2
23:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:25

Ο Παναθηναϊκός κερδίζει με 1-2 τον ΠΑΟΚ με ανατροπή, κάνει το 6Χ6 και ξεφεύγει στο +7 από τους Θεσσαλονικείς.

23:25

Τέλος στο ματς.

23:25

90+6': Πιέζει ο ΠΑΟΚ...

23:22

Θα υπάρξουν καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις.

23:21

90+5': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σάρλια στη θέση του Αϊτόρ.

23:20

Στο μεταξύ οι καθυστερήσεις είναι 5 λεπτά.

23:19

Πάλι στο VAR πηγαίνει ο διαιτητής. Και παίρνει πίσω το πέναλτι, κρίνοντας ότι ο Μάγκνουσον δεν βρήκε τον Κωνσταντέλια.

23:17

90': Ο Κωνσταντέλιας «τσιμπάει» τη μπάλα προ του Μάγκνουσον που τον ανατρέπει και ο Αυστριακός ρέφερι δίνει πέναλτι. Διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι, δεν τον έχει βρει ο στόπερ των φιλοξενούμενων.

23:17

90': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γκάνεα αντικαθιστά τον Μπερνάρντ.

23:15

88': Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ.

23:13

86’: Γκορντεζιάνι αντί Κούρτιτς και Κωνσταντέλιας αντί Λύρατζη για τους γηπεδούχους.

23:13

85’: Ιωαννίδης στη θέση του Σπόραρ για τον Παναθηναϊκό.

23:10

83': Πλασέ του Ελ Καντουρί, «σπάει» πάνω στον Μάγκνουσον η μπάλα και καταλήγει στην αγκαλιά του Μπρινιόλι.

23:04

76’: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ! Ελ Καντουρί αντί Ντάντας και Τσαούσης αντί Βιεϊρίνια.

23:02

75': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς.

23:01

Ο Αϊτόρ εκτελεί, πέφτει σωστά δεξιά ο Κοτάρσκι αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει. 1-2 με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ισπανού εξτρέμ και ανατροπή...

23:01

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:59

72': Βλέπει και κίτρινη κάρτα ο Κοτάρσκι.

22:57

72': Πάει να το δει και ο διαιτητής και το δίνει το πέναλτι. Είναι καθαρή η παράβαση.

22:57

Εξετάζεται στο VAR η φάση για πέναλτι...

22:57

69’: Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Χουάνκαρ για τον Σπόραρ, κάνει ο Σλοβένος φορ την κεφαλιά δεχόμενος μπουνιά στο πρόσωπο από τον Κοτάρσκι, στην προσπάθεια του να διώξει, στέλνοντας τη μπάλα μόλις άουτ.

22:51

64': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Α. Ζίβκοβιτς κλέβει στα αριστερά από τον Σένκεφελντ, κάνοντάς του φάουλ που δεν δίνεται, γυρίζει για τον Ντόουγκλας Αουγκούστο που όμως αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

22:46

Σε θέση φορ πηγαίνει ο Μπίσεσβαρ αφού δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος επιθετικός στον «ασπρόμαυρο» ΠΑΟΚ

22:44

57’: Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ολιβέιρα αντιμετωπίζει πρόβλημα και παραχωρεί τη θέση του στον Μπίσεσβαρ.

22:42

54’: Χλιαρό σουτ Ολιβέιρα έξω από την περιοχή, άουτ.

22:39

Εκπληκτική μακρινή μπαλιά του Πέρεθ προς τον Αϊτόρ, που βγαίνει απέναντι από τον Κοτάρσκι, τον περνάει και πλασάρει στην κενή εστία ισοφαρίζοντας σε 1-1.

22:38

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:37

49’: Καλοτραβηγμένη σέντρα - σουτ του Σάντσες από τα δεξιά, δυσκολεύει τον Κοτάρσκι, που μπλοκάρει τη μπάλα λίγο πριν περάσει τη γραμμή.

22:31

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος, χωρίς κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες.

22:17

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 του Παναθηναϊκού χάρη στο γκολ του Ολιβέιρα στο 18'.

22:16

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, καθόλου καθυστερήσεις δεν κράτησε ο ρέφερι.

22:15

45': Εκτέλεση φάουλ του Ντάντας από τα δεξιά, στο ύψος του πέναλτι ο Κούρτιτς κάνει τη γυριστή κεφαλιά όμως η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπρινιόλι.

22:15

44': Κίτρινη κάρτα στον Μάγκνουσον.

22:14

43': Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα.

22:13

43': Στο κόρνερ ο Βιεϊρίνια, ο Ντάντας στο απευθείας βολέ μέσα από την περιοχή, πάνω στον Τσέριν σταματά η μπάλα.

22:12

43': Κόρνερ από τα αριστερά για τους Θεσσαλονικείς,

22:08

38': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:08

37’: Ο Σπόραρ μένει όρθιος και σουτάρει εκτός περιοχής και δεξιά, αλλά ο Κοτάρσκι μπλοκάρει. Θα μπορούσε να πασάρει στον επερχόμενο Αϊτόρ ο Σλοβένος επιθετικός, αλλά προτίμησε να πάρει μόνος του την προσπάθεια...

22:06

35': Ο Αϊτόρ στο κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Ίνγκασον, δεύτερη από τον Μάγκνουσον και στην αγκαλιά του Κοτάρσκι η μπάλα.

22:05

35': Κόρνερ για το «τριφύλλι» από τα δεξιά.

22:03

32': Συρτό σουτ του Νάρεϊ από μακρινή απόσταση, μπλοκάρει ο Μπρινιόλι.

21:58

27': Eπικίνδυνο γύρισμα του Σπόραρ από τα δεξιά, κόβει ο Νάσμπεργκ.