1
22:33

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

22:31

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Άρης κερδίζει με 2-1 τον Ιωνικό και επιστρέφει στα τρίποντα. Στους 13 βαθμούς πηγαίνουν οι Θεσσαλονικείς, ανεβαίνοντας στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, μένουν στους 2 και ουραγοί οι φιλοξενούμενοι.

22:31

Τέλος στο ματς.

22:28

Μετά από ένα δίλεπτο έχουμε συνέχεια στο παιχνίδι, προφανώς και θα υπάρξουν καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις.

22:27

90+2': Έχει χτυπήσει ο Μανού Γκαρθία και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

22:26

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:20

85': Κυκλοφορούν τη μπάλα οι φιλοξενούμενοι αναζητώντας την ισοφάριση.

22:17

83': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα με το αριστερό, δεν ανησυχεί ο Κουέστα, άουτ.

22:13

77’: Τρεις αλλαγές από τον Ιωνικό. Μίλο στη θέση του Σάκιτς, Μεντόσα στη θέση του Άοσμαν και Μασάς στη θέση του Τσίμπσαχ. Αλλαγή στην αλλαγή γίνεται ο τελευταίος.

22:08

Ο Μαζικού κάνει το διαγώνιο σουτ από τα αριστερά της περιοχής, ο Γκρέι μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με πλασέ γράφει το 2-1. Γυρίζουν το ματς οι γηπεδούχοι...

22:08

73': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

22:02

67': Γκρέι αντί Πάλμα και Ιτούρμπε αντί Ζερβίνιο η διπλή αλλαγή του Άρη.

22:01

66': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Φαμπιάνο.

21:57

Παράλληλη χαμηλή πάσα του Μαζικού από τα αριστερά της περιοχής για τον Ζερβίνιο που, με εξουδετερωμένο τον Χουτεσιώτη, πλασάρει στην κενή εστία και ισοφαρίζει σε 1-1.

21:57

62': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:51

56': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία αντικαθιστά τον Νταμπό.

21:50

55’: Ευκαιρία για τον Άρη! Πατάει περιοχή ο Πάλμα και σουτάρει, αποκρούει ασταθώς ο Χουτεσιώτης, στο έδαφος ο Ζερβίνιο και ζητάει πέναλτι αλλά δεν υπάρχει κάτι. Έπεσε εύκολα είναι η αλήθεια ο Ιβοριανός επιθετικός του Άρη.

21:49

54’: Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται σωστά ο Ελευθεριάδης.

21:46

52': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό. Έχει πρόβλημα ο Κάνιας και δίνει τη θέση του στον Τσίμπσαχ.

21:42

48': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Ελευθεριάδης πατά υπέροχα για τον Άοσμαν που πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι όμως ο Κουέστα μπλοκάρει.

21:41

46': Ωραία ντρίμπλα του Μάντζη στον Ενκουλού και σουτ από θέση μέσα αριστερά, σταθερά ο Κουέστα.

21:40

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

21:39

Σεμπά αντί Λοβέρα για τον Ιωνικό.

21:24

Ο Ιωνικός πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 0-1 του Άρη χάρη στο γκολ του Μάντζη στο 42'. Χάλια μαύρα οι γηπεδούχοι, που πάντως είχαν δοκάρι με τον Πάλμα στο 21' ενώ φωνάζουν δικαίως για πέναλτι που δεν τους δόθηκε στο 24' σε χέρι του Μύγα.

21:24

Τέλος πρώτου ημιχρόνου και γερή γιούχα από τους φίλους του Άρη.

21:22

45+4': Τρία σερί κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, περνούν ανεκμετάλλευτα.

21:21

45+3': Κίτρινη κάρτα στον Άοσμαν.

21:20

45+1': Απευθείας η εκτέλεση του φάουλ από τον Καμάτσο, τραγική, στην κερκίδα η μπάλα.

21:20

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στο μεταξύ.

21:19

45': Κίτρινη στον Σάκιτς για φάουλ στον Καμάτσο και σε καλό σημείο

21:19

44': Πλασέ του Φαντιγκά στην αγκαλιά του Κουέστα.

21:17

Ο Άοσμαν πλασαριστά για Σάκιτς, αυτός ξανά στον Άοσμαν που σεντράρει, σουτ Λοβέρα απέξω, αποκρούει ο Κουέστα και στην επαναφορά ο Μάντζης σκοράρει από κοντά για το 0-1.

21:16

42': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

21:16

42': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά με τον Άοσμαν.

21:15

42': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαντσίνι και τη θέση του παίρνει ο Μανού Γκαρθία. Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους.

21:14

41': Στο έδαφος τώρα ο Μαντσίνι που πιάνει τον οπίσθιο μηριαίο...

21:13

39': Σουτ του Μαντσίνι από τα όρια της περιοχής, αρκετά άστοχο.

21:09

35': Μικρή διακοπή καθώς ο Μύγας έχει τραυματιστεί. Στον δεξί ώμο το πρόβλημα του αμυντικού του Ιωνικού. Ξανά ματς στο λεπτό.

21:06

Τσεκάρουν και αυτή τη φάση στο VAR... Φάγαμε τρία λεπτά μέχρι να αποφασίσουν για μια ξεκάθαρη φάση.

21:03

30': Ο Καμάτσο σκοράρει στην κενή εστία, μετά από ασταθή απόκρουση του Χουτεσιώτη σε σουτ του Οντουμπάγιο, όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Στην αρχή της φάσης ο δεξιός μπακ του Άρη ήταν σε αντικανονική θέση.

20:59

Ελέγχεται η φάση στο VAR για πιθανό πέναλτι σε χέρι του Μύγα. Τίποτα λένε οι διαιτητές, κακώς, υπάρχει καθαρή παράβαση!

20:58

24': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, ο Μύγας βρίσκει τη μπάλα που παίρνει κατεύθυνση προς την εστία και καταλήγει στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη.

20:55

21’: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Ο Πάλμα κάνει το συρτό σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να χτυπά στη δεξιά κάθετη δοκό του Χουτεσιώτη.

20:54

20’: Ο Μαζικού επιχειρεί τη σέντρα από τα αριστερά, ο Μαντσίνι κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι όμως δεν βρίσκει στόχο.

20:53

19': Ο Μάντζης βλέπει εκτός εστίας τον Κουέστα και προσπαθεί να τον κρεμάσει με μία λόμπα, ωστόσο ο γκολκίπερ των γηπεδούχων μπλοκάρει.

20:52

18': Σουτ του Ετέμπο από το ημικύκλιο, στα... πουλιά. Κάκιστη προσπάθεια από τον Νιγηριανό μέσο των γηπεδούχων.

20:51

17': Μπαλιά του Φαντιγκά στο χώρο για τον Ελευθεριάδη, καλύπτει ο Ενκουλού και γυρίζει τη μπάλα στον Κουέστα.