2
21:57

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:55

Η ΑΕΚ κερδίζει με 0-2 την Ομόνοια με γκολ των Πινέδα (21') και Μάνταλου (66') παρουσιάζοντας πολύ καλή εικόνα σε ακόμα ένα φιλικό.

21:55

Τέλος στο ματς.

21:53

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:51

88': Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς.

21:48

85’: Κόρνερ για την Ομόνοια από τα δεξιά, διώχνει μακριά στο πρώτο δοκάρι ο Λιβάι Γκαρσία.

21:45

82’: Αλλαγή για την Ομόνοια. Παναγιώτου αντί Λέσιακς.

21:43

80’: Ακόμα μια αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κοσίδης παίρνει τη θέση του Χατζισαφί.

21:41

78': Κόρνερ για την Ομόνοια από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ διώχνει ο Λιβάι Γκαρσία που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:39

76’: Τριπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Γιούσης αντικαθιστά τον Γκατσίνοβιτς, Κορνέζος τον Σιμάνσκι και ο Μιτάι τον Γιόνσον.

21:36

73': Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί.

21:34

Πλέον ο «Δικέφαλος» παίζει με τους: Στάνκοβιτς, Ρότα, Σιμάνσκι, Χατζισαφί, Άμραμπατ, Μοχαμάντι, Γιόνσον, Μουστακόπουλο, Φράνσον, Γκατσίνοβιτς, Λιβάι Γκαρσία.

21:31

67': Μαζεμένες αλλαγές για την ΑΕΚ.

21:29

Ο Μάνταλος παίρνει τη μπάλα λίγο κάτω από τη σέντρα, ο Πινέδα τραβά πάνω του δύο αντιπάλους δίνοντάς του χώρο, με τον μέσο της Ένωσης να φτάνει μέχρι την περιοχή της Ομόνοιας και με σουτ μέσα από την περιοχή να σκοράρει για το 0-2.

21:28

66': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:25

62’: Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Σάββα στη θέση του Παπουλή και ο Μάταβζ σε αυτή του Κακουλή.

21:23

60': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

21:19

55': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο δίνει στον Τσούμπερ που με τακουνάκι βγάζει τετ α τετ τον Πινέδα, ο Μεξικάνος μέσος κάνει τις προσποιήσεις και πλασάρει όμως ο Φαμπιάνο αποκρούει.

21:17

54': Κόρνερ για την Ομόνοια από τα αριστερά, διώχνει η «κιτρινόμαυρη» άμυνα.

21:16

54': Λοΐζου αντί Μπάρκερ για την Ομόνοια.

21:13

51': Μικρή διακοπή, τραυματίας ο Μπάρκερ και δέχεται ιατρική φροντίδα. Στο λεπτό έχουμε ξανά παιχνίδι...

21:08

46': Έναρξη δεύτερου μέρους, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

20:51

Η ΑΕΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 0-1 της Ομόνοιας χάρη στο γκολ του Πινέδα στο 21'.

20:51

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20:50

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:48

43’: Νέα φάση για τους γηπεδούχους! Ο Μπάρκερ γυρίζει παράλληλα από τα αριστερά για τον Μπρούνο που σουτάρει αμαρκάριστος από το ύψος της περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:45

41': Διπλή ευκαιρία για την Ομόνοια! Ο Μπάρκερ σηκώνει για τον Κακουλή που κάνει την κοντινή κεφαλιά, αποκρούει ο Στάνκοβιτς, στην επαναφορά ο Μπρούνο σουτάρει, νέα επέμβαση του γκολκίπερ της Ένωσης σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:45

40’: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά της περιοχής, αλλά ο Αραούχο φάτσα με τον Φαμπιάνο πιάνει… αέρα.

20:42

38': Κόρνερ για την Ομόνοια από τα αριστερά, απευθείας πλάγιο η μπάλα από την εκτέλεση του Μπρούνο.

20:41

37': Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι για διαμαρτυρία.

20:40

35': Η ΑΕΚ σκοράρει με τον Τσούμπερ αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ. Εκτεθειμένος ήταν ο Μάνταλος που έδωσε την πάσα στον Ελβετό εξτρέμ.

20:36

29’: Ο Γκατσίνοβιτς πέφτει στο έδαφος από μαρκάρισμα του Λέσιακς και ζητά πέναλτι. Δεν υπάρχει κάτι σύμφωνα με τον ρέφερι.

20:32

26': Σουτ του Γκατσίνοβιτς με το αριστερό έξω από την περιοχή, αδύναμο, πέφτει και μπλοκάρει ο Φαμπιάνο.

20:27

22': Cooling break... Ματς ξανά μετά από 2 λεπτά.

20:26

Ο Πινέδα ντριμπλάρει τον Μπασιρού, πιάνει ένα δυνατό σουτ έξω από το ημικύκλιο και στέλνει τη μπάλα στο δεξί «παραθυράκι» του Φαμπιάνο κάνοντας το 0-1.

20:25

21': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:22

18': Σουτ του Παπουλή απέξω, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:19

14': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Λανγκ που δεν αποφέρει κάτι.

20:16

11’: ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ εκτελεί απευθείας με το δεξί το φάουλ, ο Φαμπιάνο βρίσκει ελάχιστα τη μπάλα που μετά τραντάζει την οριζόντια δοκό.

20:14

10': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Μάνταλος. Στα αριστερά του ημικυκλίου έχει στηθεί η μπάλα.

20:09

4': Μακρινό σουτ του Τσούμπερ, έξω από την περιοχή και αριστερά, άστοχο.

20:04

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

20:02

Οι δύο ενδεκάδες κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:57

Στο γήπεδο βρίσκονται και αρκετοί φίλοι της ΑΕΚ.

19:53

Το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της Ένωσης, Ντομαγκόι Βίντα, έμεινε στην Αθήνα για να προετοιμαστεί καλύτερα εν όψει και της έναρξης του πρωταθλήματος.

19:49

Στον αντίποδα, οι Κυπελλούχοι Κύπρου στα μέχρι τώρα φιλικά τους ηττήθηκαν με 1-0 από τη Χάποελ Χάιφα ενώ κέρδισαν με 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα και με 2-0 τις Χάποελ Ιερουσαλήμ και Ανόρθωση.

19:46

Πρόκειται για το τέταρτο φιλικό προετοιμασίας των «κιτρινόμαυρων», που ήδη μετρούν τρεις νίκες απέναντι σε Γκενκ (2-0), Φόλενταμ (1-0) και Ουτρέχτη (1-0).