0
16:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:54

Δίκαιη και σημαντική νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης, πρώτη φετινή για τους Αρκάδες με 2-0 κόντρα στον ΟΦΗ. Νίκη που φέρνει τους Αρκάδες στους 7 βαθμούς, ισόβαθμους με τον Παναιτωλικό ο οποίος παίζει τη Δευτέρα (3/10) με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους "Ζωσιμάδες", ενώ ο ΟΦΗ μένει στους 4 όσους έχει και ο ΠΑΣ. Ο Τιλίκα στο 19' έκανε το 1-0 για τον Αστέρα και ο Γκαρντάφσκι στο 44ο λεπτό το 2-0.

16:53

Λήξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-0.

16:52

90+4': Φάουλ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Θοράρινσον και ο Μπαράλες διώχνει την μπάλα.

16:48

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:47

89': Ο Ριέρα μπαίνει στην περιοχή, αλλά δεν πασάρει ούτε στον Στάνκο, ούτε στον Κρεσπί και η μπάλα πλάγιο...

16:46

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στο "Θ. Κολοκοτρώνης"...

16:46

87': Και αλλαγή στην αλλαγή, αναγκαστική για τον Αστέρα, ο Ριέρα στη θέση του Μπερτόγλιο.

16:43

Στο έδαφος ο Μπερτόγλιο που ζητά αλλαγή.

16:41

82': Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Λάρσον, διώχνει ο Σουκάνοβιτς.

16:40

81': Ο Τοράλ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μπιφουμά που κάνει το πλασέ, η μπάλα άουτ.

16:39

80': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, δυνατό διαγώνιο σουτ του Γκερέρο πέφτει στη γωνία του και διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

16:37

78': Σουτ του Μπουζούκη για τον ΟΦΗ η μπάλα περνά άουτ.

16:36

77': Σέντρα του Θοράρινσον, ο Τοράλ πιάνει την κεφαλιά αλλά είναι άστοχη...

16:34

75': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα και πρώτη εμφάνιση φέτος για τον Βαλιέντε που αντικαθιστά τον Ιγκλέσιας, ενώ ο Μπερτόγλιο μπαίνει αντί του κορυφαίου των Αρκάδων, Μπαρτόλο.

16:32

73': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Θοράρινσον αντί του Μπαλογιάννη. Όλα για όλα πλέον από τον Νιόπλια.

16:28

Ξανά ματς στο "Θ. Κολοκοτρώνης"...

16:26

Η ώρα για το cooling break του δευτέρου ημιχρόνου.

16:24

65': Ο Κρεσπί αντί του Γκαρντάφσκι στη 2η αλλαγή των Αρκάδων.

16:21

62': Μεγάλη ευκαιρία για το 3-0. Ο Μπαρτόλο βγαίνει τετ-α-τετ με τον Στέφενς όμως δεν μπορεί μετά τις 2 ασίστ να χριστεί και σκόρερ καθώς ο πορτιέρο του ΟΦΗ διώχνει την μπάλα.

16:21

62': Τέταρτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Στάικος περνά στο ματς αντί του Ντιουσέ.

16:17

59': Κίτρινη κάρτα στον Ζουκάνοβιτς.

16:17

59': Σέντρα του Γκαρντάφκσι από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπαράλες μέσα από την περιοχή, ο Στέφενς διώχνει εξ επαφής την μπάλα.

16:17

58': Κόρνερ για τον Αστέρα, εκτελεί ο Τιλίκα, κεφαλιά του Ιγκλέσιας η μπάλα πάνω από την εστία του Στέφενς.

16:16

57': Δυνατό σουτ του Άλβαρες, η μπάλα κοντράρει στον Βούρο και περνά κόρνερ.

16:16

57': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, αναγκαστική ο Ντίκο δεν μπορεί να συνεχίσει και μπαίνει στο ματς ο Μπουζούκης.

16:15

Στο έδαφος ο Ντίκο και διακοπή στο ματς, κάνει νεύμα για αλλαγή ο φορ του ΟΦΗ.

16:13

54': Ο Ντίκο την παράλληλη μπαλιά, ο Μπιφουμά δεν προλαβαίνει να κινηθεί στην πορεία της μπάλας.

16:13

54': Ο Γκαρντάφσκι για τον Γκαρσία που "συλλαμβάνεται" σε θέση οφσάιντ.

16:10

51': Εκτελεί το κόρνερ ο Τιλίκα, δεν αποφέρει κάτι...

16:09

50': Σουτ του Iγκλεσιας η μπάλα βρίσκει το πόδι του Λάρσον και περνά κόρνερ.

16:05

46': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, οι Τοράλ και Μπιφουμά μπαίνουν στο ματς αντί των Μεγιάδο και Ντουρμισάι αντίστοιχα.

16:05

46': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Στάνκο αντί του Ντομίνγκεθ.

16:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:50

Με 2 πολύ ωραία γκολ, ο Αστέρας προηγείται δίκαια 2-0 του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο και με 2 ασίστ του Μπαρτόλο, ο Τιλίκα στο 19' έκανε το 1-0 και ο Γκαρντάφσκι στο 44' το 2-0.

15:49

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-0.

15:46

Το γκολ ελέγχθηκε και από το VAR, φυσικά μετρά κανονικά.

15:46

2 λεπτά οι καθυστερήσεις στο "Θ. Κολοκοτρώνης".

15:45

45': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για διαμαρτυρία.

15:45

Διπλασιάζει τα τέρματά του ο Αστέρας και βάζει τις βάσεις νίκης. Λάθος του Μεγιάδο, ο Μπαρτόλο γίνεται αποδέκτης της μπάλας από τα αριστερά, γυρίζει στον Γκαρντάφσκι ο οποίος μέσα από την περιοχή πλασάρει τον Στέφενς για το 2-0.

15:44

44': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

15:43

43': Μακρινό άστοχο σουτ του Ντίκο.