-
2
24:26

24:24

Το έσωσε από την άσπρη βούλα ο Ολυμπιακός... Περιμένει τον Απόλλωνα Λεμεσού στα πλέι οφ κι έχει εξασφαλίσει ήδη τη συμμετοχή του στους ομίλους του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, αν δεν τα καταφέρει με τους πρωταθλητές Κύπρου. Οι «ερυθρόλευκοι», λοιπόν, θα εκπροσωπήσουν το ελληνικό ποδόσφαιρο στις διοργανώσεις της ΟΥΕΦΑ έως το Νοέμβριο, αφού Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ και Άρης έχουν αποκλειστεί.

24:24

3-4, ο Βαλμπουενά ευστοχεί και ο Ολυμπιακός είναι στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

24:23

Ο Βατσλίκ αποκρούει την εκτέλεση του Τσακβετάτζε.

24:16

Ο Ραμίρες την πρώτη εκτέλεση για λογαριασμό των Σλοβάκων.

24:11

Τα ήθελε και τα έπαθε ο Ολυμπιακός, έχει κάνει ό,τι μπορεί για ν' αποκλειστεί από τη Σλόβαν, για να δούμε αν θα τη γλιτώσει στα πέναλτι.

24:10

120'+2: Λήξη και της παράτασης και... πέναλτι.

24:09

120'+1: Ένα λεπτό καθυστερήσεων.

24:08

120': Και νέο κόρνερ για τους Πειραιώτες, κι αυτό ανεκμετάλλευτο.

24:08

119': Άλλο ένα κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

24:07

118': Ο Ραμίρες μια προβολή στην κίνηση μετά από σέντρα από δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

24:04

115': Κίτρινη στον Μανωλά.

24:03

115': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, δεν προκύπτει κάτι από την εκτέλεση του Βαλμπουενά.

23:59

110': Βαλμπουενά αντί Κανέ, έκτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, αφού το ματς είναι στην παράταση επιτρέπεται η έκτη αλλαγή.

23:57

Ο Τσακβετάτζε εκτελεί φάουλ από αριστερά, Γκριν και Κασία παίζουν... βόλεϊ στην άμυνα του Ολυμπιακού με κεφαλιές, ο πρώτος τελικά σκοράρει για το 2-2. Τραγική αμυντική αντίδραση και σε αυτό το γκολ για τους «ερυθρόλευκους».

23:57

108': ΓΚΟΛ για τη ΣΛΟΒΑΝ!

23:54

106': Έναρξη β' ημιχρόνου παράτασης.

23:52

105'+1: Λήξη α' ημιχρόνου παράτασης, 1-2.

23:51

105': Κίτρινη στον Βατσλίκ για καθυστέρηση.

23:50

105': Πάλι έχει γυρίσει πίσω ο Ολυμπιακός... Παρανοϊκό θα μπορούσε να πει κανείς, όταν έχει και αριθμητικό πλεονέκτημα.

23:46

Ο Εμβιλά τη βαθιά μπαλιά, κεφαλιά-πάσα του Μασούρα στον αφύλακτο Αγκιμπού Καμαρά, που με κοντινή προβολή βρίσκει δίχτυα για το 1-2.

23:46

100': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:44

99': Ο Κούντε εκτελεί από αριστερά, μια σκαστή κεφαλιά του Εμβιλά δεν προβληματίζει τον Τσόβαν.

23:44

99': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

23:36

91': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, τραυματίας και ο Τικίνιο και στη θέση του ο Κανέ. Στην κορυφή της επίθεσης ο Μασούρας.

23:36

91': Έναρξη α' ημιχρόνου παράτασης.

23:31

90'+13: Λήξη της κανονικής διάρκειας, 1-1. Το παιχνίδι πάει στην παράταση, μένει να φανεί αν μπορούν οι πρωταθλητές να εκμεταλλευθούν το αριθμητικό πλεονέκτημα.

23:30

Στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων έχει μπει το παιχνίδι!

23:25

90'+7: Δεύτερη κίτρινη στον Αμπένα για διαμαρτυρία, αποβολή και η Σλόβαν μένει με 10.

23:24

Όπως και στο Ισραήλ με τη Μακάμπι έτσι και τώρα ο Ολυμπιακός... περίμενε στωικά να ισοφαριστεί και τα κατάφερε.

23:23

Ο Άγκμπο εκμεταλλεύεται ότι οι παίκτες του Ολυμπιακού... παίρνουν ύπνο βαθύ σε μια γρήγορη εκτέλεση κόρνερ, κάνει τη σέντρα-σουτ αφού είναι παντελώς αφύλακτος από αριστερά και με κοντινή προβολή στην κίνηση ο Σάπονιτς ισοφαρίζει, 1-1.

23:22

90'+4: ΓΚΟΛ για τη ΣΛΟΒΑΝ!

23:21

90'+3: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Μασούρας σε αντεπίθεση σουτάρει εκτός περιοχής, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και άουτ.

23:20

90'+2: Κίτρινη στον Κούτσκα.

23:19

90'+1: Εννέα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

23:19

90'+1: Τσάβριτς στο ματς για τη Σλόβαν αντί του Κανκάβα και Μεντβέντεφ αντί Πάουστσεκ.

23:18

90': Ο Σάπονιτς σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Φιρί φιρί το πάει πάντως ο Ολυμπιακός...

23:17

89': Διαδοχικά κόρνερ για τους Σλοβάκους, πιέζουν έντονα τον Ολυμπιακό.