφέρει κάτι το νέο κόρνερ της Ένωσης.

17:28

68': Ο Άμραμπατ στο κόρνερ, κεφαλιά του Μουκουντί από το ύψος του πέναλτι, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Γιαννιώτης.

17:27

67': Ο Ρότα αποφεύγει Γκονζάλες και Ρομπάιγ κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μαυρομμάτη και περνά κόρνερ.

17:23

63': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ στη θέση του Ελίασον και ο Γιόνσον στη θέση του Σιμάνσκι.

17:23

62': Πρώτη αλλαγή αναγκαστική για Ατρόμητο με τον Σουάρεθ αντί του Χατζηισαΐα.

17:21

61': Αντεπίθεση της ΑΕΚ, γύρισμα του Γκατσίνοβιτς στον Ελίασον στο δεύτερο δοκάρι, που τη μοιράζει στον Ρότα ο οποίος με αριστερό σουτ θέλει να απειλήσει, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

17:21

60': Τεράστια ευκαιρία για το 0-1. Ο Ρομπάιγ από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στον Κιάρτανσον που κάνει από κοντά το πλασέ, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη.

17:19

59': Σέντρα του Μοχαμάντι από τα αριστερά, κεφαλιά του Γκαρσία υπό την πίεση του Μαυρομμάτη, ο Ντε Μποκ ψύχραιμα με το στήθος γυρίζει την μπάλα στον Γιαννιώτη.

17:16

56': Γύρισμα του Γκαρσία από τα αριστερά, ο Γκατσίνοβιτς από το ύψος της περιοχής κάνει κακό τελείωμα.

17:14

54': Ωραία προσπάθεια του Αραούχο και πάσα στον Πινέδα που πέφτει στο έδαφος, υπό την πίεση του Μαυρομμάτη ο οποίος βρίσκει μπάλα. Δεν υπάρχει τίποτα.

17:14

Ξανά ματς στην Opap Arena.

17:12

Και μικρή διακοπή για τις πρώτες βοήθειες στο δεξί χέρι του Γιαννιώτη.

17:11

51': Γύρισμα του Γκατσίνοβιτς από τα αριστερά, ο Αραούχο στην προσπάθεια του να φτάσει στην μπάλα τραυματίζει τον Γιαννιώτη που την μπλοκάρει.

17:10

49': Ο Ελίασον από τα δεξιά στο κόρνερ, απόκρουση του Μαυρομμάτη, ξανά στα δεξιά η μπάλα στον Ελίασον που κάνει σέντρα, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι, η μπάλα φτάνει στον Αραούχο που σουτάρει και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

17:09

49': Ο Γκατσίνοβιτς στο κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα σε νέο κόρνερ από τα δεξιά.

17:09

48': Τεράστια ευκαιρία της ΑΕΚ. Ο Γκαρσία από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, πλασέ του Πινέδα με το εξωτερικό από το ύψος της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Γιαννιώτης.

17:08

47': Κίτρινη κάρτα στον Ελίασον για μαρκάρισμα στον Έρλινγκμαρλκ.

17:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.