0
21:32

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:31

Τεράστιας σημασίας νίκη για τον Παναθηναϊκό που νικά 1-0 τον Αστέρα, κάνει το 7/7 και παραμένει πρώτος. Λυτρωτής ξανά ο Αϊτόρ με πέναλτι στο 80ο λεπτό. Παραμένει στους 7 βαθμούς η ομάδα του Μεταξά.

21:30

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης 1-0.

21:30

90+8': Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνεται με τη μία, τελικά τη διώχνει ο Μπερνάρντ...

21:29

90+7: Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα ο Σίτο από θέση μέσα αριστερά κάνει το σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Μπρινιόλι.

21:27

90+5': Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να κάνει το 2-0, αντεπίθεση με τον Μπερνάρντ να βρίσκει τον Βέρμπιτς που κάνει το σουτ, διώχνει ο Παπαδόπουλος, ο Σλοβένος ξανά το ριμπάουντ, νέο σουτ, διώχνει ξανά ο Παπαδόπουλος.

21:24

90+3': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό ο Βέρμπιτς από τα αριστερά την πάσα στον Τσοκάι, εκείνος αφήνει για τον Μπερνάρντ που πιάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.

21:23

90+2': Πρώτη εμφάνιση του Τσοκάι, στη θέση του Κουρμπέλη που τραυματίστηκε.

21:22

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 7 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:21

90': Ο Μπερνάρντ από τον άξονα για τον Ιωαννίδη, ο φορ του ΠΑΟ πασάρει για τον Αϊτόρ από τα δεξιά, το σουτ του κοντράρει.

21:19

88': Διπλή αλλαγή για τον Αατέρα, ο Σίτο αντί του Μπαρτόλο και ο Ριέρα αντί του Τιλίκα.

21:15

84': Με 10 ο Αστέρας καθώς ο Ζουκάνοβιτς δέχεται 2η κίτρινη και αποβάλλεται.

21:14

Ξανά 11 εναντίον 11 μπαίνει στο ματς ο Αϊτόρ.

21:13

Στο έδαφος ο Αϊτόρ που ζαλίστηκε και προσωρινά με 10 ο ΠΑΟ.

21:12

Ο Αϊτόρ εκτελεί το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Παπαδόπουλου που πέφτει στα δεξιά και 1-0 ο Παναθηναϊκός.

21:11

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:09

78': Και κίτρινη κάρτα στον Ζουκάνοβιτς για διαμαρτυρία.

21:09

Και τελικά ο Παπαδόπουλος δίνει πέναλτι.

21:09

Δύσκολη φάση πάντως...

21:08

Δεν... υπάρχει ματς καθώς τσεκάρεται φάση για πέναλτι σε μονομαχία Αϊτόρ, Άλβαρες. Οι 2 παίκτες διεκδικούν την μπάλα. ο ρέφερι Παπαδόπουλος δίνει φάουλ, τον ειδοποιούν από το VAR για πέναλτι.

21:06

75': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βαγιαννίδης αντί του Σάντσες.

21:05

74': Φάουλ για τον ΠΑΟ έξω αριστερά εκτελεί ο Μπερνάρντ, διώχνει ο Ιγκλέσιας.

21:05

73': Κίτρινη κάρτα στον Γκαρντάφσκι για μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ.

20:57

65': Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη για μαρκάρισμα στον Γκαρντάφσκι.

20:56

64': Ωραία επίθεση του ΠΑΟ, ο Αϊτόρ από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Παπαδόπουλος "καθαρίζει" τη φάση,

20:55

Ο Αϊτόρ μετατοπίζεται στα δεξιά καθώς ο Βέρμπιιτς θα αγωνιστεί στα αριστερά.

20:55

63': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βέρμπιτς αντί του Παλάσιος.

20:53

61': Φάουλ αυτή τη φορά για τον Αστέρα, από τα αριστερά, εκτελεί ο Άλβαρες, κεφαλιά του Τιλίκα στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα.

20:52

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, έξω ο Μπαράλες, μπαίνει ο Μουνάφο στο ματς.

20:51

59': Ο Αϊτόρ στο κόρνερ, κεφαλιά του Σένκεφελντ στο πρώτο δοκάρι η μπάλα άουτ.

20:50

Ελέγχεται η φάση στο VAR για πιθανό χέρι του Καστάνο.

20:49

57': Έξυπνη πάσα του Χουάνκαρ στον χώρο για τον Αϊτόρ που από τα αριστερά, σεντράρει και ο Καστάνο διώχνει σε κόρνερ.

20:48

56': Φάση διαρκείας στα καρέ του Αστέρα η μπάλα δεν απομακρύνεται, φτάνει στον Κουρμπέλη, ο οποίος βρίσκει τον Ιωαννίδη, σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.

20:46

54': Ωραία σέντρα του Σάντσες από τα δεξιά, κατέβασμα της μπάλας από τον Αϊτόρ, αλλά απογοητευτικό τελείωμα του Ισπανού, πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.

20:46

54': Κίτρινη κάρτα στον Καστάνο για παρατεταμένο τράβηγμα φανέλας στον Ιωαννίδη.

20:44

52': Ο Κουρμπέλης από τον άξονα κάνει δυνατή πάσα στον Χουάνκαρ, ο Ισπανός την προλαβαίνει και σεντράρει, ο Αϊτόρ σουτάρει, άουτ.

20:43

51': Ο Χουάνκαρ από τα αριστερά κάνει ωραία σέντρα για τον Ιωαννίδη, αδύναμη κεφαλιά του φορ του ΠΑΟ, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

20:42

50': Πρώτη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Τιλίκα κάνει την κούρσα φτάνει έξω από την περιοχή, κάνει το σουτ, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

20:39

48': Ο Τιλίκα ξανά στο κόρνερ, κεφαλιά του Ιγκλέσιας πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

20:38

47': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, εκτελεί ο Τιλίκα, κεφαλιά Ιωαννίδη και ο Χουάνκαρ απομακρύνει σε νέο κόρνερ.

20:37

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

20:22

Μέτριο πρώτο ημίχρονο στο "Απόστολος Νικαλαΐδης" με τον Παναθηναϊκό να ανεβάζει στροφές μετά το 30' και τον Αστέρα να αμύνεται σωστά. Αρκετά δυνατές μονομαχίες και μαρκαρίσματα.

20:21

Λήξη του ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης 0-0.

20:21

45+6': Ο Μπερνάρντ στο κόρνερ, στο δεύτερο δοκάρι διώχνουν οι φιλοξενούμενοι, σουτ Αϊτόρ, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται.

20:21

45+6': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τη σέντρα του Χουάνκαρ και την απομάκρυνση του Τιλίκα.

20:19

45+4': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελεί ο Αϊτόρ, ο Σένκεφελντ δεν βρίσκει την μπάλα, ο Σάντσες έρχεται από πίσω βρίσκει την μπάλα με το γόνατο και περνά άουτ.

20:17

45+2': Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, ο Κρεσπί περνά αντί του τραυματία Γκαρσία.

20:16

4 λεπτά καθυστερήσεις στη Λεωφόρο.

20:15

Στο έδαφος ο Ρούμπεν Γκαρσία σε μονομαχία με τον Κουρμπέλη. Σφαδάζει ο παίκτης του Αστέρα δεν αποκλείεται αλλαγή.

20:13

43': Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, ο προωθημένος Κουρμπέλης πάει για την κεφαλιά, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

20:12

42': Σε θέση οφσάιντ ο Μπαράλες, σωστή υπόδειξη.

20:11

41': Σέντρα του Τιλίκα από τα αριστερά με στόχο τον Μπαράλες, απευθείας άουτ η μπάλα.