3
18:58

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

18:57

Πολύ μεγάλη και σπουδαία νίκη για τον Βόλο με 3-2 κόντρα στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 με τα τέρματα των Σενγκέλια (4'), Νταγκό (16'). Ο Τσοκάνης στο 28' και στο 35' σκόραρε δις για το Με 10 αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εξαιτίας της αποβολής του Καρέλη στο 44ο λεπτό. Στους 14 πόντους οι νικητές, στους 10 οι Αγρινιώτες.

18:56

Λήξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός - Βόλος 2-3.

18:55

90+5': Γύρισμα του Ντίας από τα αριστερά για τον Παναιτωλικό, διώχνει ο Τσοκάνης σε πλάγιο.

18:50

90': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Μόρσεϊ απευθείας άουτ η μπάλα.

18:50

5 λεπτά οι καθυστερήσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

18:49

Θλάση δευτέρου βαθμού για τον Νταγκό.

18:49

89': Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, έξω ο Οζέγκοβιτς, μέσα ο Τάχατος, έξω και ο Ουές, μέσα ο Ματίγια.

18:47

87': Σουτ του Ντουάρτε από τον άξονα, η μπάλα κοντράρει στον Εσκοβάλ και καταλήγει στην αγκαλιά του Κλέιμαν,

18:43

84': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό στη θέση του Μάρτενσον ο Πέδρο και στη θέση του Κολοβού ο Ντίας.

18:39

Ανατροπή στο Αγρίνιο και μπροστά στο σκορ ο Βόλος. Εκτέλεση φάουλ του από τα δεξιά με τον Μπαριέντος, ο Στεργιάκης χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Κούτσιας από κοντά δεν έχει πρόβλημα με "εξουδετερωμένο" τον πορτιέρο του Παναιτωλικού να κάνει το 2-3. Πρώτο γκολ του Κούτσια.

18:38

78': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

18:36

76': Φάουλ για τον Παναιτωλικό από το κέντρο, ο Μπακάκης το εκτελεί διώχνει ο Κλέιμαν με τις γροθιές και η φάση σταματά για φάουλ στον πορτιέρο του Βόλου.

18:35

75': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, ο Μπατόκιο αντί του Ντέλετιτς.

18:35

75': Ωραία κίνηση και σουτ του Μπαριέντος από τον άξονα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Στεργιάκη.

18:32

72': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, μέσα ο Ντουάρτε, έξω ο Σενγκέλια.

18:31

71': Ο Μπακάκης εκτελεί το φάουλ προς τον Κολοβό που χάνει την μπάλα.

18:31

71': Κάρτα και στον πάγκο του Παναιτωλικού στον Αναστασίου.

18:30

70': Κίτρινη κάρτα στον Ουές για μαρκάρισμα στον Μόρσεϊ.

18:28

Για θλάση κάνουν λόγο οι άνθρωποι του ιατρικού τιμ του Παναιτωλικού.

18:27

67': Αποχωρεί καταχειροκροτούμενος με φορείο ο Νταγκό, στη θέση του ο Μόρσεϊ.

18:25

Στο έδαφος ο Νταγκό και διακοπή στο ματς. Ζητά αλλαγή ο Ιβοριανός που έχει πρόβλημα στο γόνατο.

18:24

64': Ο Μπαριέντος στην εκτέλεση του κόρνερ, διώχνουν οι αμυνόμενοι του Παναιτωλικού.

18:23

63': Ο Ντέλετιτς εκτελεί το φάουλ για τον Βόλο, δεν απομακρύνεται η μπάλα, φτάνει στον Τσοκάνη από τα αριστερά που κερδίζει κόρνερ.

18:23

63': Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη για μαρκάρισμα.

18:21

61': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Μεθκίδα περνά εκτός αγώνα και μπαίνει ο Κούτσιας στην αναμέτρηση.

18:20

60': Ξανά φάουλ για τον Παναιτωλικό αυτή τη φορά από τα αριστερά εκτός περιοχής και πλάγιο, ο Νταγκό το εκτελεί με δύναμη, δεν προλαβαίνει την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι ο Χουχούμης.

18:18

58': Φάουλ για τον Παναιτωλικό αρκετά μέτρα από την περιοχή και τα δεξιά ο Σενγκέλια εκτελεί, δυνατή κεφαλιά του Κορνέλιους, ο Κλέιμαν διώχνει δύσκολα την μπάλα.

18:17

57': Ιδανική αντεπίθεση του Βόλου, ο Μπαριέντος πασάρει στον Λούνα που υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

18:13

53': Μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων για το 3-2, ο Μπακάκης από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή βγαίνει απέναντι από τον Κλέιμαν ο οποίος σώζει την εστία του.

18:11

51': Ο Φερνάντες αυτή τη φορά στο κόρνερ, μπλοκάρει την μπάλα ο Στεργιάκης.

18:10

50': Κόρνερ για τον Βόλο, εκτελεί ο Ντέλετιτς με πάσα στον Λούνα, εκείνος ξανά στον Μπαριέντος, που πασάρει στον Μεθκίδα, σουτ του Ουρουγουανού η μπάλα κοντράρει και περνά σε νέο κόρνερ.

18:08

48': Εκτελείται το κόρνερ, χωρίς πρόβλημα ο Στεργιάκης που μπλοκάρει την μπάλα.

18:08

48': Ο Μπαριέντος για τον Λούνα από τα αριστερά αυτός κερδίζει κόρνερ.

18:06

46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Μλάντεν περνά στο ματς αντί του Φλόρες.

18:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

17:50

Πολύ ωραίο πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο με 4 γκολ, φάσεις και μία κόκκινη και το 2-2 για Παναιτωλικό - Βόλο. Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν με 2-0 με Σενγκέλια (4') και Νταγκό (16'), όμως ο Βόλος με 2 τέρματα του πρώην παίκτη του Παναιτωλικού, Τσοκάνη έφερε το ματς στο 2-2. Ο κάπτεν του Βόλου μείωσε στο 28' και ισοφάρισε στο 35ο λεπτό. Με 10 θα παίξουν στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εξαιτίας της αποβολής του Καρέλη.

17:49

Ημίχρονο στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός - Βόλος 2-2.

17:48

45+2': Φάουλ για τον Βόλο από τα δεξιά και εκτός περιοχής, ο Φερνάντες το εκτελεί, η μπάλα περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι του Στεργιάκη.

17:47

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:45

44': Απευθείας κόκκινη κάρτα βλέπει ο Καρέλης που πάει και κλωτσάει από πίσω τον Εσκοβάλ. Ο παίκτης του Βόλου έκανε φάουλ στον φορ του Παναιτωλικού και ο τελευταίος αντέδρασε εντελώς αψυχολόγητα.

17:44

Επιστρέφει στο ματς ο Λάρσον, ξανά 11 vs 11.

17:43

42': Σέντρα του Ντέλετιτς από τα αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Στεργιάκης.

17:41

Ο Παναιτωλικός παίζει προσωρινά με 10 καθώς έχει τραυματιστεί ο Λάρσον στο φρύδι και του τοποθετούνται ράμματα.

17:40

39': Μακρινό συρτό σουτ του Μπαριέντος για τον Βόλο, η μπάλα ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Στεργιάκη.

17:37

Συγκλονιστικό ματς στον Βόλο, ισοφαρίζουν οι Θεσσαλοί. Από εκτέλεση κόρνερ με τον Μπαριέντος, η μπάλα προς τα πίσω στον Λούνα, αυτός ξανά στον Μπαριέντος εκείνος σεντράρει, κεφαλιά του Φερνάντες, διώχνει ο Στεργιάκης και ο Τσοκάνης που παίρνει το ριμπάουντ με νέα κεφαλιά ισοφαρίζει σε 2-2. Ούτε τώρα πανηγύρισε ο Τσοκάνης.

17:36

35': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!