1
-
1
22:44

Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1 με γκολ των Πέτριτς και Σαλπιγγίδη. Δίκαιο αποτέλεσμα, καθώς οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς στην επανάληψη.

22:44

Τέλος του αγώνα.

22:41

Μπήκε στις καθυστερήσεις το ματς. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:40

90': Κίτρινη στον Στοχ.

22:36

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Γεωργιάδης. Ο Τζαβέλλας στη θέση του Λίνο.

22:35

Πολύ ωραία ανάπτυξη των φιλοξενούμενων, ο Λίνο κάνει το όβερλαπ από αριστερά και ο Στοχ του δίνει την μπάλα, ο Βραζιλιάνος μπακ κάνει σέντρα - ξυραφιά, ο Καπίνο δεν βρίσκει την μπάλα και ο Σαλπιγγίδης από κοντά στο δεύτερο δοκάρι την σπρώχνει στα δίχτυα για το 1-1.

22:35

Ο Σαλπιγγίδης ισοφαρίζει.

22:35

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:31

81': Τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βγαίνει ο Μέντες και μπαίνει ο Κλωναρίδης.

22:31

Σε κόρνερ του Στοχ ο Ινσαουράλδε πήρε την κεφαλιά, ο Καπίνο μπλόκαρε και ο Σαλπιγγίδης που έβαλε την προβολή του κλώτσησε τα χέρια.

22:30

80': Δεν μετράει σωστά γκολ του ΠΑΟΚ για φάουλ του Σαλπιγγίδη πάνω στον Καπίνο.

22:29

78': Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς.

22:23

72': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία μπαλιά του Ζέκα για τον Μπεργκ ο οποίος μπαίνει από δεξιά στην περιοχή του ΠΑΟΚ, προσπαθεί να «κρεμάσει» τον Γλύκο που του έχει κλείσει το οπτικό πεδίο, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

22:19

68': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης στη θέση του Βούκιτς.

22:18

68': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τρομερή μπαλιά του Νάτχο για τον Σαλπιγγίδη, ο οποίος βγαίνει τετ α τετ με τον Καπίνο, αλλά πλασάρει πάνω στον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού.

22:12

62': Λαγός αντί Καρέλη η δεύτερη αλλαγή από τον Γιάννη Αναστασίου.

22:11

Απ' τα ωραία του ελληνικού ποδοσφαίρου...

22:10

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ αποδοκιμάζουν τον «Σάλπι» και αυτοί του Παναθηναϊκού τον αποθεώνουν!

22:10

59': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ τώρα. Μέσα ο Σαλπιγγίδης, έξω ο Λάζαρ.

22:05

54': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Πέτριτς και μπαίνει ο Ατζαγκούν.

22:04

Τίποτα το ιδιαίτερο και στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

21:56

46': Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

21:46

Από το γκολ και μετά το παιχνίδι κύλησε χωρίς την παραμικρή αξιόλογη φάση, με τους γηπεδούχους να έχουν πάρει τα «ηνία».

21:45

Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Πέτριτς. Γρήγορος ρυθμός ξεκίνημα του αγώνα, οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες και οι «πράσινοι» σκόραραν τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ έδειχνει να ελέγχει το ματς.

21:40

Τέλος α' μέρους.

21:40

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:36

41': Σε κόρνερ του Παναθηναϊκού ο Αθανασιάδης έχει πάρει αγκαλιά τον Τριανταφυλλόπουλο και τον «γκρεμίζει». Θα μπορούσε να έχει δοθεί πέναλτι.

21:36

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες δεν μπορούν από το γκολ και μετά να απειλήσουν.

21:25

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα, μετά το γκολ του Πέτριτς ο Παναθηναϊκός πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ελέγχει το ματς.

21:15

Ο Χουχούμης εκτελεί φάουλ από αριστερά, ο Σίλντενφελντ με κεφαλιά «στέλνει» την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κροάτης επιθετικός πιάνει ένα σκαστό σουτ μέσα απ' την περιοχή και νικάει τον Γλύκο.

21:14

Ο Πέτριτς σκοράρει για το 1-0.

21:14

20': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:08

14': Κεφαλιά του Καρέλη από το σημείο του πέναλτι έπειτα από σέντρα του Χουχούμη, άστοχη και αυτή.

21:06

13': Σέντρα του Στοχ από αριστερά, ο Βούκιτς ανενόχλητος στην καρδιά της περιοχής του Παναθηναϊκού πιάνει σκαστή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:03

9': Σέντρα του Σκόνδρα, ο Αθανασιάδης σηκώνεται μόνος του μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, αλλά δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.

21:02

8': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Αντεπίθεση των «πράσινων», ο Καρέλης κάνει την σέντρα από δεξιά, ο Μπεργκ κάνει το πλασέ στην κίνηση από πολύ καλή θέση, αποκρούει ο Γλύκος.

20:54

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

20:45

Το ματς αναμένεται να ξεκινήσει σε λίγα λεπτά.

20:45

Η ηρεμία έχει επανέλθει και οι παίκτες των δύο ομάδων αρχίζουν και πάλι ζέσταμα.

20:38

ΜΑΤ μπήκαν και στην εξέδρα που βρίσκονται οι οπαδοί του ΠΑΟΚ και έπεσε... το ξύλο της αρκούδας.

20:37

Στον αγωνιστικό χώρο μπούκαραν και αρκετοί οπαδοί του Παναθηναϊκού. Άλλοι με κουκούλες και άλλοι φορώντας κράνοι. Αμέσως έκαναν την εμφάνισή τους άνδρες των ΜΑΤ και τους απομάκρυναν.

20:35

Ο Γιάννης Αναστασίου και ο Γιώργος Γεωργιάδης παρακολουθούν περίλυποι τα όσα συμβαίνουν στο ένα πέταλο του «Απ. Νικολαΐδης».

20:34

Αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο ο διαιτητής με τους βοηθούς του. Ζητάει το ίδιο και από τους ποδοσφαιριστές.

20:33

Έχει ξεκινήσει και ανταλλαγή καθισμάτων πάντως.

20:32

Και ο Γιάννης Αλαφούζος στον αγωνιστικό χώρο ζητάει ηρεμία από τους φίλους του Παναθηναϊκού.

20:32

Εκεί πήγαν και ο Ιβάν Σαββίδης με τον Στέφανο Αθανασιάδη.

20:31

Ο Ζήσης Βρύζας πάει προς την εξέδρα που βρίσκονται οι οπαδοί του ΠΑΟΚ και τους ζητάει να ηρεμήσουν.

20:30

Καθυστερεί η έναρξη του αγώνα καθώς υπάρχει ανταλλαγή καπνογόνων μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων.

Καπίνο, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Χουχούμης, Μέντες, Ζέκα, Πράνιτς, Καρέλης, Πέτριτς, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Κλωναρίδης, Λαγός, Ατζαγκούν, Δώνης, Ρισβάνης
Γλύκος, Βίτορ, Ινσαουράλδε, Σκόνδρας, Λίνο, Κάτσε, Λάζαρ, Νάτχο, Βούκιτς, Στοχ, Αθανασιάδης
Αναπ: Γκσπούρνινγκ, Τζαβέλλας, Κατσικάς, Σαλπιγγίδης, Κουλούρης, Μάρτενς, Σαββίδης
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών) - Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Αλεξέας (Μεσσηνίας) - 4ος: Τοπούζης (Θράκης)