0
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:24

Η Λαμία κερδίζει με 1-0 τον Λεβαδειακό και παίρνει το πρώτο της τρίποντο στη σεζόν. Στους 6 βαθμούς πλέον οι Φθιώτες, μένουν στους 2 οι φιλοξενούμενοι.

21:24

Τέλος στο ματς.

21:23

90+5': Δυνατό σουτ του Μανούσου από μακριά, λίγο άουτ.

21:19

90+2': Αλλαγή για τη Λαμία. Μπενίτες αντί Ασκόφσκι. Αλλαγή στην αλλαγή γίνεται ο Σκοπιανός προφανώς για λόγους τακτικής αφού ο Τζιανλούκα Φέστα θέλει να θωρακίσει τα μετόπισθεν με έναν ακόμη στόπερ.

21:17

Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

21:16

89': Ο Μπελμόντ κάνει όμορφη ντρίμπλα αλλά πλασάρει αδύναμα, δίνοντας την ευκαιρία στον Σαράνοφ να μπλοκάρει.

21:13

86': Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο.

21:12

83': Κίτρινη κάρτα στον Γκοράνοφ.

21:10

82': Ευκαιρία για τη Λαμία! Φάουλ - γέμισμα του Ντε Βινσέντι από τον άξονα, ο Κορνέζος σηκώνεται στο ύψος του πέναλτι και παίρνει την κεφαλιά όμως ο Μάρκοβιτς πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει.

21:09

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τη Λαμία να ελέγχει το παιχνίδι. Προσπαθούν να απειλήσουν χωρίς αξιώσεις οι φιλοξενούμενοι.

21:05

Σηκώνεται ο αριστερός μπακ της Λαμίας και το ματς συνεχίζεται.

21:04

76’: Μικρή διακοπή καθώς ο Σιμόν συγκρούστηκε με τον Τόρο και έχει τραυματιστεί.

21:03

75’: Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Εκτός Μεχία και Δούμτσιος, μέσα Τόρο και Τσιριγώτης αντίστοιχα.

21:02

11-3 τα κόρνερ για τη Λαμία, που κυριαρχεί στο δεύτερο μισό του αγώνα.

21:01

72': Από τα δεξιά το κόρνερ με τον Ντε Βινσέντι που δεν δεν φέρνει κάποιο όφελος.

21:01

72': Σουτ του Μανούσου, η μπάλα κοντράρει στον Λιάγκα και περνά για λίγο κόρνερ.

20:58

71': Αλλαγή για τον Λεβαδειακού. Ο Παναγιώτου αντί του Βήχου.

20:58

71': Αλλαγή για τη Λαμία, με τον Μανούσο να αντικαθιστά τον Μποάκι.

20:58

70’: Από μία κίτρινη κάρτα σε Τσιλούλη και Μπελμόντ που αντάλλαξαν κάποια «γαλλικά»…

20:56

68’: Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά με τον Ντε Βινσέντι, κακή εκτέλεση, περνά την τελική γραμμή η μπάλα και ο διαιτητής δείχνει άουτ.

20:51

63': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας παίρνει τη θέση του Σκβάρκα.

20:50

Ο Ασκόφσκι στο κόρνερ, πρώτη κεφαλιά του Τσιλούλη στο πρώτο δοκάρι, κόντρα της μπάλας στον Λιάγκα, ο Μποάκι επωφελείται και από κοντά σκοράρει με το κεφάλι για το 1-0.

20:49

61': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:49

61': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά.

20:49

60’: Εκτελεί το κόρνερ ο Ασκόφσκι, ο Τσιλούλης παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά η μπάλα βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

20:48

60’: Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά.

20:45

57': Ασκόφσκι αντί Νούνιες και Ντε Βινσέντι αντί Σλίβκα μπαίνουν στο παιχνίδι για τη Λαμία.

20:44

Δεν υπάρχει κάτι, στο χέρι που στηριζόταν ο στόπερ του Λεβαδειακού βρήκε η μπάλα. Συνεχίζεται το ματς...

20:43

56': Υπάρχει έλεγχος στο VAR για πιθανό πέναλτι. Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι του Λιάγκα σε γύρισμα του Σλίβκα.

20:39

51’: Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι η εκτέλεση του Μουτίνιο.

20:36

48': Κόρνερ για τους Φθιώτες από τα δεξιά με τον Μπεχαράνο, βγάζει την άμυνα ο Μπελμόντ.

20:35

47': Ο Βρακάς κάνει το σουτ από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Σαράνοφ μπλοκάρει σταθερά.

20:34

46': Επικίνδυνη σέντρα του Τσιλούλη από τα δεξιά, την τελευταία στιγμή κόβει με το κεφάλι ο Τσάπρας.

20:33

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

20:17

Λαμία και Λεβαδειακός πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ, σε ένα κακό και χωρίς φάσεις πρώτο 45λεπτο.

20:17

Τέλος πρώτου μέρους.

20:15

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

44': Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο.

20:11

41': Σέντρα Τσιλούλη από τα δεξιά, δυνατή, απευθείας άουτ η μπάλα.

20:08

38': Ο Μποάκι γίνεται αποδέκτης της μπάλας στη μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά κόβεται πριν καταφέρει να κάνει τελική.

20:05

35’: Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά με τον Μπεχαράνο, περνά χωρίς κάτι το σημαντικό.

20:01

31': Κίτρινη κάρτα στον Βήχο για κράτημα στον Νούνιες.

19:58

29': Κόρνερ από τα αριστερά κερδίζει ο Λεβαδειακός, στο πρώτο δοκάρι ο Μποάκι απομακρύνει τη μπάλα.