0
21:30

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:29

Πολύ μεγάλη νίκη για τον Βόλο απέναντι στον Άρη με 2-0 με τα τέρματα των Ντέλετιτς (26') και Μπαριέντος (31') με πέναλτι. Φτάνουν τους 11 βαθμούς οι νικητές και ισοβαθμούν με τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ ο οποίος αγωνίζεται τώρα με τον Παναθηναϊκό. Στους 10 πόντους παραμένει ο Άρης.

21:28

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - Άρης 2-0.

21:27

90+5': Ο Μαντσίνι εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Τσοκάνης, ο Μαζικού πασάρει ξανά στον Μαντσίνι που σεντράρει, ο Κλέιμαν μπλοκάρει σταθερά.

21:27

90+5': Σέντρα του Μαζικού για τον Άρη, διώχνει σε κόρνερ ο Εσκοβάλ.

21:25

90+3': Κάθετη του Ματέο Γκαρσία στον Ζερβίνιο ο οποίος από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή υπό το μαρκάρισμα του Ουές, διπλή κόντρα στα πόδια του Ιβοριανού και άουτ.

21:23

90+1': Ο Μαντσίνι ξανά στη γωνία, κεφαλιά του Ενκουλού, η μπάλα περνά άουτ.

21:23

90+1': Ο Μαντσίνι εκτελεί το κόρνερ απευθείας, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Κλέιμαν.

21:22

6 λεπτά οι καθυστερήσεις στο Πανθεσσαλικό.

21:22

90': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, ο Ζερβίνιο από την πάσα του Μαντσίνι βγαίνει απέναντι από τον Κλέιμαν που σουτάρει και εντυπωσιακά ο Κλέιμαν διώχνει σε κόρνερ.

21:19

87': Κόρνερ για τον Άρη, εκτελεί ο Μαντσίνι, ο Ενκουλού δεν μπορεί να απειλήσει, η μπάλα φτάνει στον Ζερβίνιο που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, πάνω από την εστία η μπάλα.

21:18

86': Σουτ του Μπαριέντος, ο Κουέστα μπλοκάρει σταθερά.

21:18

86': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Κούτσιας στη θέση του Οζέγκοβιτς.

21:17

85': Κίτρινη κάρτα βλέπει στον πάγκο του Άρη, ο Λούνα.

21:16

84': Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο για μαρκάρισμα στον Μπαριέντος.

21:14

82': Κίτρινη κάρτα στον Μπράτσο για διαμαρτυρία.

21:14

82': Ο Γκαρσία από τον άξονα πασάρει στον Εμπακατά ο οποίος από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, όμως προτιμά να σουτάρει από δύσκολη θέση, άστοχα, παρά να γυρίσει σε συμπαίκτες του.

21:12

79': Κλείνει τις αλλαγές του ο Πάρντιου με τον Καμάτσο να περνά αντί του Ιτούρμπε.

21:12

79': Ο Ζερβίνιο πασάρει στον Γκρέι ο οποίος από κοντά κάνει το σουτ διώχνει σε κόρνερ ο Κλέιμαν. Όμως η φάση σταματά καθώς στην αρχή της φάσης ο Ιβοριανός ήταν σε θέση οφσάιντ.

21:10

78': Μακρινό σουτ από τον Γκαρθία μπλοκάρει σταθερά ο Κλέιμαν.

21:10

77': Φάουλ από τα δεξιά για τον Άρη, εκτελεί ο Μαντσίνι, μπλοκάρει σταθερά ο Κλέιμαν.

21:07

74': Αλλαγή για τον Άρη, πρώτη εμφάνιση του Ζερβίνιο ο οποίος αντικαθιστά τον Πάλμα.

21:06

73': Πολύ ωραία προσπάθεια του Ιτούρμπε και πάσα στον Εμπακατά από τα δεξιά εκείνος το παράλληλο γύρισμα, ο Κλέιμαν μπλοκάρει.

21:04

Ψάχνει το 2-1 ο Άρης αλλά δεν είναι αποτελεσματικός, ο Βόλος απλά αυτό που θέλει είναι να περάσει η ώρα και να πάρει τους 3 βαθμούς.

21:03

70': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, ο Πίρινεν στη θέση του Ντέλετιτς.

21:01

68': Ο Γκρέι αντί του Νταμπό στην τρίτη αλλαγή του Άρη.

20:59

67': Ο Μαντσίνι εκτελεί με πάσα το κόρνερ με τον Γκαρσία, ξανά στον Μαντσίνι που σεντράρει, δεν μπορεί ο Ενκουλού να πιάσει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι.

20:59

67': Ο Μαντσίνι από τα αριστερά τώρα, εκτελεί απευθείας το κόρνερ, ο Κλέιμαν βρίσκει την μπάλα με τα ακροδάχτυλα, αυτή πάει στο οριζόντιο δοκάρι και σε νέο κόρνερ.

20:58

66': Κόρνερ κερδίζει ο Άρης, εκτελεί ο Μαντσίνι, διώχνει ο Σιέλης, δυνατό σουτ του Ματίγια, διώχνει ξανά ο Κύπριος στόπερ σε νέο κόρνερ.

20:56

65': Ο Μαντσίνι από τα δεξιά πάει να γίνει απειλητικός, διπλή κόντρα πάνω του υπό το μαρκάρισμα του Τσοκάνη και άουτ.

20:55

64': Αλλαγή για τον Βόλο, πρώτη, ο Μεθκίδα περνά εκτός αγώνα, στη θέση του ο πρώην παίκτης του Άρη, Ματίγια.

20:50

Ντέλετιτς αριστερό μπακ χαφ, Ουές δεξί μπακ χαφ, Τσοκάνης, Σιέλης στόπερ μετά την αποβολή του Άλχο.

20:50

58': Πάσα του Πάλμα στον Μαντσίνι που σουτάρει, ο Κλέιμαν διώχνει την μπάλα, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς υπάρχει οφσάιντ.

20:49

57': Το φάουλ είναι σε καλή θέση λίγο έξω από την περιοχή, ο Πάλμα εκτελεί, ωραία η εκτέλεση λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν η μπάλα.

20:46

55': Με 10 παίκτες ο Βόλος. Κόκκινη κάρτα στον Άλχο που μαρκάρει αντικανονικά τον Ιτούρμπε που ήταν σε προφανή θέση για γκολ. Απολύτως σωστή η κόκκινη.

20:45

54': Σε θέση οφσάιντ ο Πάλμα...

20:45

Επανέναρξη του αγώνα στο Πανθσσαλικό, συνεχίζει κανονικά ο πορτιέρο του Βόλου.

20:42

Διακοπή στο ματς καθώς έχει τραυματιστεί ο Κλέιμαν.

20:40

Ακυρώνεται τελικά το γκολ μέσω του VAR για οφσάιντ του Οζέγκοβιτς στο ξεκίνημα της φάσης. Σωστή η απόφαση είναι οφσάιντ ο φορ του Βόλου.

20:39

Κόρνερ για τον Άρη, εκτελεί ο Μπαριέντος διώχνει ο Ενκουλού σε νέο κόρνερ. Ξανά στη γωνία ο Μπαριέντος που εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν προσωρινά οι του Άρη, η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Οζέγκοβιτς την κερδίζει, ο Φερνάντες ντριμπλάρει τον Ενκουλού, γυρίζει την μπάλα και ο Μεθκίδα από κοντά κάνει το 3-0.

20:38

47': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

20:37

46': Διπλή αλλαγή για τον Άρη και ντεμπούτο Ενκουλού ο οποίος αντικαθιστά τον Πίρσμαν. Επίσης μπαίνει στο ματς και ο Ματέο Γκαρσία αντί του Ντιόπ.

20:37

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.